Kominki.org   >   Kominki  >   Paliwa i akcesoria

Paliwa i akcesoria

Brykiety drzewne do kominka
artykuł
07-08-2012
Dzisiaj nie trzeba już raczej nikogo przekonywać do kupowania brykietów, stały się one stałą częścią krajobrazu kominkowego w Polsce. Czasy, gdy wytaczano ekologiczne argumenty na rzecz jego stosowania, mamy już za sobą.
Usytuowanie drewutni
artykuł
22-06-2011
Problem właściwego przechowywania drewna opałowego dotyczy praktycznie każdego użytkownika kominka. Jeżeli kominek jest głównym urządzeniem grzewczym w domu, a nawet gdy rozpalamy go jedynie okazyjnie dla przyjemności, warto jest wygospodarować miejsce ..
Składowanie drewna kominkowego
artykuł
01-09-2010
Drewno świeże, a nawet drewno suszone musi być przechowywane w nasłonecznionych i przewiewnych miejscach. Wyższa temperatura, którą zapewnia słońce, powoduje przeciskanie się wody przez komórki drewna do jego górnych powierzchni i potem ich odparowanie ..
Drewno opałowe
artykuł
27-02-2007
Drewno od zarania dziejów służyło człowiekowi jako podstawowy, wszechstronny materiał. Chroniło i grzało, i tak jest do dziś. W porównaniu z węglem czy olejem opałowym drewno cechuje wielokrotnie niższa emisyjność uciążliwych dla środowiska związków...
Wilgotność drewna do kominka
artykuł
26-02-2007
Większość użytkowników kominków uważa, że mokre drewno pali się dłużej. Oczywiście mają rację! Tylko czy przekłada się to na wartość opałową? Niestety nie.
Gęstość drewna
artykuł
25-02-2007
Gęstość drewna jest cechą indywidualną dla danego gatunku drewna. Bardziej gęste jest drewno liściaste, natomiast mniejszą gęstość, a tym samym mniejszą wartość opałową ma drewno iglaste.
W lasach państwowych spotkamy interesujący nas opał w postaci kloców długości 1-1,2 m złożonych w pryzmy (tzw. kubiki), obliczane objętościowo w metrach przestrzennych.
Rozładunek drewna kominkowego
artykuł
23-02-2007
Skuteczne palenie drewnem w domu wymaga dobrej organizacji i wyposażenia. Warto poświecić temu tematowi parę słów i przeanalizować racjonalność własnego schematu pracy z drewnem i posiadanego wyposażenia.
Najprostszym sposobem uzyskania energii cieplnej jest spalanie paliw. W przypadku drewna mamy do czynienia z trzema etapami: suszeniem (rozpalaniem), odgazowaniem (płomienie) i zgazowaniem paliwa (żar).
Jak wiele wysiłku wymaga zgromadzenie i przygotowanie materiału na opał, wie każdy doświadczony właściciel kominka czy pieca.
  1  2  3  4  5 

Z galerii kominków

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: