Kominki.org   >   Piecyki wolno stojące  >   Piecykowy design

Piecykowy design

Wśród piecyków wolno stojących sporą grupę stanowią piecyki na nóżkach. Nogi dodają bryle lekkości i sprawiają, że nawet prosta, prostopadłościenna bryła piecyka wygląda bardziej interesująco. Różne formy nóg od drewnianych po metalowe spójne z całością kominka przez nogi wykonane np. z kawałka grubszego prętu, dzięki któremu piecyk zyskuje industrialny charakter, sprawiają, że forma piecyka jest ciekawa i z pewnością takie urządzenie staje się przykuwającym uwagę i charakterystycznym elementem
Pisząc o mnogości form piecyków wolno stojących nie sposób zapomnieć o walcowatej formie piecyka wolno stojącego, który niekiedy kształtem przypominać może... beczkę.
Pelety nie muszą być spalane w piecu ukrytym w kotłowni. Urządzenia na pelety mogą dawać przyjemne ciepło oraz miły dla oka widok płomieni, a także stać się dekoracyjnym elementem wystroju salonu.
Piecyki wolno stojące nie dość, że same w sobie są urządzeniami atrakcyjnymi wizualnie potrafią znacznie ułatwić życie. Mowa tu o piecykach z dodatkowymi funkcjami takimi jak piekarnik, czy płyta grzewcza.
Piecyk wolno stojący może być jednym z elementów wystroju naszego salonu. Warto mieć jednak na uwadze, że obok funkcji dekoracyjnej, jego najważniejszym zadaniem jest ogrzanie naszego mieszkania, a aby wytworzyć ciepło piecyk będzie potrzebował paliwa. Pojawia się więc pytanie – gdzie trzymać drewno?
Nie bójmy się kolorów! Ogień w towarzystwie kolorowej obudowy piecyka będzie jeszcze bardziej rozgrzewał nasze zmysły, a latem kolorowa obudowa będzie ozdobą sama w sobie. Dodatkowo jeśli obudowa jest wykonana z kolorowych kafli będziemy mogli cieszyć się piecykowym ciepłem jeszcze jakiś czas po wygaszeniu paleniska, bo ciepło zakumulowane w kaflach jest oddawane równomiernie, dzięki czemu też dłużej niż w stosunku do tego, które jest emitowane bezpośrednio przez szybę.
Stalowe piecyki wolno stojące
inspiracje
27-05-2013
Wiele osób chcących nabyć piecyk wolno stojący z pewnością zadała sobie nieraz pytanie - wybrać piecyk żeliwny czy stalowy?
Piecyk wolno stojący kojarzy się większości z nas z małą, żeliwną, rustykalną kozą albo prostą bryłą piecyka stalowego. Jednak wystarczy przejrzeć ofertę chociaż kilku producentów by przekonać się, że wolno stojące piecyki mogą mieć różne gabaryty, różny kształt i mogą być wykończone przy użyciu różnorodnych materiałów.
Piecyki żeliwne często odlewane są przez producentów według niezmiennych od lat wzorów. Jednak oprócz klasycznych form, żeliwo ze względu na swoje właściwości wykorzystywane jest także do tworzenia projektów nowoczesnych.
Emaliowane piecyki kominkowe
inspiracje
25-02-2013
Wśród tradycyjnych w formie żeliwnych piecyków warto zwrócić uwagę na te trochę mniej pospolite ze względu na pokrycie kolorową emalią. Żeliwny piecyk może wówczas przyciągać uwagę nie tylko prostą, tradycyjną formą, ale także kolorem i połyskiem, który zyskuje dzięki emalii.
  1  2  3  4  5    

Z galerii piecyków

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: