Znajdź firmę z branży kominkowej w swojej okolicy
Kominki.org   >   Piece kaflowe  >   Inspiracje kaflowe

Inspiracje kaflowe

Chlapiemy gliną
artykuł
„Widzisz, ucz się, ucz, bo też będziesz zdunem” – powiedziała kiedyś babcia do wnuczka, gdy budowaliśmy piec – z zaangażowaniem opowiadał o swojej pracy Łukasz Rajnert, zdun. Razem z bratem Przemysławem, też zdunem, buduje od kilkunastu lat piece na Pomorzu.
Kafle z fakturą
inspiracje
W dostępnej ofercie kafli do kominków i pieców od kilku już lat stale powiększa się asortyment kafli z fakturą. Różnego rodzaju faktury: drobne lub masywne, subtelne lub intensywne w połączeniu z wieloma dostępnymi polewami mogą dać niespotykane rezultaty i sprawią, że kominek lub piec nimi ozdobiony będzie oryginalnym elementem wyposażenia.
Połączenie koloru i kominka nie musi oznaczać jedynie farby na ścianie czy mocnego akcentu kolorystycznego w postaci ramy paleniska. Wszelkie barwy równie często wykorzystywane są w przypadku pieców kaflowych i samych kafli.
Biel oraz odcienie kremu to jedne z najbardziej popularnych kolorów kafli. Powodów, by zdecydować się na budowę pieca w jasnych odcieniach jest wiele. Po pierwsze kolor biały i kremowy będzie dobrze pasował do każdego wnętrza, niezależnie od stylu, w jakim jest urządzone.
Wielość wzorów kafli nie dotyczy jedynie ich kształtów czy faktur. Równie dużo zależy od szkliwa. Dostępne dzisiaj szkliwa pozwalają uzyskać ciekawe efekty, a wśród z nich z pewnością zwracają uwagę szkliwa z charakterystycznym metalicznym połyskiem. W ofercie firm można znaleźć kafle w tonacji zimnej i ciepłej. Będą to zatem kafle złote, srebrne, a także w odcieniach brązu czy ciemnego złota. Tak szkliwione całe kafle są bardzo wyraźnym akcentem we wnętrzu w związku z tym warto w towarzystwie..
Z wielkim sentymentem i uznaniem spoglądam na dawne kaflarnie. Trudno je policzyć i ocenić. Nie sposób jednak przejść obojętnie obok tak wspaniałej oferty. Wyroby dawnych kaflarni wzbudzają wielki podziw. Podobnie jak dziś, tak przed laty była wizja, projekt i dostosowanie do potrzeb klientów. Kaflarnie prześcigały się we wzorach, kolorach i rozwiązaniach. A dziś mogą być niezwykłą inspiracją przy projektowaniu wnętrz.
Klasyczne kafle
inspiracje
Dużą popularnością wśród kafli cieszą się te o klasycznym i tradycyjnym kształcie. Piece kaflowe ubrane w tego typu ceramikę zyskują na uroku i podkreślają charakter wnętrza.
Dla większości z nas kafle kojarzą się z niewielkimi białymi, zielonymi lub brązowymi kafelkami. Jednak prawda jest taka, że asortyment kafli jest olbrzymi a często tylko od nas lub wizji projektanta zależy w jaki sposób wykorzystać ten przyjazny człowiekowi ceramiczny materiał w obudowie pieca lub kominka.
Piece odtworzeniowe
inspiracje
W muzeach i pałacach często możemy podziwiać piękne bogato zdobione piece kaflowe sprzed wieków. Niektórzy chcieliby mieć piece o tak wyszukanych formach u siebie w domu. Okazuje się, że jest to możliwe. Istnieją firmy w swojej ofercie mają piece odtworzeniowe, wzorowane na dawnych, zabytkowych urządzeniach.
W dniach 11-14 marca w Poznaniu odbywają się organizowane przez MTP Międzynarodowe Targi Kominkowe KOMINKI towarzyszące targom BUDMA. Wśród bogatej oferty firm można było też znaleźć kafle oraz piece kaflowe.
  1  2  3  4    

Z galerii piece kaflowe

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: