Kominki.org   >   Kuchnie, grille ...  >   Grille, kuchnie, wędzarki

Grille, kuchnie, wędzarki

Domowa wędzarnia. Sam decydujesz, co jesz
Artykuł reklamowy
24-11-2016
Ryby, wędliny czy sery uwędzone według tradycyjnych metod to rarytas. Podziwiamy ich głęboki smak, napawamy się aromatem… I żałujemy, że tak rzadko mamy do nich dostęp. Tymczasem wystarczy kawałek ogródka albo działki, by rozpocząć swoją przygodę z prawdziwym wędzeniem. Przygodę dostępną dla każdego: nie wymagającą poświęceń, a jakże pasjonującą!
Kuchnie żeliwne
artykuł
15-09-2016
Potrawy gotowane na kuchni opalanej drewnem są zdrowe i mają niepowtarzalny smak. Kuchnie wolno stojące są świetnym rozwiązaniem nie tylko w domkach letniskowych, gdzie bywamy od czasu do czasu, ale sprawdzają się także podczas codziennego użytkowania.
Grille stacjonarne
artykuł
24-06-2016
Zdaniem dużej części miłośników kucharzenia na wolnym powietrzu w grillowaniu wcale nie chodzi o zabawę i szybkie przyrządzanie dań. Najważniejsze jest wspólne spędzanie czasu w gronie bliskich przyjaciół i rodziny, a delektowanie się pieczonymi potrawami dodaje takim spotkaniom tylko smaku. A pod tym względem, jak zapewnia wielu z nich, od grilli mobilnych lepsze rezultaty zapewniają grille stacjonarne.
Budujemy grill
artykuł
22-06-2016
Wiosna, lato… Na tę myśl zaczynają w głowie chodzić różne myśli przyjemne, plany, wyjazdy, wycieczki. A między nimi też wspólne grillowanie. Wielu z nas ma jakąś działkę, ogródek, ranczo, domek, gdzie można w ten sposób przyjemnie spędzić czas. Znajomi też są, muzyka gra, obowiązkowe piwo (bezalkoholowe...) też jest. A gwóźdź programu, grill? Jakiś nędzny, byle jaki, może kupiony w jakimś hipermarkecie, blaszany, jednorazowy... A fuj! Toć to obraza grillowania! Ten żart jest oczywiście
Powrót kuchni kaflowej
inspiracje
23-05-2016
Czy czasem nie marzy się Wam stara, swojska kaflowa kuchnia, opalana drewnem? We współczenych mieszkaniach nie ma na nią miejsca, ale nowo stawiane domy coraz częściej zaczynają "gościć" takie urądzenie. Już nie tylko kominek, ale także płyta kuchenna pod którą pali sie ogień, przy niej piec z dochówką i z nowoczesnymi drzwiczkami pozwalającymi na podziwianie ognia - takie urządzenia można coraz częściej spotakać w nowocześnie projektowanych domach.
Kuchnie z duszą
artykuł
22-07-2015
Czy pamiętacie wyjazdy na wieś, na kolonie lub letnisko? I kuchnie, w których panie kucharki gotowały obiady, szykowały śniadania i kolacje, a wszystko proste, swojskie i smaczne? Moda na eko w jedzeniu stała się codziennością i nikogo nie dziwi. Można być także eko i nowoczesnym jednocześnie jeśli chodzi o kuchnie kaflowe.
Grille murowane
artykuł
09-07-2015
Jeśli ktoś ma duży ogród i lubi grillować często i w dużych ilościach, może zdecydować się na grill murowany, który będzie opalany węglem drzewnym lub drewnem. Tego rodzaju urządzenia powstają zazwyczaj z kamieni bądź murowane są z cegieł.
Budujemy kominek w ogrodzie
artykuł
25-05-2015
Wiosna i lato to pora, kiedy szczęśliwi posiadacze domu z ogrodem coraz więcej czasu spędzają na świeżym powietrzu. Weekendowe spotkania z przyjaciółmi przy grillu to już niemal tradycja każdego letniego sezonu. A gdyby tak grill zastąpić kominkiem? Będzie nie tylko trwalszy, ale i nada ogrodowi wyjątkowy charakter. Aby ogrodowy kominek służył nam przez wiele lat oraz był bezpieczny i niekłopotliwy w eksploatacji, warto pamiętać o kilku kwestiach.
Najtańsza wędzarnia
artykuł
14-04-2015
Typów wedzarni jest wiele, tak jak i sposobów wędzenia... Można kupić gotowe urządzenie, można zbudować piękny kombajn ogrodowy, można także wykorzystać zwykłą, starą beczkę i dołozyć trochę inwencji. Jest to na pewno opcja dla majsterkowiczów lub mniej zamożnych inwestorów. Należy mieć przy tym indywidualne poczucie estetyczne, ale jak to w łacińskim porzekadle de gustibus non disputandum est czyli o gustach się nie dyskutuje, nie powinniśmy tego oceniać.
Budowa pieca chlebowego
niepokorny o kominkach
18-03-2015
Przy okazji budowy "kombajnu" ogrodowego, z funkcją wędzarni, grilla i pieca chlebowego, pokażę tym razem jak solidnie (profesjonalnie) wykonać kopułę tego ostatniego. Oczywiście sposobów jest bez liku, ale sporo tych konstrukcji bardzo szybko ulega destrukcji. Materiał przeze mnie preferowany to cegła szamotowa, wiec trudność spora, ale też trwałość gwarantowana. Piec nadaje się do użytku zawodowego. Wypiek w nim 100 – 200 pizz dziennie nie stanowi problemu.
  1  2  3  4  5  6    

Z galerii architektura ogrodu

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: