Kominki.org   >   Kuchnia w kominki.org

Kuchnia w kominki.org

Przepis na napój z rabarbaru i truskawek.
Grillowanie ryb
07-08-2018
Wbrew istniejącym przekonaniom ryby świetnie nadają się do grillowania. A dzięki wykorzystaniu odpowiednich akcesoriów, takich jak np. cedrowa deska do grillowania, możemy nadać im specjalnego, wędzonego aromatu i sprawić, że będą jeszcze delikatniejsze i smaczniejsze.
Istnieje pięć czynników decydujących o jakości mięsa wołowego: odpowiednia rasa krów, sposób ich karmienia, wiek uboju, sezonowanie i możliwość identyfikacji pochodzenia mięsa. Warto znać te czynniki decydując się na zakup wołowiny przeznaczonej na steki do grillowania.
Przepis na aromatyczne kąski kurczaka zawijane w boczek.
Już na początku polskiej państwowości spotykamy wzmianki o produkcji miodów pitnych na terenie naszego kraju. Hiszpański dyplomata, kupiec i podróżnik Ibrahim Ibn Jakub w roku 966 opisuje, że w kraju Mieszka I obok żywności, mięsa i ziemi ornej, obfituje miód, a słowiańskie wina i upajające napoje zwą się miodami.
W dawniejszych czasach na Lubelszczyźnie niemal w każdym gospodarstwie uprawiano grykę. Uzyskiwana z niej kasza gryczana wykorzystywana była i jest nadal w wielu lubelskich potrawach: pierogi gotowane i pieczone w piecu, gryczoki, m.in. godziszowski czy janowski, golasy z kaszy gryczanej z serem, golasy izbickie, pieróg (piróg) biłgorajski, dawniej zwany krupniakiem, pieróg gryczany, piróg z cebulą i serem, kluski, chleb gryczany, kasza gotowana podawana z mlekiem czy okraszona skwarkami.
Czy piwo może mieć aromaty cytrusów i owoców tropikalnych, smakować owocami leśnymi albo pachnieć wędzonką przypominającą bardzo dobrą whisky? Oni udowadniają, że tak. Uwarzyli ponad 30 rodzajów piw i w ciągu półtora roku stali się jednym z najbardziej rozpoznawalnych browarów w Polsce. – To dopiero początek. Rozkręcamy się – zapewniają piwowarzy Browaru Zakładowego z Poniatowej.
Superfruits to od jakiegoś czasu bardzo modny termin. Nazywa się tak owoce, które dzięki swoim właściwościom mają dobroczynny wpływ na zdrowie człowieka. Możecie się Państwo zdziwić, ale obok niezwykle egzotycznych są tam owoce, które uprawiane są w Polsce i które doskonale znamy. Maliny, porzeczki, agrest, truskawki, jeżyny czy borówka amerykańska to nie tylko stali bywalcy polskich warzywniaków, ale wielu przydomowych ogródków.
Obejrzyj film jak upiec ciasto drożdżowe w piecu Kuzniecowa. Prosto i do roboty.
Przepis na pizze Margeritę, zobacz jak łatwo wykonać ją w swoim ogrodzie.
1    1  2  3  4  5  6  7  8  9    14

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: