Kominki.org   >   Piecyki wolno stojące  >   Piecykowy design  >   Z warsztatu do salonu - piecyki industrialne

Piecykowy design

Z warsztatu do salonu - piecyki industrialneŚwiat Kominków poleca

drukuj

Industrialny piecyk w odcieniach bieli ,Bullerjan

Ciekawa konstrukcja piecyka w stylistyce...

Laoterm

Prosty piecyk o surowej stylistyce sprawdzi się...

żebrowane piecyki wpisują się doskonale w...

Już od kilku lat na topie jest styl industrialny, a jego elementy coraz chętniej wprowadzane są także do wnętrz urządzanych w innej estetyce. Stąd pojawiające się na rynku serie różnych elementów wyposażenia: lamp, krzeseł, szaf w tym stylu. Bez większych problemów znajdziemy też piecyki wolno stojące zainspirowane przemysłowym wzornictwem. 

 

Industrialny piec w wielu odsłonach

Zarówno jak inne elementy wyposażenia o industrialnej stylistyce, tak samo piecyki powinny być maksymalnie proste i nastawione przede wszystkim na spełnienie swej grzewczej roli. Pierwsze piece industrialne były zazwyczaj wykonane z czarnego żeliwa w formie beczki, z widocznymi na wierzchu rurami, czy też kanciastej, topornej czarnej skrzyni. Obecnie też znajdziemy takie przykłady, ale piecyki zainspirowane stylem przemysłowym daleko odbiegają od tego, co aktualnie można znaleźć w segmencie urządzeń z tej grupy. Mówimy bowiem o urządzeniach odpowiednich do salonów i mieszkań. I nie tylko forma uległa pewnemu uładzeniu, ale też poszerzył się katalog wykorzystywanych materiałów i dostępna kolorystyka. 

 

Przemysłowy piecyk – pomysł na wnętrze

Postarzana, przetarta lub pokryta rdzą stal, toporny metal, wystające ćwieki, śruby to elementy, jakie możemy znaleźć w industrialnych piecach. Zdecydowanie nie jest to propozycja jedynie do wnętrz utrzymanych w stylu przemysłowym czy loftów. Z powodzeniem sprawdzi się także w bardziej typowym wnętrzu jako zaskakujący, nieoczywisty i oryginalny element wyposażenia. 

 

Kolor ma znaczenie

Industrialne piecyki szczególnie dobrze będą się prezentowały we wnętrzach, w których zastosujemy świeże, lekkie kolory. Kontrast, jaki uzyskamy między toporną formą piecyka, surowym metalem, z którego jest wykonany, a świeżymi czy wręcz pastelowymi kolorami sprawi, że przyjemnie w takim otoczeniu będziemy spędzać czas. 

 

Z pewnością na piecyki w stylu industrialnym nie sposób nie zwrócić uwagi. Ich stylistyka czerpie jedynie inspirację z warsztatu, ale z pewnością są to zbyt drogie urządzenia, by mogły w nim pozostać, chyba że jest to warsztat haute couture. 

 

Aldona Mazurkiewicz

Pełna wersja artykułu w nr. 43 Świata Kominków

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii piecyków

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: