Kominki.org   >   Kuchnie, grille ...  >   Grille, kuchnie, wędzarki

Grille, kuchnie, wędzarki

Piec chlebowy w domu
artykuł
26-09-2014
Własnoręczne pieczenie chleba staje się coraz bardziej popularne. Taki chleb jest dużo zdrowszy i smaczniejszy od tego kupionego w sklepie, dlatego wiele osób decyduje się na samodzielne przygotowanie pieczywa w domu. Chleb można piec w elektrycznym lub gazowym piekarniku, jednak dużo lepsze rezultaty można uzyskać przyrządzając chleb w piecu na drewno w piecu chlebowym.
Kuchnie angielki
artykuł
24-09-2014
Angielka to nazwa niewielkiej kuchni kaflowej, która służy wyłącznie do gotowania. Jej funkcje są ograniczone – nie posiada piekarnika, pieca chlebowego czy wędzarni. Jest to minimalistyczna, a zarazem najbardziej ekonomiczna wersja urządzeń do przygotowania zdrowych posiłków, które smakują zupełnie inaczej, gdy przyrządzone zostają na drewnie.
Jak dbać o grill
artykuł
27-08-2014
Jeśli chcemy, by grill służył nam jak najdłużej, musimy pamiętać o tym, by odpowiednio o niego zadbać. Przede wszystkim należy utrzymywać grill w czystości. Należy czyścić nie tylko sam ruszt, ale także wnętrze urządzenia (więcej na ten temat). Ruszt warto także konserwować przez przecieranie olejem przed rozpoczęciem grillowania.
Kolorowe grille stalowe
inspiracje
19-08-2014
Grille stalowe w intensywnych kolorach są coraz częściej spotykane i coraz łatwiej dostępne. Poprzez zastosowanie emalii w żywym kolorze urządzenie to staje się nie tylko praktyczne, ale też ładne.
Ogniska
artykuł
21-07-2014
Tradycyjne ognisko jest najstarszą formą korzystania z ognia znaną człowiekowi. W sezonie letnim płonący ogień może umilić wieczór spędzany na zewnątrz oraz umożliwić przyrządzenie pysznych dań do jedzenia. Możemy cieszyć się nieujarzmionymi, dzikimi płomieniami, albo zdecydować się na nieco bardziej nowoczesną i zmodyfikowaną wersję przenośnego ogniska
Grille gazowe
artykuł
10-07-2014
Ciekawą alternatywą dla grilli węglowych są grille gazowe. Dostępne są modele o różnych gabarytach od małych przenośnych, po bardziej rozbudowane a nawet takie do zabudowy i wkomponowania w większą architekturę ogrodową. Wszystko zależy od przeznaczenia grilla gazowego i naszych preferencji. Z pewnością grill gazowy sprawdzi się na tarasach i balkonach, gdzie chcemy uniknąć dymu, który powstaje przy tradycyjnych grillach. Dzięki wbudowanej zapalarce elektrycznej unikamy też otwartego płomienia.
Kuchenne rewolucje
artykuł
20-03-2014
Od kilku lat panuje moda na gotowanie. Renesans przeżywają też urządzenia do przygotowania potraw – tradycyjne kuchnie. Kuchnia kaflowa opalana drewnem stała się obiektem pożądania wielu kobiet i… mężczyzn. Bo chociaż dwie polskie edycje MasterChefa temu przeczą, to podobno mężczyźni są najlepszymi kucharzami – jeśli już ruszą się sprzed telewizora.
Na targach Progetto Fuoco zaprezentowano liczne kuchnie na drewno oraz na pelety. Nie zabrakło także urządzeń umożliwiających pieczenie pizzy lub chleba. Interesujące stoiska zaprezentowały m.in. firmy MCZ, Palazzetti, Thermorossi, czy Spartherm. W Weronie obecne były także firmy z Polski.
Grille elektryczne
artykuł
07-01-2014
W naszym klimacie fani grillowania największe pole do popisu mają latem. Gdy jest ciepło, można cieszyć się wszelkimi urokami biesiadowania pod chmurką. Nie oznacza to jednak, że w okresie zimowym trzeba absolutnie zapomnieć o smaku grillowanych potraw. Szeroki wybór grilli elektrycznych pozwala nam na grillowanie w domowym zaciszu nawet w środku zimy.
Metody grillowania
artykuł
27-05-2013
Przygotowywanie różnorodnych i smacznych dań na grillu wymaga znajomości dwóch podstawowych technik grillowania. Bartłomiej Heba, wicemistrz Polski w grillowaniu i ekspert Akademii Webera, wyjaśnia, czym się od siebie różnią i w jakich sytuacjach należy je stosować.
  1  2  3  4  5  6    

Z galerii architektura ogrodu

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: