Kominki.org   >   Porady ekspertów  >   Tomasz Grudzień

Tomasz Grudzień

Witam. Czy mogę ustawić kominek bez płaszcza wodnego na 7cm posadce pod którą znajduje się 15cm styropianu i rurki od podłogowego ogrzewania, czy raczej byłoby to nie wskazane? Jeżeli tak to czy istnieje jakaś lekka wersja kominków?

Pelety w Polsce są drogie, tzn. pelety z drewna – czy w piecyku można palić peletami organiczymi (np. z buraków, słomy)?

Czy robili Państwo porównanie kosztów ogrzewania peletami a ekogroszkiem (przy obecnych cenach paliwa)?

Czy można zautomatyzować podawanie większej ilości peletu (tak jak w piecach na ekogroszek, a najlepiej jeszcze z większego zasobnika – np. 1tona - i to z dalsza a nie z bliskiego sąsiedztwa kominka)? Czy to jest dostępne/trudne do wykonania ?

Myślałem o automatyzacji dostarczania pelet do kominka/pieca. Na jaki zasobnik i system przesyłu się zdecydować - ślimakowy czy pneumatyczny?

Mam kominek, którego obudowa wykonana jest z płyt Greinasol (wermikulit). Żona wymyśliła sobie aby na ścianie czołowej na kominkiem zawiesić lustro, które waży 6kg. Czy płyta to wytrzyma?

Jaka może być przyczyna i wybuch przedniej szyby piecyka na pellet z automatycznym wydmuchem spalin , nadmienię że firma montująca nie zamontowała komina tylko rurę odprowadzającą w ścianie

Z galerii kominków

Świat Kominków

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: