Znajdź firmę z branży kominkowej w swojej okolicy
Kominki.org   >   Piece kaflowe  >   Technika zduńska

Technika zduńska

Przegląd pieca kaflowego
kominek przed sezonem
03-09-2021
O piec kaflowy tak jak o każde urządzenie należy dbać. Okresowe czyszczenie nie tylko komina, ale i kanałów w piecu jest niezbędne i zapobiega zapchaniu pieca. Co jednak zrobić, gdy ten problem wystąpi?Problem z zapchaniem pieca pojawia się albo po wizycie kominiarza, albo też stopniowo, samoistnie. Jak sobie z tym radzić przeczytaj w przygotowanym przez nas artykule.
Bezpieczeństwo to nasza pasja
artykuł reklamowy
17-04-2020
Rynek materiałów ogniotrwałych i zduńskich rozwija się w Europie i w Polsce dynamicznie od wielu lat. Każdy dobry wykonawca i świadomy inwestor zdaje sobie sprawę, że oprócz walorów estetycznych budowanego urządzenia ważne jest bezpieczeństwo oraz ekologiczne aspekty jego użytkowania. Niezależnie czy dotyczy to kominka, pieca czy kuchni, urządzenia używanego do celów grzewczych czy dekoracyjnych. Warto więc rozmawiać z wykonawcą nie tylko jak będzie wyglądał nasz wymarzony kominek czy piec.
VITCAS- specjalista od wysokich temperatur
artykuł reklamowy
11-09-2019
Jeśli marzysz o spędzaniu długich, jesienno-zimowych wieczorów w cieple kominkowego ogniska, pragniesz cieszyć się jego niezawodnym działaniem przez długie lata, użyj do jego budowy materiałów VITCAS.
Żeliwne ażurowe drzwi, półfilary z motywami kobiecych głów, kolumienki i środkowy kafel z rekonstrukcją historycznej sceny. Tak wygląda bogato zdobiony piec kaflowy w jednym z mieszkań przy al. Jana Pawła II w Szczecinie, który wkrótce zostanie odnowiony.
Ciepła obudowa kominkowa z produktami Vitcas
Artykuł reklamowy
13-11-2017
Najważniejszą funkcją kominka jest dostarczanie ciepła. Kominek zbudowany z dobrych materiałów to maksymalna jego efektywności oraz wymierne oszczędności. Produkty Vitcas do budowy kominków i pieców poprawią ich wydajność.
Generalne porządki w piecu kaflowym
kominek po sezonie
14-09-2016
Dbając o piec kaflowy, możemy sprawić, że będzie on doskonale pełnił swoją funkcję przez wiele lat. Domowy przegląd naszego pieca możemy rozpocząć od zewnętrznych oględzin, co pozwoli na sprawdzenie stanu kafli – jeśli zaczynają pękać lub odpadać, to znak
Piece kumulacyjne
artykuł
29-06-2016
Stosuje się w nich paleniska szamotowe lub żeliwno-szamotowe, które zapewniają optymalne i całkowite spalanie drewna, uzyskując wysoką temperaturę spalin na wyjściu. Dzięki temu możliwe jest nagrzanie kilkusetkilogramowej masy kumulacyjnej, którą tworzą kanały wykonane z cegieł i płyt szamotowych lub gotowych spieków ceramicznych o wysokiej gęstości
Spotkanie z Igorem Kuzniecowem
niepokorny o kominkach
23-06-2016
Technologia Kuzniecowa, zarówno pod względem czystości spalania, jak i możliwości konstrukcji pieców, bije na łeb wyobrażenia o zawodzie zduna. Obserwacja przez lata zachowań gazów wytwarzanych podczas palenia drewna, doprowadziła do powstania teorii swobodnego ruch gazów. Teoria ta i dalsze obserwacje, wykorzystywane są podczas budowy pieca. Wiedza ta pozwala budować potężne obiekty, kilka razy większe od konstrukcji kanałowych, mogące samodzielnie ogrzewać duże sale czy nawet kościoł
Rośnie popularność tzw. ciepłych kominków. Ta dość nieszczęsna nazwa przylgnęła do nich na dobre i nie sądzę, byśmy zdołali się od niej uwolnić. Pewnie za przykładem nauk profesora Miodka, trzeba będzie ją polubić. Kominki ceramiczne zdobywają sympatyków i jest to uzasadnione z wielu powodów. Obudowa z płyt szamotowych, trochę droższa od wykonanej z płyt izolacyjnych, nawiązuje do starych technik zduńskich.
Podczas budowy urządzenia zduńskiego spotykamy się z przeróżnymi sytuacjami. Poprosiliśmy kilku doświadczonych zdunów o podzielenie się swoją wiedzą w zakresie budowy pieca kaflowego.
1  2  3  4    

Z galerii piece kaflowe

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: