Kominki.org   >   Piecyki wolno stojące  >   Nowości  >   Nowy widok płomieni w kominku na pellet

Nowości

Nowy widok płomieni w kominku na pelletArtykuł reklamowy

08-05-2020
drukuj

Nowy widok płomieni w kominku na pellet

 

ROBAX® NightView firmy SCHOTT wyznacza nowe trendy w branży kominków na pellet

 

Kominki na pellet są popularną alternatywą dla klasycznego kominka opalanego drewnem, ponieważ charakteryzują się łatwą obsługą. Mają jednak wadę: obraz płomieni w kominku na pellet różni się nieco od romantycznego widoku ognia ze spalanego drewna. Z kolei gdy kominek nie jest używany, przezroczysta szyba odsłania wnętrze wraz z pozostałościami sadzy i brudu. Do tej pory producenci często próbowali rozwiązać ten problem za pomocą skomplikowanego systemu dwóch szyb, składającego się ze standardowej szyby kominkowej i przyciemnianej szyby przedniej. Dzięki innowacji ROBAX® NightView firmy SCHOTT ta skomplikowana i zajmująca dużo miejsca wieloszybowa konstrukcja należy do przeszłości.

 

Dwa w jednym – wzornictwo kominka na pellet w nowej odsłonie

 

Podczas pracy kominka półprzezroczysta, czarna ceramika szklana zapewnia nowe efekty optyczne: płomienie wydają się spokojniejsze, a ich kolor jest naturalnie ciepły. Jednocześnie przyciemniona szyba kominkowa zasłania widok komory spalania po wyłączeniu kominka, a jej ciemna, lśniąca powierzchnia doskonale komponuje się z wystrojem każdego pomieszczenia. Dzięki temu kominki na pellet mogą być stosowane przez cały rok jako elegancki element aranżacyjny w salonie.

 

Dla producentów kominków ROBAX® NightView oznacza prostrzą instalację, oszczędność kosztów i możliwość wyróżnienia się. Wynika to z faktu, że dzięki innowacji firmy SCHOTT nie jest już konieczne stosowanie dotychczasowego podwójnego systemu szyb. Innowacyjna szyba ROBAX® o grubości 4 mm otwiera nowe możliwości w zakresie konstrukcji i wzornictwa. ROBAX® NightView można łatwo zamontować w kominkach na pellet o różnych rozmiarach i kształtach. Na ceramice można umieścić elementy dekoracyjne, takie jak logo w trzech różnych kolorach. Tym samym przed kreatywnością projektantów kominków na pellet otwierają się nowe możliwości.

 

Wiele innowacji produktowych na Progetto Fuoco

 

Na tegorocznych targach Progetto Fuoco można było podziwiać nową szybę ROBAX® już w praktycznym zastosowaniu: producent La Nordica-Extraflame zaprezentował wspomnianą innowację we wzornictwie kominka na pellet. Dzięki temu odwiedzający targi mogli zobaczyć innowację SCHOTT na żywo. „Dzięki ROBAX® NightView nasz piec na pelet Amika prezentuje unikalny, bardziej naturalny obraz płomieni. Ta innowacyjna ceramika szklana firmy SCHOTT opracowana i przetestowana we współpracy z działem badawczo-rozwojowym La Nordica-Extraflame umożliwia nam realizację zupełnie nowych projektów: popiół i wnętrze paleniska stają się niewidoczne, gdy piec na pellet jest wyłączony, a podczas pracy można cieszyć się naturalnymi i spokojniejszymi płomieniami”.

 

Oprócz innowacji ROBAX® NightView do kominków na pellet firma SCHOTT ma w swojej ofercie również nowości do urządzeń na drewno i gaz. Szyby ROBAX® gięte pod kątem 90 stopni dostępne są z nową, idealną krawędzią gięcia („Ideal Bending Edge”) dla zwiększenia wytrzymałości lub z dużym promieniem gięcia. Pierwszy rodzaj umożliwia producentom kominków łatwiejszy montaż szyb, natomiast drugi zapewnia użytkownikom doskonały widok ognia.

 

„ROBAX® Magic with Signature Impressions” pozwala z kolei na zwiększenie różnorodności projektowania dekoracyjnych struktur powierzchni i nadruków na okładzinach wewnętrznych z ceramiki szklanej w kominkach gazowych. Dzięki temu powstają nowe efekty optyczne, takie jak większe płomienie czy głębsza komora spalania. Szyby wyróżniają się doskonałym odbijaniem refleksów i nowoczesnym wyglądem.

 

Dzięki wysokiemu parametrowi odbijania błyszczy także powlekana ceramika szklana ROBAX® IR Max. Odbija ona do siedmiu razy więcej promieniowania podczerwonego w zakresie długości fali od 800 do 8000 nanometrów z powrotem do komory spalania w porównaniu z szybą bez powłoki – i to bez utraty wydajności przez cały okres użytkowania kominka. Wyższe temperatury w komorze spalania pozwalają na zwiększenie efektywności urządzenia oraz zmniejszenie emisji i osadzania się sadzy na szybie. ROBAX® IR Max można łączyć ze wszystkimi 16 kolorami dekoracji z palety firmy SCHOTT.

 

 

Schott Poland Sp. z o.o.
02-796 Warszawa, ul. Migdałowa 4/27, tel. +48 22 645 12 05

 

 

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii piecyków

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: