Kominki.org   >   Kuchnia w kominki.org  >   Kreatywne grillowanie ryb

Kuchnia w kominki.org

Kreatywne grillowanie ryb

27-07-2017
drukuj
Miłośnicy grillowania nie od dziś doceniają smak ryb grillowanych na deskach cedrowych. Dzięki tej prostej metodzie mięso ryb z rusztu jest delikatne i zyskuje wędzony aromat. Nieco innym sposobem, który również pozwala podkreślić unikalny smak i aromat grillowanych ryb, jest specjalny papier, np. olchowy, w który owijamy produkty przed położeniem na ruszcie. Obydwie metody są warte przetestowania.
 
Grillowanie na deskach cedrowych

Desek cedrowych najlepiej szukać w specjalistycznych sklepach z grillami i akcesoriami do grillowania. Kiedy będziemy już gotowi do przygotowania ryby w ten sposób, powinniśmy zapoznać się z zalecaną techniką grillowania. Zaczynamy od tego, że zanurzamy deskę w wodzie przynajmniej na godzinę.

Wodę możemy posolić lub dolać do niej np. soku jabłkowego, piwa lub wina. Aromat dodatków będzie później wyczuwalny w przygotowanej przez nas potrawie. Namoczoną deskę kładziemy na rozgrzany ruszt i zamykamy pokrywę grilla. Po kilku minutach przekręcamy ją na drugą stronę. Rybę układamy na desce dopiero wtedy, gdy usłyszymy charakterystyczne „strzelanie”. Pamiętajmy też, że podczas grillowania deska cedrowa na ruszcie powinna się delikatnie dymić, ale nie palić – podpowiada Kacer Salzman, grillmaster marki Weber.

 

 

Przesiąknięte aromatem

Mięso ryb zyska równie ciekawy, wędzony aromat, kiedy przed położeniem na ruszcie owiniemy je w specjalny papier do grillowania, czyli cienkie zwoje drzewa olchowego lub cedrowego. Ta metoda najlepiej sprawdza się w przypadku mniejszych kawałków ryb, np. filetów. Przygotowane do grillowania porcje zawijamy w tzw. wood wraps i przewiązujemy sznurkiem.

Kiedy po upływie kilkunastu minut wyjmiemy rybę z środka i podamy naszym gościom, wędzony aromat i delikatne, rozpływające się w ustach mięso na pewno przekona naszych bliskich do tej techniki grillowania - dodaje grillmaster marki Weber.

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach