Kominki.org   >   Piecyki wolno stojące  >   Piecykowy design

Piecykowy design

Na rynku dostępna jest szeroka oferta piecyków, które swoją stylistyką nawiązują do mebli. Trzeba się tylko nieco zagłębić w temat, by uświadomić sobie, jak szeroki mamy wybór.
Piecyki vintage
inspiracje
Stylistyka vintage jest ostatnio bardzo modna. Wkracza ona do wnętrz w postaci stylizowanych przedmiotów, urządzeń elektrycznych, stolików kawowych, komód i wielu innych. Vintage i retro są również dostrzegalne w przypadku piecyków wolno stojących.
Kwiatowe motywy są często spotykane w dekoracji różnego rodzaju elementów wyposażenia mieszkania, nie mogło ich więc zabraknąć także w przypadku designu piecyków wolno stojących.
Piecyk z ławką
inspiracje
Coraz częściej piecyki poza funkcjami grzewczymi spełniają też inne funkcje. Wśród wielu rozwiązań można też znaleźć kilka rozwiązań piecyków wyposażonych w siedziska, ławki i ławy, które pozwolą przycupnąć w pobliżu piecyka.
Lofty to przestronne zazwyczaj jednoprzestrzenne pomieszczenia starych fabryk czy magazynów, które zaadoptowane są na budynki mieszkalne. W pomieszczeniach takich idealnie czują się piecyki wolno stojące, które same w sobie są wytworem sztuki użytkowej.
Ozdobne żeliwne piecyki utrzymane w starym stylu mają swój urok, któremu czasem nie można się oprzeć.
Od jakiegoś czasu obserwujemy wyraźny powrót do krągłości. Po okresie zachwytu kątami prostymi nadszedł czas kiedy to krągłości wróciły do łask. W ofercie wolno stojących piecyków bez problemu znajdziemy wiele propozycji tego typu rozwiązań. Walcowate piecyki z atrakcyjnymi przeszkleniami...
Piecyki z przeszkleniami na dwie lub trzy strony zapewniają piękną wizję ognia. Wiele osób narzeka, że w przypadku urządzeń z przeszklonymi jedynie drzwiczkami, obserwacja ognia jest ograniczona, szczególnie w przypadku mniejszych piecyków.
Mówiąc o ogniu w salonie, przy którego blasku moglibyśmy odpoczywać, wcale nie musimy mieć na myśli kominka wbudowanego w ścianę. Bardzo dobrą alternatywę stanowią piecyki wolno stojące, które z powodzeniem zastępują kominki.
Piecyki w bieli
inspiracje
Powrót do bieli widoczny jest od jakiegoś czasu w elementach wyposażenia wnętrz. Trend ten widoczny jest nie tylko w meblach, ale także w urządzeniach kominkowych, a ilość wolno stojących piecyków w bieli wzrosła w ostatnim czasie lawinowo. Do dyspozycji mamy już nie tylko rustykalne formy, ale także sporą grupę ciekawych produktów w stylu vintage, które łączą tradycyjne wzornictwo z nowoczesnością. Bez problemu znajdziemy też piecyki nowoczesne w stylowej bieli...
  1  2  3  4  5    

Z galerii piecyków

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: