Znajdź firmę z branży kominkowej w swojej okolicy
Kominki.org   >   Piece kaflowe  >   Inspiracje kaflowe

Inspiracje kaflowe

Na targach KOK Austria (22-24 stycznia 2014) wśród wystawianych produktów znalazły się liczne piece kaflowe w różnych formach.
Kaflowe zapiecki
artykuł
Piece kaflowe potrafią mieć wielką zdolność do akumulacji ciepła. Świetnym rozwiązaniem, które umożliwia wykorzystywanie powstającego ciepła jest budowa kaflowego zapiecka.
Małe piece kaflowe
inspiracje
Piec kaflowy nie musi kojarzyć się z dużym urządzeniem grzewczym. Te współczesne są dostępne w wielu rozmiarach, ale urokliwe, małe piece kaflowe są wręcz stworzone do mniejszych domów i pomieszczeń.
Obudowa pieca
artykuł
Istotnym elementem każdego pieca jest jego obudowa. Obudowy wykonujemy z materiałów ceramicznych, dobrze przewodzących ciepło z wnętrza pieca do pomieszczenia. Najczęściej wykorzystywanym materiałem do wykonania obudowy są kafle piecowe.
Piece kaflowe na przestrzeni lat przeszły sporą metamorfozę. Obecnie łączą w sobie nie tylko nowoczesny wygląd, ale także powiązanie tradycyjnych rozwiązań znanych od wieków z nowatorskimi technologiami. Szybki rozwój techniki zduńskiej pozwolił na to, że budowa pieca obecnie jest dużo sprawniejsza i zajmuje mniej czasu niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu.
Piece kaflowe obecnie są dostępne w wielu wersjach. Szczególnie kuszącą opcją są te z ławeczką do siedzenia. Rozwiązanie takie będzie szczególnie docenione w chłodne zimowe wieczory, kiedy przesiadywanie w otoczeniu ciepłego pieca z kubkiem wyśmienitej kawy i książką jest na wagę złota!
Podczas targów KOK 2013 w Austrii rozwiązano konkurs organizowany przez firmę Rath, której przedstawicielem w Polsce jest firma Godkowie.
Prezentujemy Państwu najnowsze propozycje producentów palenisk i kafli z branżowych targów w Wels, które odbyły się w dniach 30 stycznia- 1 lutego w austriackim Wels.
Przez wiele lat dostępne były jedynie tradycyjne proste kafle lub inspirowane stylami historycznymi. Od jakiegoś czasu rozpoznanie w kaflu kafla staje się nie lada wyzwaniem.
W galerii kafli
artykuł
Do niewielkiej pracowni „Kafel-Art.” w Krakowie trafiliśmy z polecenia – to tu, jak słyszeliśmy, powstają unikatowe kafle-obrazy. Zachwyt naszych informatorów podzieliliśmy już w pierwszych minutach wizyty, gdy wśród pokrytych pyłem form...
  1  2  3  4 

Z galerii piece kaflowe

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: