Kominki.org   >   Strefa dla profesjonalistów  >   ABC firmy kominkowej

ABC firmy kominkowej

Zgodnie z Rozporządzeniem Komisji Europejskiej 2015/1185 z 24 kwietnia 2015 roku od 1 stycznia 2022 roku kominki i piece kominkowe na drewno o nominalnej mocy cieplnej 50 kW lub mniejszej wprowadzane do obrotu lub użytkowania będą musiały spełniać między innymi wymogi emisji cząstek stałych do 40 mg/m³ oraz emisji tlenku węgla do 1500 mg/m³.
Ekodesign okiem projektanta
o tym się mówi
14-06-2016
Producenci, świadomi nadchodzących zmian, projektują nowe urządzenia, adaptują stare, modyfikują konstrukcje wymienników, aby spełnić wyśrubowane wymogi zawarte w Ekoprojekcie. Jeszcze nigdy do tej pory na rynku polskim nie obserwowaliśmy tak wzmożonej aktywności w działach projektowych związanych z branżą. Zbliżający się termin aktywacji rozporządzeń będzie jeszcze bardziej potęgował to zjawisko.
Ustawa Krajobrazowa
nowe obowiązki firm
09-03-2016
Niemal każda firma kominkowa zaznacza w jakiś sposób swoją obecność w przestrzeni publicznej, chociażby wywieszając szyld czy reklamując się przy pomocy umieszczanych na budynkach tablic reklamowych czy billboardów. Dlatego też powinniśmy poznać nowe zasady, jakie wprowadziła tzw. ustawa krajobrazowa.
Internet to potęga. Trudno nam pomyśleć, że jeszcze 20 lat temu mogliśmy żyć bez stałego dostępu do sieci, bo dziś jest to absolutnie niemożliwe. Mówi się, że jeśli nie ma cię w internecie, nie istniejesz. Sformułowanie to ma w sobie wiele prawdy, zwłaszcza w przypadku firm.
„Wypadki chodzą po ludziach” i to nie tylko w czasie wolnym, często zdarzają się w miejscu pracy, a najczęściej – według statystyk – w szeroko rozumianej branży budowlanej. Zobacz cześć drugą artykułu o wypadkach przy pracy.
„Wypadki chodzą po ludziach” i to nie tylko w czasie wolnym, często zdarzają się w miejscu pracy, a najczęściej – według statystyk – w szeroko rozumianej branży budowlanej. Zobacz cześć pierwszą artykułu o wypadkach przy pracy.
Nietrudno jest wydawać pieniądze na marketing. Trudno jest to jednak robić roztropnie. Dlatego w niniejszym artykule chcemy pokazać kilka obszarów zarządzania firmą, w których rodzą się pozytywne efekty inwestycji w marketing. Inwestycji, ponieważ głównym założeniem marketingu jest podejmowanie takich decyzji, które przełożą się na wymierne korzyści dla firmy.
Marketing za rogiem
29-04-2014
Trzy czwarte Polaków wierzy w informacje znalezione online – wynika z badań European Trusted Brands. W skali europejskiej zaufanie do Internetu ma 49 proc. osób. To bardzo dobra informacja dla lokalnych przedsiębiorców.
Darowizna
06-03-2014
Mikro, mali czy średni przedsiębiorcy pragną przekazać w przyszłości firmę w dobre ręce, zazwyczaj najbliższej rodziny. W tym celu zaznajamiamy najbliższych, a w szczególności dzieci z know how działalności odpowiednio wcześniej, tak aby pod naszym czujnym okiem dowiedziały się wszystkiego, co niezbędne do kontynuacji zdobytej, wieloletniej i uznanej praktyki.
Na początku trzeba zastanowić się NAD znaczeniem dwóch kluczowych słów z tytułu: marketing i strategia. Są to zapewne jedne z częściej używanych określeń, jakie padają, gdy nie rozmawiamy o sprawach bieżących w firmie.
1  2  3    

Z galerii kominków

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: