Kominki.org   >   Kuchnie, grille ...  >   Paliwa i akcesoria

Paliwa i akcesoria

W ofercie firmy Kominteka pojawiły się dwie nowości. iBlockFIRE - profesjonalny spray gaśniczy, wielokrotnego użycia do zastosowania przez profesjonalistów, ale także w gospodarstwie domowym, podczas podróży i na wakacjach oraz iCleanTECH - sprężone powietrze do precyzyjnego usuwania kurzu.
W tej roli najlepiej sprawdza się drewno z drzew liściastych bez kory. Najczęściej wybierany jest buk, grab, wiąz, akacja, dąb, olcha, klon oraz drzewa owocowe, takie jak: śliwa, jabłoń czy grusza. Drewna z drzew iglastych nie używa się ze względu na zbyt duże zażywiczenie. Paląca się żywica nadaje mięsu posmak terpentyny, a powstająca przy jej spalaniu sadza oblepia mięso. Często do wędzenia stosuje się jałowiec, najczęściej jednak jako dodatek.
Marzeniem wielu miłośników grillowania jest osiągnięcie perfekcji w tej sztuce kulinarnej. Aby potrawa była smaczna, odpowiednio dopieczona i aromatyczna potrzebne są wysiłek i niemałe umiejętności. Z pomocą amatorom spotkań pod chmurką przychodzą firmy, które w swoim asortymencie posiadają ogromną ilość akcesoriów do grillowania .
Wspólne grillowanie może być wielką przyjemnością. Aby jednak spokojnie zająć się przyrządzaniem potraw na grillu, należy najpierw rozpalić ogień. Możemy próbować rozniecić płomień przy pomocy starej gazety i zapałek, jednak najwygodniejszym sposobem jest użycie do tego specjalnej podpałki.
Akcesoria mistrza grillowania
artykuł
17-05-2018
Przygotowanie smacznych potraw z grilla wiąże się nie tylko z zakupem odpowiednich produktów, ale przede wszystkim z ich właściwym doprawieniem i przyrządzeniem. Każdy, kto choć raz stał przy ruszcie, wie jak niezwykle ważne są sztućce, które pozwalają na sprawne obracanie i przekładanie grillowanych potraw. Przydatne są również akcesoria, które ułatwią opieczenie kiełbasek czy ryb. Firma Landmann w każdym sezonie grillowym prezentuje dodatki, których nie może zabraknąć w trakcie grillowania.
Co w przypadku bardziej wymyślnych potraw niż kiełbaski i karkówka? Co z rybami, żeberkami, krewetkami, czy warzywami? Wszystkie te produkty można w łatwy sposób przyrządzić na grillu, bez irytowania się, że coś z rusztu spadło, coś się z jednej strony nie dopiekło, lub przypaliło wykorzystując w tym celu specjalne akcesoria przeznaczone do grillowania.
Akcesoria do grillowania kurczaka
artykuł
22-06-2017
W przypadku pieczenia drobiu na ruszcie nie musimy ograniczać się do klasycznej piersi z kurczaka, bowiem producenci oferują szeroki wybór akcesoriów do grillowania, które pozwolą nam na dokładne i równomierne upieczenie mięsa.
Brykiet a węgiel drzewny
artykuł
01-06-2017
Brykiet rozpala się dłużej niż węgiel drzewny, ale ponieważ jego struktura jest bardziej zwarta to pozwala grillować zdecydowanie dłużej. Węgiel drzewny kruszy się i nie jest aż tak wydajny. Szybciej się spala, a w dodatku pozostawia dużo popiołu, który może oprószyć grillowanie produkty.
Zgodnie z normą europejską (PN-EN1860-1:2005) do grilla nie można używać innego rodzaju paliwa niż węgiel lub brykiet drzewny. Paliwa te zapewniają wysoką temperaturę, a dzięki powolnemu procesowi spalania długo utrzymują żar umożliwiający przyrządzenie różnych pysznych dań.
Drewutnie
artykuł
Tradycyjnym pomysłem na przechowywanie większych ilości drewna opałowego są drewutnie.

Z galerii architektura ogrodu

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: