Kominki.org   >   Kominki  >   Płaszcze wodne i DGP

Płaszcze wodne i DGP

DGP - konserwacja
kominek przed sezonem
16-04-2018
Konserwacja systemu rozprowadzania powietrza jest najbardziej pracochłonna, w domach z bardzo rozbudowaną instalacją może pochłonąć dobre kilka, kilkanaście godzin. Warto ją jednak wykonać skrupulatnie, gdyż może to zaowocować sporymi oszczędnościami na rachunkach za ogrzewanie. W instalacjach prowadzonych w niedostępnych miejscach konserwacja jest trudniejsza, a stwierdzenie wady lub uszkodzenia, może skutkować koniecznością wyłączenia danej odnogi z eksploatacji, lub kosztownymi przeróbkami.
Stając się posiadaczami kominka z tzw. płaszczem wodnym, bierzemy na siebie kilka dodatkowych obowiązków, bowiem poza oczyszczeniem podstawowych elementów kominka, trzeba mieć na uwadze parę innych kwestii..
Znając moc swojego kominka, nie możemy zapomnieć o buforze ciepła, który dosyć często z przyczyn finansowych czy też braku możliwości zabudowy, jest pomijany. A to właśnie on odpowiada za optymalne spalanie i pozwala na prawidłową regulację temperatury w pomieszczeniach.
Kominki z płaszczem wodnym
artykuł
26-07-2017
Jeżeli chcemy zbudować kominek głównie do rekreacyjnego, okazjonalnego wykorzystania raczej nie budujmy kominka z płaszczem wodnym, bo ta inwestycja ma nikłe szanse zwrotu, a stworzyć może spore kłopoty.
Instalacja DGP, jak każdy obiekt techniczny, powinna być co jakiś czas konserwowana, zwłaszcza że zajmuje się dostarczaniem powietrza do pomieszczeń – tym powietrzem oddychają mieszkańcy, więc ważne jest, by ono nie szkodziło.
W dobie nieustannie rosnących cen energii i poszukiwania rozwiązań pozwalających na jak najbardziej ekonomiczne jej użytkowanie, w nowoczesnych systemach grzewczych coraz powszechniej znajdują zastosowanie urządzenia elektryczne wspomagające ich pracę, takie jak: pompy obiegowe, pompy ładujące, dmuchawy, wentylatory, elektrozawory itp.
Dzisiejsze budownictwo i nasze domy cały czas się zmieniają a wraz z nimi kominki. Rosną wymagania ich izolacyjności, przez co spada zapotrzebowanie na ciepło. Decydując się na kominek z płaszczem wodnym, musimy mieć świadomość pewnych wymagań, które trzeba spełnić, by cały system działał bez zarzutu.
Kominki z płaszczem wodnym
artykuł
24-03-2016
Decydując się na kominek z płaszczem wodnym, musimy mieć świadomość pewnych wymagań, które trzeba spełnić, by cały system działał bez zarzutu. Jak pokazuje praktyka, nie warto szukać oszczędności w tego typu rozwiązaniach. Dlaczego? Ponieważ wiąże się to z obniżeniem żywotności wkładu, korozją, sadzą w kominie i niebezpieczeństwem pożaru. Jeżeli decydujemy się na kominek z płaszczem wodnym i połączenie go z instalacją centralnego ogrzewania, to konsekwentnie realizujmy wszystkie niezbędne wymaga
Powszechna jest opinia, że ogrzewanie kominkiem współpracującym z DGP wysusza powietrze, przez co mieszkańcy domu wyposażonego w taki system czują się niekomfortowo. Wyjaśnijmy może najpierw, w jaki sposób określa się ilość wody w powietrzu.
W doborze elementów instalacji warto kierować się następującymi wskazówkami ...
1  2  3  4    

Z galerii kominków

 • Varia 2Lh Linear 4S

  Varia 2Lh Linear 4S

  Varia 2Lh Linear 4S
 • Kominki Batura

  Kominki Batura

  Ciekawa aranżacja kominka z wkładem panoramicznym firmy Jide. Obudowa ustawiona skośnie do ściany...
 • MCZ Forma 75 - Mondrian

  MCZ Forma 75 - Mondrian

  Mondrian to elegancka obudowa która dzięki różnym liniom, wielkościom i grubością daje efekt...
 • Realizacja 2

  Realizacja 2

  Kominek z boczną szybą
 • Heat

  Heat

  Zabudowa trójstronna z wkładem trzy szybowym, drzwi podnoszone do góry
 • Varia Bh

  Varia Bh

  Varia Bh
 • Kominki Batura

  Kominki Batura

  Kominek narożny z wkładem Dovre 2400 GLA charakteryzują harmonijkowe drzwiczki opisane w łuk, po...
 • Obudowa nowoczesna

  Obudowa nowoczesna

  Obudowa nowoczesna, wykonana z trawertynu i kwarcu, zasuwane płyty. Wkład Supra + aranżacja ściany.
 • Wykonanie kompleksowe kominka

  Wykonanie kompleksowe kominka

  Kominek nowoczesny z wkładem kominkowym HAJDUK z zaokrągloną szybą. Wykończenie w kamieniu...

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: