Znajdź firmę z branży kominkowej w swojej okolicy
Kominki.org   >   Piece kaflowe  >   Technika zduńska  >   Ciepła obudowa kominkowa z produktami Vitcas

Technika zduńska

Ciepła obudowa kominkowa z produktami VitcasArtykuł reklamowy

13-11-2017
drukuj

Najważniejszą funkcją kominka jest dostarczanie ciepła. Kominek zbudowany z dobrych materiałów to maksymalna jego efektywności oraz wymierne oszczędności. Produkty Vitcas do budowy kominków i pieców poprawią ich wydajność.

Dobrze skonstruowany kominek gwarantuje maksymalne wykorzystanie ciepła ze spalanego drewna. Aby poprawić wydajność kominka, warto zastosować przy jego budowie produkty Vitcas: akumulacyjne płyty i kręgi szamotowe, ognioodporne kleje Vitcas z serii HB oraz ognioodporną gładź Vitcas HRP.

Ciepło ucieka z kominka nie tylko przez szybę wkładu, ale również przez jego ściany i rurę dymową. Akumulacyjne płyty szamotowe i Akumulacyjne kręgi szamotowe Vitcas stworzone zostały, aby ograniczyć utraty ciepła właśnie przez te dwa elementy. Płyty i kręgi szamotowe charakteryzują się bardzo wysokimi zdolnościami akumulacyjnymi i przewodnictwem cieplnym, dzięki czemu pozwalają na skuteczne odzyskanie energii cieplnej z kominka. Ciepło akumulowane jest przez płyty i kręgi, a następnie oddawane do ogrzewanego pomieszczenia przez wiele godzin zwiększając efektywność kominka.

Ognioodporne kleje Vitcas HB 10 i HB 60 dedykowane są do budowy ciepłych obudów kominków, a także pieców kaflowych, grilli i innych konstrukcji narażonych na działanie wysokich temperatur. Kleje posiadają wysokie właściwości akumulowania ciepła, dzięki czemu doskonale sprawdzą się przy instalacji elementów akumulujących i oddających ciepło kominka.

Uzupełnieniem zestawu jest Gładź Ognioodporna Vitcas HRP. Produkt odporny jest na oddziaływanie wysokich, sięgających nawet 1000°C, temperatur, dzięki czemu z powodzeniem zastąpi tradycyjną gładź przy wykończeniu konstrukcji kominka.

Pełne specyfikacje wszystkich produktów Vitcas znajdują się na stronie www.vitcas.pl.

 

Vitcas Polska sp. z o.o. 

32-500 Chrzanów, ul. Stara Huta 17

tel. 12 444 6890, fax 12 444 6840

www.vitcas.pl, biuro@vitcas.pl

 

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii piece kaflowe

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: