Kominki.org   >   Kuchnia w kominki.org  >   Piwo to nie tylko „złocisty trunek”

Kuchnia w kominki.org

Piwo to nie tylko „złocisty trunek”

27-11-2017
drukuj

 

Czy piwo może mieć aromaty cytrusów i owoców tropikalnych, smakować owocami leśnymi albo pachnieć wędzonką przypominającą bardzo dobrą whisky? Oni udowadniają, że tak. Uwarzyli ponad 30 rodzajów piw i w ciągu półtora roku stali się jednym z najbardziej rozpoznawalnych browarów w Polsce. – To dopiero początek. Rozkręcamy się – zapewniają piwowarzy Browaru Zakładowego z Poniatowej.

 

Twórcą browaru jest Bartłomiej Czarnomski, właściciel lubelskiego pubu U Fotografa, jednego z pierwszych w Polsce, gdzie można było znaleźć piwa rzemieślnicze. – Kiedy piwna rewolucja rozszalała się na dobre, pomyślałem, że też chciałbym spróbować i postanowiłem, że zbuduję browar – wspomina. – W ten sposób spełniłem jedno z moich marzeń – dodaje.

Browar powstał w Poniatowej, w budynku, który wcześniej należał do kompleksu zakładów EDA produkujących m.in. sprzęt AGD. Zakłady działały do 1998 roku. Przez kilka lat w środku znajdował się zakład poligraficzny. Potem przez kilkanaście lat budynek stał pusty. Wnętrze było w złym stanie – odrapane ściany, odpadający tynk. Z zewnątrz porastał roślinnością. Remont ruszył w lutym 2015 roku i trwał do września. Budynek przeszedł prawdziwą metamorfozę od fundamentów, aż po dach. W październiku do środka wjechał sprzęt odkupiony od krakowskiego browaru Pracownia Piwa.

 

Jacek Kawka

 

przeczytaj więcej w 52 numerze magazynu Świat Kominków, dostępnym na stronie http://kiosk.ihz.pl/produkt/sk52/

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: