Kominki.org   >   Kominki  >   Płaszcze wodne i DGP

Płaszcze wodne i DGP

Ogień i woda to żywioły, który towarzyszą nam od początku! To one sprawiły, że życie oraz rozwój cywilizacyjny stał się możliwy. Na pierwszy rzut oka są całkowitymi przeciwieństwami, w swojej „ujarzmionej“ formie stanowią jako doskonale dobrana para inteligentny sposób efektywnego wykorzystania energii. Tak jak pod ziemią ogień sprawia, że istnieją ciepłe źródła i jeziora, tak ogień widoczny w kominku ogrzewa poprzez wbudowany wymiennik ciepła zimną wodę ze zbiornika buforowego.
DGP - konserwacja
kominek przed sezonem
16-04-2018
Konserwacja systemu rozprowadzania powietrza jest najbardziej pracochłonna, w domach z bardzo rozbudowaną instalacją może pochłonąć dobre kilka, kilkanaście godzin. Warto ją jednak wykonać skrupulatnie, gdyż może to zaowocować sporymi oszczędnościami na rachunkach za ogrzewanie. W instalacjach prowadzonych w niedostępnych miejscach konserwacja jest trudniejsza, a stwierdzenie wady lub uszkodzenia, może skutkować koniecznością wyłączenia danej odnogi z eksploatacji, lub kosztownymi przeróbkami.
Stając się posiadaczami kominka z tzw. płaszczem wodnym, bierzemy na siebie kilka dodatkowych obowiązków, bowiem poza oczyszczeniem podstawowych elementów kominka, trzeba mieć na uwadze parę innych kwestii..
Znając moc swojego kominka, nie możemy zapomnieć o buforze ciepła, który dosyć często z przyczyn finansowych czy też braku możliwości zabudowy, jest pomijany. A to właśnie on odpowiada za optymalne spalanie i pozwala na prawidłową regulację temperatury w pomieszczeniach.
Kominki z płaszczem wodnym
artykuł
26-07-2017
Jeżeli chcemy zbudować kominek głównie do rekreacyjnego, okazjonalnego wykorzystania raczej nie budujmy kominka z płaszczem wodnym, bo ta inwestycja ma nikłe szanse zwrotu, a stworzyć może spore kłopoty.
Instalacja DGP, jak każdy obiekt techniczny, powinna być co jakiś czas konserwowana, zwłaszcza że zajmuje się dostarczaniem powietrza do pomieszczeń – tym powietrzem oddychają mieszkańcy, więc ważne jest, by ono nie szkodziło.
W dobie nieustannie rosnących cen energii i poszukiwania rozwiązań pozwalających na jak najbardziej ekonomiczne jej użytkowanie, w nowoczesnych systemach grzewczych coraz powszechniej znajdują zastosowanie urządzenia elektryczne wspomagające ich pracę, takie jak: pompy obiegowe, pompy ładujące, dmuchawy, wentylatory, elektrozawory itp.
Dzisiejsze budownictwo i nasze domy cały czas się zmieniają a wraz z nimi kominki. Rosną wymagania ich izolacyjności, przez co spada zapotrzebowanie na ciepło. Decydując się na kominek z płaszczem wodnym, musimy mieć świadomość pewnych wymagań, które trzeba spełnić, by cały system działał bez zarzutu.
Kominki z płaszczem wodnym
artykuł
24-03-2016
Decydując się na kominek z płaszczem wodnym, musimy mieć świadomość pewnych wymagań, które trzeba spełnić, by cały system działał bez zarzutu. Jak pokazuje praktyka, nie warto szukać oszczędności w tego typu rozwiązaniach. Dlaczego? Ponieważ wiąże się to z obniżeniem żywotności wkładu, korozją, sadzą w kominie i niebezpieczeństwem pożaru. Jeżeli decydujemy się na kominek z płaszczem wodnym i połączenie go z instalacją centralnego ogrzewania, to konsekwentnie realizujmy wszystkie niezbędne wymaga
Powszechna jest opinia, że ogrzewanie kominkiem współpracującym z DGP wysusza powietrze, przez co mieszkańcy domu wyposażonego w taki system czują się niekomfortowo. Wyjaśnijmy może najpierw, w jaki sposób określa się ilość wody w powietrzu.
1  2  3  4    

Z galerii kominków

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: