Znajdź firmę z branży kominkowej w swojej okolicy
Kominki.org   >   Piece kaflowe  >   Inspiracje kaflowe

Inspiracje kaflowe

Targi branży kominkowej to miejsce, gdzie można zobaczyć wiele nowości i ciekawych inspiracji, a także podpatrzeć jakie trendy będą obowiązywać w najbliższym czasie. Podczas tegorocznych targów w Wels i Ostrawie nie zabrakło również propozycji pieców kaflowych. Jakie trendy będą obowiązywały w tym roku przekonajcie się sami.
Powrót do początków – kafle
artykuł
30-05-2016
Do produkcji kafli potrzebna jest glina i piec do wypału. Nic więc dziwnego, że kaflarnie i zakłady ceramiczne w Polsce od wieków powstawały w miejscach z naturalnymi zasobami tego niezbędnego do wyrobu ceramiki surowca. Kafli nie omijały mody. Były czasy, kiedy każdą szlachecką rezydencję ozdabiały pięknie zdobione piece kaflowe, i czasy Polski nowożytnej, kiedy największym wzięciem cieszyły się najprostsze prostokątne kafle dostępne w kilku podstawowych kolorach.
Piękne piece i kuchnie film
materiał video
22-04-2016
Piękne piece kaflowe i kuchnie w naszej historii. Warto obejrzeć ten interesujący materiał video opowiadający ich historię i typologię. Dla prawdziwych znawców i amatorów
Piec kaflowy to nie tylko źródło zdrowego dla człowieka ciepła, ale także piękna dekoracja wnętrza. Kafle mogą przybierać fantazyjne przeróżne kształty oraz kolory wpasowując się do wnętrza w jakim się znajdą. Jeśli chcemy, by nasz piec był wyjątkowy i niepowtarzalny, możemy zdecydować się na wykorzystanie kafli z malowanymi ręcznie motywami.
Nowoczesne kafle wielkoformatowe
inspiracje
07-03-2016
Tradycja w wielu dziedzinach ustępuje nowoczesności. Tak też jest w przypadku kafli, które dziś coraz częściej osiągają niebanalne rozmiary.
Jak ogrzewają piece kaflowe
artykuł
19-02-2016
Każdy piec grzeje nas w dwojaki sposób, najpierw musimy przygotować opał, potem przynieść i rozpalić, następnie piec przejmuje rolę - zdrowo i ciepło !
Piękno naszych pieców
artykuł
12-02-2016
To co wyróżnia piec od innych mebli, to wytwarzanie ciepła i zdrowy klimat w pomieszczeniu przez długi czas. Jak żaden grzejnik lub system grzewczy "działa" poza sezonem, wciąż cieszy nasz wzrok i jest ozdobą przez cały rok.
Kaflowe zapiecki
artykuł
Zapiecki kojarzą się większości głównie z piecami w starodawnych wiejskich chatach. Jak sama nazwa wskazuje były to miejsca za piecem, lub na nim, które wykorzystywano jako przestrzeń sypialną. I choć początki zapiecków sięgają dawnych lat i tradycyjnych rozwiązań , dziś stają się one (po okresie zapomnienia) coraz popularniejsze i są śmielej umieszczane w nowoczesnych aranżacjach.
Oferta dzisiejszych kaflarni jest bardzo bogata... Każdy klient znajdzie coś dla siebie. Od kafli tradycyjnych, przez rzeźbione i malowane, aż po wielkogabarytowe. A co zrobić gdy chcemy kafle stare i oryginalne?
Każdy inwestor planujący budowę swejego pieca lub kominka ma nie lada rozterki. Nawet wtedy, gdy podejmie decyzję dotyczącą wykorzystania kafli, to decyzja co do ich wyboru również nie jest łatwa. Bardzo bogata oferta rynkowa obejmująca kafle od ręcznie formowanych po odlewane, kafle nawiązujące do stylu historycznego po nowoczesny wielkogabarytowy design aż po rzeźbione i ręcznie malowane. Kiedy mamy w sobie wrodzony indywidualizm, prędzej zdecydujemy się na te ostatnią wersję
  1  2  3  4  5    

Z galerii piece kaflowe

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: