Znajdź firmę z branży kominkowej w swojej okolicy
Kominki.org   >   Piece kaflowe  >   Inspiracje kaflowe  >   Czas zwycięzców

Inspiracje kaflowe

Czas zwycięzcówArtykuł reklamowy

13-11-2017
drukuj

Płomień Roku dla rekonstrukcji pieców w Pałacu w Rogalinie. 

Rekonstrukcja czternastu pieców w Pałacu w Rogalinie otrzymała 23 czerwca 2017 roku nagrodę Płomień Roku za rok 2016 w kategorii Wydarzenie Roku. Zdaniem redakcji Świata Kominków, która od 12 lat przyznaje Płomienie Roku, rogalińska rekonstrukcja była wydarzeniem niespotykanym, nie tylko w Polsce, ale nawet na europejską skalę.

 

Pasja

Często się mówi, że wartością firmy są ludzie. Ludzie z pasją i oddaniem. Jeśli do tego dodamy odpowiednią dozę szaleństwa, to powstanie mieszanka idealna. Taki zespół osób zakochanych w kaflach spotkać można w białostockiej kaflarni Kafel-Kar.

Tematem, który ich kręci i przyspiesza tętno, są piecowe rekonstrukcje. Mają już ich na koncie kilka. Piec w Zamku Królewskim w Warszawie czy realizowany przez cztery lata piec do Zamku w Tykocinie okazały się tylko testem przed próbą generalną. Sprawdzianem dla całej firmy, jej potencjału, możliwości okazał się niespotykany na europejską skalę, niezwykle trudny i skomplikowany projekt rekonstrukcji w Pałacu w Rogalinie 12 pieców i marmuryzowanego kominka. Cały projekt zrealizowano w zaledwie 15 miesięcy.

Swoje serce białostocki „Kafel-Kar” oddał ceramice już wiele lat temu. Teraz jeszcze znalazł niszę, stanowiącą impuls do rozwoju. Rekonstrukcje stały się konikiem właścicieli. Dlatego mają nadzieję, że rynek rekonstrukcji, także na potrzeby prywatne, choć na pewno niszowy, będzie się rozwijał, a przygoda w Rogalinie nie była ostatnią tego typu realizacją. Ich marzenia, o których śmiało mówią, to m.in. realizacja pieców do „piecopotrzebnego” – jak to określają – Wawelu. „Mamy nadzieję, że jak przyjdzie czas, gdy taką potrzebę zauważą też inni i znajdą się na ten projekt środki, by móc stworzyć piece do tego ważnego polskiego obiektu, uda się to marzenie urzeczywistnić”. Być może rogalińska realizacja otworzy im te drzwi, a wysiłek, jakiego się podjęli, i doskonały efekt finalny, stanowić będą najlepszą rekomendację.

 

Kaflarnia Kafel-Kar

15-378 Białystok, Hryniewicze 3B, tel. 85 747 4980, fax 85 747 4981

www. kafel-kar.com.pl, e-mail: kafle@kafel-kar.pl, biuro@termokaust.pl

 

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii piece kaflowe

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: