Kominki.org   >   Kuchnia w kominki.org

Kuchnia w kominki.org

Podczas okresu wiosennego należy gotować na ogniu, który pochodzi ze spalania drewna (ruch drewna), latem najważniejsze znaczenie ma sam płomień (ruch ognia). Najzdrowszą metodą jest uzyskanie ognia pochodzącego ze spalania węgła i drewna.
Na wieczory przy polskim kominku węgierskie wina będą z pewnością doskonałym towarzyszem. Chociaż mamy w Polsce coraz więcej winnic, a winiarze robią coraz lepsze wina, to jednak wiele lat upłynie, zanim dojdziemy do poziomu węgierskiego. Szklanka może być nawet z Polski, z Krosna, ale wino polecam z winnic naszych węgierskich przyjaciół, bo węgierskie wina są warte polskiego zainteresowania.
Wbrew istniejącym przekonaniom ryby świetnie nadają się do grillowania. A dzięki wykorzystaniu odpowiednich akcesoriów, takich jak np. cedrowa deska do grillowania, możemy nadać im specjalnego, wędzonego aromatu i sprawić, że będą jeszcze delikatniejsze i smaczniejsze.
Przepis na szaszłyki warzywne z zielonym sosem
Istnieje pięć czynników decydujących o jakości mięsa wołowego: odpowiednia rasa krów, sposób ich karmienia, wiek uboju, sezonowanie i możliwość identyfikacji pochodzenia mięsa. Warto znać te czynniki decydując się na zakup wołowiny przeznaczonej na steki do grillowania.
Przepis na aromatyczne kąski kurczaka zawijane w boczek.
Czy piwo może mieć aromaty cytrusów i owoców tropikalnych, smakować owocami leśnymi albo pachnieć wędzonką przypominającą bardzo dobrą whisky? Oni udowadniają, że tak. Uwarzyli ponad 30 rodzajów piw i w ciągu półtora roku stali się jednym z najbardziej rozpoznawalnych browarów w Polsce. – To dopiero początek. Rozkręcamy się – zapewniają piwowarzy Browaru Zakładowego z Poniatowej.
Superfruits to od jakiegoś czasu bardzo modny termin. Nazywa się tak owoce, które dzięki swoim właściwościom mają dobroczynny wpływ na zdrowie człowieka. Możecie się Państwo zdziwić, ale obok niezwykle egzotycznych są tam owoce, które uprawiane są w Polsce i które doskonale znamy. Maliny, porzeczki, agrest, truskawki, jeżyny czy borówka amerykańska to nie tylko stali bywalcy polskich warzywniaków, ale wielu przydomowych ogródków.
Wino przy grillu
31-08-2017
Kultura wina w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Wpływ na to miały - bez wątpienia - zmiana gospodarcza i otwarcie granic. Podróże do krajów winiarskich takich jak Francja, Włochy, Węgry, Hiszpania, Niemcy czy Austria spowodowały, że te same wina które tam próbowaliśmy, chcieliśmy pić w Polsce. Ci, którzy zajmują się importem win, bardzo szybko zareagowali i wypełniają tę przestrzeń poprzez propozycję win do restauracji, winiarni czy supermarketów. Tyle tylko, że to za mało.
Przepis na lemoniadę z syropem z czarnego bzu.
1    1  2  3  4  5  6  7  8  9    14

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: