Kominki.org   >   Porady ekspertów  >   Tomasz Nazimek

Tomasz Nazimek

Dzien dobry, Jestem wlascielem 15 letniego mieszkania w budynku wielorodzinnym, w Krakowie. Sytuacja jest mocno nietypowa poniewaz na etapie projektowania budynku uzgodnilem z deweloperem wybudowanie dodatkowego komina pod kominek w moim mieszkaniu. Zrezygnowalem z kilku przewidzianych grzejnikow zakladajac (slusznie), ze kominek ogrzeje mieszkanie w trakcie mrozow. Obecnie ze wzgledu na ustawe antysmogowa jestem w ... No coz potrzebuje pomocy. Kazde rozwiazanie, ktore nie bedzie wymagalo remontu generalnego biore pod uwage.

Dzień dobry,

 

Niestety zgodnie z obowiązującą obecnie uchwałą antysmogową Miasta Krakowa nie jest możliwe użytkowanie kominka w jakiejkolwiek formie po 1 września 2019.

 

To, czy spełnia on wymagania ekoprojektu, czy ma filtry nie ma znaczenia, podobnie to czy jest używany w sposób ciągły czy okazjonalny. Jakość paliwa też nie jest istotna.  Nie ma możliwości używania jakichkolwiek urządzeń na paliwa stałe.

 

Tak, że instalacja kominka w Pańskim przypadku może mieć charakter jedynie dekoracyjny, rozpalenie w nim może grozić mandatem lub rozprawą przed sądem.

 

Niestety tak to na ten moment wygląda :(     Mocno nad tym ubolewamy, cała branża próbuje zmienić ten niezbyt rozsądny, i bardzo zerojedynkowy zakaz.

 

 

Inaczej ma się sprawa w gminach ościennych, no ale rozumiem, że pyta Pan o sam Kraków.

 

 

Z kominkowym pozdrowieniem,

 

Ł.Darłak

dział  ekspercki

kominki.orgZ galerii kominków

Świat Kominków

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: