Kominki.org   >   Piecyki wolno stojące  >   Piecykowy design

Piecykowy design

Zalety piecyków wolno stojących
artykuł
22-08-2017
W dzisiejszych czasach lubimy rzeczy kompaktowe, przenośne i ergonomiczne. Takie, których funkcja została zamknięta w dopracowanej formie. Stąd zapewne wynika popularność piecyków wolno stojących w wielu krajach Europy. Niestety, w Polsce nadal jest to urządzenie dość mało popularne, choć wydawałoby się, że idealne do naszych domów i dla naszych portfeli. Skupmy się zatem na zaletach piecyków wolno stojących, popularnie nazywanych u nas kozami.
Wiele osób zastanawia się nad wyborem najlepszego sposobu ogrzewania w domu. W ich głowach pojawiają się wtedy wizje chłodnych wieczorów spędzanych przy rozgrzanym kominku. Jednak kominek to często tylko element dekoracyjny, dodatek – i to nietani, a nie główne źródło ciepła. Czy da się go zastąpić innym, równie atrakcyjnym rozwiązaniem? Tak. Piec kominkowy może być dla kominka doskonałą alternatywą.
Piecyki wolno stojące w obudowie ze steatytu mogą być alternatywą dla steatytowych kominków. Pozwalają cieszyć się cennymi właściwościami tego szarego kamienia, natomiast są od nich lżejsze oraz mają niższą cenę.
Wiszące piecyki
inspiracje
Piecyki wolno stojące to nie tylko urządzenia grzewcze posiadające masywną podstawę, stojące na czterech, czy jednej nóżce. Dość sporą grupę w tym segmencie stanowią wiszące formy.
Piecyk w kolorze
inspiracje
Żyjemy w czasach zachęcających do porządkowania świata wokół nas. Czasami jednak potrzebujemy odrobiny szaleństwa we własnym otoczeniu i impulsywnie wprowadzamy zmiany. Mogą one dotyczyć także aranżacji naszego salonu i piecyka.
Piecyki w kącie
artykuł
28-05-2015
Piecyki wolno stojące coraz częściej zaglądają do naszych salonów. Przed zakupem wiele osób zastanawia się gdzie umieścić takie urządzenie. Jednym ze sposobów aranżacji jest umiejscowienie piecyka w narożu pomieszczenia.
Wybraliśmy się na najważniejsze dla naszej branży targi ISH we Frankfurcie. W hali 9.2 oprócz kominków prezentowane było całe mnóstwo wolno stojących piecyków coraz bardziej popularnych w Europie. Zapraszamy do wspólnej wycieczki tropem najciekawszych naszym zdaniem form i propozycji wśród piecyków wolno stojących na targach we Frankfurcie.
Po powrocie z budowlanych targów Batibouw 2015 w Brukseli oraz kominkowych Flam'expo w Lyonie prezentujemy wybór piecyków wolno stojących różnej maści. W fotorelacji znajdziesz zarówno piecyki nowoczesne jak i bardzo klasyczne, te opalane peletem jak i drewnem. Jeśli myślisz o piecyku może właśnie wśród targowych propozycji znajdziesz piecyk dla siebie.
Piecyki na pelety są coraz bardziej popularne. Nie wymagające takiej obsługi jak urządzenia na drewno, często sterowalne przy pomocy telefonu komórkowego dają większe możliwości a i jeśli chodzi o estetykę w tej grupie znajduje się coraz więcej ciekawych propozycji, które mogą stać się prawdziwą ozdobą wnętrza.
Są takie miejsca, w którym ze względu na pracę musimy być. Są inne, do których lgniemy. Obydwa typy wyglądają podobnie. W pierwszych tętni życie i praca. W drugich, bywamy krótko, odwiedzamy lub mieszkamy. O jakie miejsca chodzi? To powierzchnie industrialne i postindustrialne.
  1  2  3  4  5    

Z galerii piecyków

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: