Znajdź firmę z branży kominkowej w swojej okolicy
Kominki.org   >   Piece kaflowe  >   Inspiracje kaflowe

Inspiracje kaflowe

Tradycja i nowoczesność
Kaflarnia Kafel-Kar
27-03-2020
Szukasz pomysłu na kominek lub piec? Proponujemy kafle – materiał, który jest pomostem łączącym piękną, obecną w Polsce od wieków tradycję ze współczesnymi możliwościami i nowoczesnością. Tworzymy kafle, które sprawią, że stworzona przy ich użyciu forma domowego ognia będzie ozdobą na długie lata
Piec w prezencie
inspiracje
03-12-2018
Zbliża się czas kiedy jesteśmy obdarowywani i obdarowujemy innych. Szukamy pomysłów na oryginalne prezenty w związku z Mikołajkami czy Świętami Bożego Narodzenia. My mamy ciekawą podpowiedź - ceramiczną miniaturę pieca kaflowego. Piękne, zrobione miniatury pieców rozgrzeją zmysły i stworzą przyjazną atmosferę.
Czy to jeszcze piec?
artykuł
13-07-2018
Świat się zmienia. Razem z nim zmieniają się też urządzenia, które nas otaczają, w tym także piece. Oczywiście zwolennicy tradycyjnych wzorów pieców nadal mogą stawiać na klasykę i nic w tym złego. Jednak Ci którzy chcą czegoś innego, nowoczesnego, a co jednocześnie nadal jest piecem - z zachowaniem wszystkich walorów grzewczych jakie daje to urządzenie, mają także coraz większy wybór form i nowoczesnych materiałów wykończeniowych.
Kaufmann Keramik – w rodzinie siła
Świat Kominków poleca
27-05-2018
Innowacyjność i szukanie nowych rozwiązań to cecha najlepszych. Helmut Kaufmann i jego rodzinna firma mają to w genach. Szeroka gama ceramiki, pozwalająca na realizację zarówno form tradycyjnych, jak i bardzo nowoczesnych, nie wystarczała. Pojawiły się ciekawe propozycje gotowych do szybkiego montażu piecyków Sonnenoefen oraz wyprzedzające czas ceramiczne kształtki systemowe Coterra, umożliwiające budowę dowolnych brył i powierzchni ogrzewanych wodą lub prądem.
Regularnie powraca moda na żywe, wręcz neonowe kolory. Takie propozycje znaleźć też można wśród kafli, choć jest to propozycja dla osób zdecydowanie lubiących takie intensywne kolory i niewątpliwie odważnych.
Neutralny piec kaflowy
inspiracje
14-11-2017
Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że decydując się na piec kaflowy większość osób pozostaje przy stonowanej kolorystyce kafli. Jest to z pewnością bezpieczne rozwiązanie. Potwierdzają to realizacje z polskich domów. Królują w nich piece z kafli białych, ecru czy w odcieniach beżu. Neutralny kolor z pewnością nam się nie opatrzy i będzie pasował do różnorodnych aranżacji, przez co taki piec będzie zdobił wnętrze latami.
Czas zwycięzców
Artykuł reklamowy
13-11-2017
Płomień Roku dla rekonstrukcji pieców w Pałacu w Rogalinie. Rekonstrukcja czternastu pieców w Pałacu w Rogalinie otrzymała 23 czerwca 2017 roku nagrodę Płomień Roku za rok 2016 w kategorii Wydarzenie Roku. Zdaniem redakcji Świata Kominków, która od 12 lat przyznaje Płomienie Roku, rogalińska rekonstrukcja była wydarzeniem niespotykanym, nie tylko w Polsce, ale nawet na europejską skalę.
Piec nie tylko z kafli
inspiracje
25-08-2017
Przyjęło się w naszej świadomości, że piece posiadają okładzinę zewnętrzną z kafli. Zazwyczaj tak jest, jednak nie jest to jedyna dostępna możliwość. Piec może być pokryty tylko specjalnym tynkiem, betonem czy gliną, może mieć okładzinę z cegły czy płytek. Możliwości jest wiele, wystarczy dawka inspiracji.
Targi branży kominkowej to miejsce, gdzie można zobaczyć wiele nowości i ciekawych inspiracji, a także podpatrzeć jakie trendy będą obowiązywać w najbliższym czasie. Podczas tegorocznych targów w Wels i Ostrawie nie zabrakło również propozycji pieców kaflowych. Jakie trendy będą obowiązywały w tym roku przekonajcie się sami.
Cylindryczne piece kaflowe
inspiracje
16-01-2017
Piece kaflowe przyjmują przeróżne formy, często mocno odbiegające od powszechnej wizji tego urządzenia, która zakorzeniła się w umysłach większości Polaków. Mowa tu o piecach cylindrycznych, które swą stylistyką i uniwersalną formą dopasowują się niemalże do każdego wnętrza.
1  2  3  4  5    

Z galerii piece kaflowe

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: