Kominki.org   >   Kuchnie, grille ...  >   Grille, kuchnie, wędzarki  >   W czasach pandemii - ogniste ogrodowe czasoumilacze

Grille, kuchnie, wędzarki

W czasach pandemii - ogniste ogrodowe czasoumilacze

29-04-2020
drukuj

Gazowy mobilny kominek ogrodowy, Faber / Glen...

Kominek ogrodowy na gaz, Spartherm

Smak z pieca / Marsicamin

Smak z pieca / Marsicamin

Grill ogrodowy, Rais

Piec chlebowy, Brunner

Pizza z pieca, fot. Brunner

Grill gazowy, Napoleon

ognisko ogrodowe, Conmoto

Akom Marek Latoś

Kuchnia letnia, Kominki.pl

Biokominek wiszący, Kratki.pl

 Prawdziwymi szczęściarzami są obecnie Ci, którzy mieszkają w domach, bliźniakach, szeregówkach i mają kawałek własnego ogródka, trawnika, kontaktu ze światem przyrody. Mogą korzystać z uroków świeżego powietrza bez maseczki i w pełni komfortowo.

 

Wielu z nas doskwiera samotność i nuda. Posiadacze ogródków mogą w różny sposób uatrkacyjnić okres tej przymusowej izolacji. Takim umilaczem może być grill i obiad serwowany z grilla, rozpalenie ogniska i jak za dawnych lat przysmażanie kiełbasek nad wesoło skaczącymi płomieniami czy odpalenie ogrodowego kominka – jeśli taki posiadamy czy uruchomienie letniej ogrodowej kuchni, która pozwala na regularne przyrządzanie potraw na zewnątrz.

 

Taka namiastka wolności jest obecnie w czasach pandemii koronawirusa niezwykle cenna. Wyposażeni w cały asortyment urządzeń ogrodowych mieszkańcy domów mają obecnie czas by je w pełni wykorzystać. Nie tylko grillować, ale i wędzić w wędzarce czy piec chleb albo pizzę w piecu chlebowym na drewno.

 

A to wszystko dla przyjemności i to potrójnej: spędzania czasu na świeżym powietrzu, smakowania samodzielnie przygotowanych na ogniu potraw i kontaktu z ogniem, który uspokaja, relaksuje i będzie realną – a nie wirtualną atrakcją, a wiemy, że o takie dziś w czasach pandemii niezwykle trudno. Smacznego!

Aldona Mazurkiewicz

 

Ps. Mieszkańcy bloków co prawda nie mogą grillować czy wędzić, ale nie są do końca pozbawieni możliwości obcowania z ogniem. Niezobowiązujący biokominek może umilić czas spędzony na własnym balkonie - co pokazują też celebryci w mediach społecznościowych. A jak się okazało ostatnio "kultura balkonowa" kwitnie i daje duże pole popisu w kwestii kreatywności.

Aldona Mazurkiewicz

z-ca redaktora naczelnego magazynu "Świat Kominków"

prowadząca portal kominki.org

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii architektura ogrodu

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: