Kominki.org   >   Kuchnie, grille ...  >   Grille, kuchnie, wędzarki

Grille, kuchnie, wędzarki

Kuchnie z duszą
artykuł
22-07-2015
Czy pamiętacie wyjazdy na wieś, na kolonie lub letnisko? I kuchnie, w których panie kucharki gotowały obiady, szykowały śniadania i kolacje, a wszystko proste, swojskie i smaczne? Moda na eko w jedzeniu stała się codziennością i nikogo nie dziwi. Można być także eko i nowoczesnym jednocześnie jeśli chodzi o kuchnie kaflowe.
Grille murowane
artykuł
09-07-2015
Jeśli ktoś ma duży ogród i lubi grillować często i w dużych ilościach, może zdecydować się na grill murowany, który będzie opalany węglem drzewnym lub drewnem. Tego rodzaju urządzenia powstają zazwyczaj z kamieni bądź murowane są z cegieł.
Budujemy kominek w ogrodzie
artykuł
25-05-2015
Wiosna i lato to pora, kiedy szczęśliwi posiadacze domu z ogrodem coraz więcej czasu spędzają na świeżym powietrzu. Weekendowe spotkania z przyjaciółmi przy grillu to już niemal tradycja każdego letniego sezonu. A gdyby tak grill zastąpić kominkiem? Będzie nie tylko trwalszy, ale i nada ogrodowi wyjątkowy charakter. Aby ogrodowy kominek służył nam przez wiele lat oraz był bezpieczny i niekłopotliwy w eksploatacji, warto pamiętać o kilku kwestiach.
Najtańsza wędzarnia
artykuł
14-04-2015
Typów wedzarni jest wiele, tak jak i sposobów wędzenia... Można kupić gotowe urządzenie, można zbudować piękny kombajn ogrodowy, można także wykorzystać zwykłą, starą beczkę i dołozyć trochę inwencji. Jest to na pewno opcja dla majsterkowiczów lub mniej zamożnych inwestorów. Należy mieć przy tym indywidualne poczucie estetyczne, ale jak to w łacińskim porzekadle de gustibus non disputandum est czyli o gustach się nie dyskutuje, nie powinniśmy tego oceniać.
Budowa pieca chlebowego
niepokorny o kominkach
18-03-2015
Przy okazji budowy "kombajnu" ogrodowego, z funkcją wędzarni, grilla i pieca chlebowego, pokażę tym razem jak solidnie (profesjonalnie) wykonać kopułę tego ostatniego. Oczywiście sposobów jest bez liku, ale sporo tych konstrukcji bardzo szybko ulega destrukcji. Materiał przeze mnie preferowany to cegła szamotowa, wiec trudność spora, ale też trwałość gwarantowana. Piec nadaje się do użytku zawodowego. Wypiek w nim 100 – 200 pizz dziennie nie stanowi problemu.
Odwiedzając najważniejsze tegoroczne dla branży kominkowej targi ISH we Frankfurcie (10-14. 03. 2015) mieliśmy możliwośc obejrzec wiele ciekawych produktów z segmentu kuchennego. Gotowanie jest coraz bardziej modne. Zdrowa kuchnia to nie tylko naturalne, jak najmniej przetworzone produkty, ale także właściwy osprzęt i oczywiście kuchnia, najlepiej opalana drewnem. Przygotowywane w ten sposób posiłki mają większą wartośc energetyczną niż przygotowywane w inny sposób.
Przedstawiamy Państwu kilka propozycji grilli i kominków ogrodowych, które mogą uatrakcyjnić aranżację ogrodu. Prezentowane one były na stoiskach firm kominkowych podczas odbywających się targów kominkowych Flam'expo 2015 w Lyonie i Batibouw 2015 w Brukseli.
Na tegorocznych targach KOK w Austrii (28-30 stycznia 2015) zaprezentowano szeroką gamę kuchni. Zapraszamy do obejrzenia galerii!
Grillowanie jesienią i zimą
inspiracje
30-10-2014
Zazwyczaj grillowanie kojarzy się z letnim sezonem, gdy jest ciepło i spędzamy czas w przydomowym ogródku lub na działce pod chmurką. Jednak gdy temperatura spada wcale nie musimy rezygnować z pysznego smaku grillowanych potraw.
Akcesoria do grillowania kurczaka
artykuł
07-10-2014
W przypadku pieczenia drobiu na ruszcie nie musimy ograniczać się do klasycznej piersi z kurczaka, bowiem producenci oferują szeroki wybór akcesoriów do grillowania, które pozwolą nam na dokładne i równomierne upieczenie mięsa.
  1  2  3  4  5  6    

Z galerii architektura ogrodu

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: