Kominki.org   >   Piecyki wolno stojące  >   Piecykowy design

Piecykowy design

Piecyki w bieli
inspiracje
Powrót do bieli widoczny jest od jakiegoś czasu w elementach wyposażenia wnętrz. Trend ten widoczny jest nie tylko w meblach, ale także w urządzeniach kominkowych, a ilość wolno stojących piecyków w bieli wzrosła w ostatnim czasie lawinowo. Do dyspozycji mamy już nie tylko rustykalne formy, ale także sporą grupę ciekawych produktów w stylu vintage, które łączą tradycyjne wzornictwo z nowoczesnością. Bez problemu znajdziemy też piecyki nowoczesne w stylowej bieli...
Wśród piecyków wolno stojących sporą grupę stanowią piecyki na nóżkach. Nogi dodają bryle lekkości i sprawiają, że nawet prosta, prostopadłościenna bryła piecyka wygląda bardziej interesująco. Różne formy nóg od drewnianych po metalowe spójne z całością kominka przez nogi wykonane np. z kawałka grubszego prętu, dzięki któremu piecyk zyskuje industrialny charakter, sprawiają, że forma piecyka jest ciekawa i z pewnością takie urządzenie staje się przykuwającym uwagę i charakterystycznym elementem
Pisząc o mnogości form piecyków wolno stojących nie sposób zapomnieć o walcowatej formie piecyka wolno stojącego, który niekiedy kształtem przypominać może... beczkę.
Pelety nie muszą być spalane w piecu ukrytym w kotłowni. Urządzenia na pelety mogą dawać przyjemne ciepło oraz miły dla oka widok płomieni, a także stać się dekoracyjnym elementem wystroju salonu.
Piecyki wolno stojące nie dość, że same w sobie są urządzeniami atrakcyjnymi wizualnie potrafią znacznie ułatwić życie. Mowa tu o piecykach z dodatkowymi funkcjami takimi jak piekarnik, czy płyta grzewcza.
Piecyk wolno stojący może być jednym z elementów wystroju naszego salonu. Warto mieć jednak na uwadze, że obok funkcji dekoracyjnej, jego najważniejszym zadaniem jest ogrzanie naszego mieszkania, a aby wytworzyć ciepło piecyk będzie potrzebował paliwa. Pojawia się więc pytanie – gdzie trzymać drewno?
Nie bójmy się kolorów! Ogień w towarzystwie kolorowej obudowy piecyka będzie jeszcze bardziej rozgrzewał nasze zmysły, a latem kolorowa obudowa będzie ozdobą sama w sobie. Dodatkowo jeśli obudowa jest wykonana z kolorowych kafli będziemy mogli cieszyć się piecykowym ciepłem jeszcze jakiś czas po wygaszeniu paleniska, bo ciepło zakumulowane w kaflach jest oddawane równomiernie, dzięki czemu też dłużej niż w stosunku do tego, które jest emitowane bezpośrednio przez szybę.
Stalowe piecyki wolno stojące
inspiracje
27-05-2013
Wiele osób chcących nabyć piecyk wolno stojący z pewnością zadała sobie nieraz pytanie - wybrać piecyk żeliwny czy stalowy?
Piecyk wolno stojący kojarzy się większości z nas z małą, żeliwną, rustykalną kozą albo prostą bryłą piecyka stalowego. Jednak wystarczy przejrzeć ofertę chociaż kilku producentów by przekonać się, że wolno stojące piecyki mogą mieć różne gabaryty, różny kształt i mogą być wykończone przy użyciu różnorodnych materiałów.
Piecyki żeliwne często odlewane są przez producentów według niezmiennych od lat wzorów. Jednak oprócz klasycznych form, żeliwo ze względu na swoje właściwości wykorzystywane jest także do tworzenia projektów nowoczesnych.
  1  2  3  4  5    

Z galerii piecyków

 • DUO V

  DUO V

  Przedmiotem aukcji jest piecyk stalowo-żeliwny DUO V aluminium norweskiej firmy Nordpeis. Piecyk...
 • JØTUL F 305 LL

  JØTUL F 305 LL

  JØTUL F 305 LL Stylowy i ponadczasowy. Norwescy projektanci Anderssen & Voll zaprojektowali...
 • MCZ Toba

  MCZ Toba

  Piecyk na pelet
 • piec kominkowy KFD STO MAX 14 3F

  piec kominkowy KFD STO MAX 14...

  www.kfdesign.pl
 • BRUNNER

  BRUNNER

  RELAKS ZGODNIE ZE WSZYSTKIMI ZASADAMI SZTUKI: PRZY PIECU IRON DOG N°5Sztuka jest jak ogień, który...
 • Granada 01

  Granada 01

  Piecyk kominkowy Granada 01 z płaszczem wodnym
 • Inspiracje z magazynu "Świat Kominków"

  Inspiracje z magazynu...

  Piecyk na pelety, fot. Austroflamm
 • Emaliowane piece kominkowe Invicta

  Emaliowane piece kominkowe...

  Emaliowane piece kominkowe Invicta są wyprodukowane z wysokiej jakości żeliwa. Każdy z...
 • Koza AB

  Koza AB

  Koza AB o cylindrycznym, nowoczesnym kształcie to świetne rozwiązanie dla osób, które pragną...
 • Kominek Solo

  Kominek Solo

  Kominek Solo ma możliwość obrotu: środkowa część kominka może obracać się w obie strony. Piec może...

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: