Kominki.org   >   Kuchnie, grille ...  >   Grille, kuchnie, wędzarki  >   Piec chlebowy

Grille, kuchnie, wędzarki

Piec chlebowyinspiracje

03-06-2019
drukuj

Gregpiec

Gastropiec

Kominki delux

Grillbud

Vitcas

Jeśli marzy się nam pyszne i zdrowe samodzielnie wypiekane pieczywo, możemy zdecydować się na piec chlebowy w naszym domu. Piec chlebowy może być samodzielnym urządzeniem stojącym we wnętrzu lub ogrodzie, bądź jako palenisko chlebowe stanowić część większego pieca czy kuchni.

Podczas pieczenia w piecu chlebowym potrawa pieczona jest jednocześnie od góry, od spodu oraz jest otoczona nagrzanym powietrzem. Różnica temperatury płyty spodniej i sklepienia paleniska wywołuje naturalny termoobieg, co pozwala na utrzymanie stałej temperatury powietrza w komorze paleniska. Wpływa to krótki czas przyrządzenia dań oraz na ich pyszny smak. Zapobiega także ich przypaleniu.

W piecu chlebowym można przygotowywać nie tylko pieczywo, ale także inne pyszne i zdrowe potrawy np. pizzę. Jeśli zainstalujemy dodatkowy ruszt, możemy również grillować mięso czy kiełbasę.

Przydatny podczas domowych wypieków może okazać się specjalny termometr z długim czujnikiem, który umożliwi nam sprawdzenie czy osiągnięta temperatura jest odpowiednia do pieczenia. Jeśli marzy się nam pyszne i zdrowe samodzielnie wypiekane pieczywo, możemy zdecydować się na piec chlebowy w naszym domu. Piec chlebowy może być samodzielnym urządzeniem stojącym we wnętrzu lub ogrodzie, bądź jako palenisko chlebowe stanowić część większego pieca czy kuchni.

 

Redakcja

 

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (1)
m    |    02-02-2013 11:09:00
"kopiuj-wklej" zadziałało 2 razy ;p

Z galerii architektura ogrodu

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: