Znajdź firmę z branży kominkowej w swojej okolicy
Kominki.org   >   Piece kaflowe  >   Inspiracje kaflowe

Inspiracje kaflowe

Często słyszymy pojęcia o zduństwie tradycyjnym i nowoczesnym. Mając na myśli zduństwo tradycyjne od razu pojawiają się skojarzenia ze starymi, tradycyjnymi piecami kaflowymi, wykonywanymi przez zduna z naturalnych materiałów jak glina, cegła i szamot. Zaś zduństwo nowoczesne przywołuje na myśl nowe techniki budowania, wymyślne bryły pieców, wykorzystywanie nowoczesnych materiałów zduńskich - klejów, zapraw, nowoczesnych kafli czy elektroniki, która steruje procesem spalania.
Tradycja i nowoczesność
Kaflarnia Kafel-Kar
27-03-2020
Szukasz pomysłu na kominek lub piec? Proponujemy kafle – materiał, który jest pomostem łączącym piękną, obecną w Polsce od wieków tradycję ze współczesnymi możliwościami i nowoczesnością. Tworzymy kafle, które sprawią, że stworzona przy ich użyciu forma domowego ognia będzie ozdobą na długie lata
Czy to jeszcze piec?
artykuł
13-11-2019
Świat się zmienia. Razem z nim zmieniają się też urządzenia, które nas otaczają, w tym także piece. Oczywiście zwolennicy tradycyjnych wzorów pieców nadal mogą stawiać na klasykę i nic w tym złego. Jednak Ci którzy chcą czegoś innego, nowoczesnego, a co jednocześnie nadal jest piecem - z zachowaniem wszystkich walorów grzewczych jakie daje to urządzenie, mają także coraz większy wybór form i nowoczesnych materiałów wykończeniowych.
Regularnie powraca moda na żywe, wręcz neonowe kolory. Takie propozycje znaleźć też można wśród kafli, choć jest to propozycja dla osób zdecydowanie lubiących takie intensywne kolory i niewątpliwie odważnych.
Cylindryczne piece kaflowe
inspiracje
14-12-2018
Piece kaflowe przyjmują przeróżne formy, często mocno odbiegające od powszechnej wizji tego urządzenia, która zakorzeniła się w umysłach większości Polaków. Mowa tu o piecach cylindrycznych, które swą stylistyką i uniwersalną formą dopasowują się niemalże do każdego wnętrza.
Piec w prezencie
inspiracje
03-12-2018
Zbliża się czas kiedy jesteśmy obdarowywani i obdarowujemy innych. Szukamy pomysłów na oryginalne prezenty w związku z Mikołajkami czy Świętami Bożego Narodzenia. My mamy ciekawą podpowiedź - ceramiczną miniaturę pieca kaflowego. Piękne, zrobione miniatury pieców rozgrzeją zmysły i stworzą przyjazną atmosferę.
Kaufmann Keramik – w rodzinie siła
Świat Kominków poleca
27-05-2018
Innowacyjność i szukanie nowych rozwiązań to cecha najlepszych. Helmut Kaufmann i jego rodzinna firma mają to w genach. Szeroka gama ceramiki, pozwalająca na realizację zarówno form tradycyjnych, jak i bardzo nowoczesnych, nie wystarczała. Pojawiły się ciekawe propozycje gotowych do szybkiego montażu piecyków Sonnenoefen oraz wyprzedzające czas ceramiczne kształtki systemowe Coterra, umożliwiające budowę dowolnych brył i powierzchni ogrzewanych wodą lub prądem.
Neutralny piec kaflowy
inspiracje
14-11-2017
Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że decydując się na piec kaflowy większość osób pozostaje przy stonowanej kolorystyce kafli. Jest to z pewnością bezpieczne rozwiązanie. Potwierdzają to realizacje z polskich domów. Królują w nich piece z kafli białych, ecru czy w odcieniach beżu. Neutralny kolor z pewnością nam się nie opatrzy i będzie pasował do różnorodnych aranżacji, przez co taki piec będzie zdobił wnętrze latami.
Czas zwycięzców
Artykuł reklamowy
13-11-2017
Płomień Roku dla rekonstrukcji pieców w Pałacu w Rogalinie. Rekonstrukcja czternastu pieców w Pałacu w Rogalinie otrzymała 23 czerwca 2017 roku nagrodę Płomień Roku za rok 2016 w kategorii Wydarzenie Roku. Zdaniem redakcji Świata Kominków, która od 12 lat przyznaje Płomienie Roku, rogalińska rekonstrukcja była wydarzeniem niespotykanym, nie tylko w Polsce, ale nawet na europejską skalę.
Piec nie tylko z kafli
inspiracje
25-08-2017
Przyjęło się w naszej świadomości, że piece posiadają okładzinę zewnętrzną z kafli. Zazwyczaj tak jest, jednak nie jest to jedyna dostępna możliwość. Piec może być pokryty tylko specjalnym tynkiem, betonem czy gliną, może mieć okładzinę z cegły czy płytek. Możliwości jest wiele, wystarczy dawka inspiracji.
1  2  3  4  5    

Z galerii piece kaflowe

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: