Znajdź firmę z branży kominkowej w swojej okolicy
Kominki.org   >   Piece kaflowe  >   Inspiracje kaflowe

Inspiracje kaflowe

Kaflarnia Kafelek
27-09-2021
Nasza kaflarnia znajduje się w Złotorii nad Narwią (województwo podlaskie). Stworzone przez nas kafle sprzedajemy na miejscu oraz wysyłamy klientom w całym kraju. Produkujemy wykonywane ręcznie KAFLE piecowe, kuchenne oraz kafle piecowe stylizowane na PŁYTKI do obudowy kominków, filarów i ścian. Oferta obejmuje produkty wysokiej jakości w różnych kolorach: białym, kremowym, zielonym i brązowym, a także w barwach rzadko spotykanych: czerni, błękicie czy w bezbarwnym kolorze szkliwa.
Czy to jeszcze piec?
artykuł
03-09-2021
Świat się zmienia. Razem z nim zmieniają się też urządzenia, które nas otaczają, w tym także piece. Oczywiście zwolennicy tradycyjnych wzorów pieców nadal mogą stawiać na klasykę i nic w tym złego. Jednak Ci którzy chcą czegoś innego, nowoczesnego, a co jednocześnie nadal jest piecem - z zachowaniem wszystkich walorów grzewczych jakie daje to urządzenie, mają także coraz większy wybór form i nowoczesnych materiałów wykończeniowych.
Mody, trendy i tendencje zmieniają się z roku na rok zarówno w dizajnie, jak i w technologiach. Co sezon powstają nowe kolekcje ubrań, modele samochodów, gadżetów elektronicznych czy nowoczesne, innowacyjne rozwiązania w budownictwie oraz branży kominkowej. Zmieniają się także trendy w ceramice. Na przestrzeni lat kafle zmieniały się i dostosowywały do obowiązujących trendów w architekturze i wystroju wnętrz. Popularne stawały się coraz to nowsze faktury, barwy czy rozmiary kafli.
Często słyszymy pojęcia o zduństwie tradycyjnym i nowoczesnym. Mając na myśli zduństwo tradycyjne od razu pojawiają się skojarzenia ze starymi, tradycyjnymi piecami kaflowymi, wykonywanymi przez zduna z naturalnych materiałów jak glina, cegła i szamot. Zaś zduństwo nowoczesne przywołuje na myśl nowe techniki budowania, wymyślne bryły pieców, wykorzystywanie nowoczesnych materiałów zduńskich - klejów, zapraw, nowoczesnych kafli czy elektroniki, która steruje procesem spalania.
Tradycja i nowoczesność
Kaflarnia Kafel-Kar
27-03-2020
Szukasz pomysłu na kominek lub piec? Proponujemy kafle – materiał, który jest pomostem łączącym piękną, obecną w Polsce od wieków tradycję ze współczesnymi możliwościami i nowoczesnością. Tworzymy kafle, które sprawią, że stworzona przy ich użyciu forma domowego ognia będzie ozdobą na długie lata
Regularnie powraca moda na żywe, wręcz neonowe kolory. Takie propozycje znaleźć też można wśród kafli, choć jest to propozycja dla osób zdecydowanie lubiących takie intensywne kolory i niewątpliwie odważnych.
Cylindryczne piece kaflowe
inspiracje
14-12-2018
Piece kaflowe przyjmują przeróżne formy, często mocno odbiegające od powszechnej wizji tego urządzenia, która zakorzeniła się w umysłach większości Polaków. Mowa tu o piecach cylindrycznych, które swą stylistyką i uniwersalną formą dopasowują się niemalże do każdego wnętrza.
Piec w prezencie
inspiracje
03-12-2018
Zbliża się czas kiedy jesteśmy obdarowywani i obdarowujemy innych. Szukamy pomysłów na oryginalne prezenty w związku z Mikołajkami czy Świętami Bożego Narodzenia. My mamy ciekawą podpowiedź - ceramiczną miniaturę pieca kaflowego. Piękne, zrobione miniatury pieców rozgrzeją zmysły i stworzą przyjazną atmosferę.
Kaufmann Keramik – w rodzinie siła
Świat Kominków poleca
27-05-2018
Innowacyjność i szukanie nowych rozwiązań to cecha najlepszych. Helmut Kaufmann i jego rodzinna firma mają to w genach. Szeroka gama ceramiki, pozwalająca na realizację zarówno form tradycyjnych, jak i bardzo nowoczesnych, nie wystarczała. Pojawiły się ciekawe propozycje gotowych do szybkiego montażu piecyków Sonnenoefen oraz wyprzedzające czas ceramiczne kształtki systemowe Coterra, umożliwiające budowę dowolnych brył i powierzchni ogrzewanych wodą lub prądem.
Neutralny piec kaflowy
inspiracje
14-11-2017
Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że decydując się na piec kaflowy większość osób pozostaje przy stonowanej kolorystyce kafli. Jest to z pewnością bezpieczne rozwiązanie. Potwierdzają to realizacje z polskich domów. Królują w nich piece z kafli białych, ecru czy w odcieniach beżu. Neutralny kolor z pewnością nam się nie opatrzy i będzie pasował do różnorodnych aranżacji, przez co taki piec będzie zdobił wnętrze latami.
1  2  3  4  5    

Z galerii piece kaflowe

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: