Kominki.org   >   Porady ekspertów  >   Łukasz Darłak

Łukasz Darłak

Czy można zainstalować ogrzewanie domku kotłem gazowym przy istniejącym już kominku z płaszczem wodnym ?Chciałabym korzystać przede wszystkim z ogrzewania gazowego (wygodniej ), a kominek używałabym okazjonalnie .Instalator - hydraulik powiedział, że jest to niemożliwe.Kominek działa od 2 lat, kocioł gazowy i pozostałe elementy są już zainstalowane ,jutro będzie "rozruch ".Uiszczę kilkanaście tyś złotych i pan hydraulik pójdzie zostawiając mnie z problemem- atrapą kominka.

Dzień dobry,

 

Jeśli chodzi o aspekt prawny (czy jest dozwolne, czy nie) - to tak, kominek z płaszczem wodnym i piec gazowy mogą pracować razem - jest to zgodne z prawem.

 

Natomiast jeśli chodzi o kwestie techniczne (czy planowany sposób połączenia instalacji kominka z płaszczem wodnym i pieca gazowego jest technicznie poprawny i prawidłowy) - to nie jestem w stanie powiedzieć. Najpewniejsze i najbardziej polecane jest zainstalowanie urządzeń w połączeniu z naczyniem buforowym o stosunkowo dużej pojemności.  Z drugiej strony, niewłaściwie zaprojektowana taka "wspólna" instalacja może być niebezpieczna (stąd może uwagi hydraulika).

 

Dobry instalator na pewno wie, jak prawidłowo i bezpiecznie podłączyć i użytkować kominek z płaszczem wodny oraz piec gazowy i czy Pani instalacja spełnia te wymogi.

 

 

 

Z kominkowym pozdrowieniem,

 

Ł.Darłak

dział  ekspercki

kominki.orgZ galerii kominków

Świat Kominków

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: