Kominki.org   >   Kominki  >   Paliwa i akcesoria

Paliwa i akcesoria

Oferowany przez firmę LŁ poręczny miernik wilgotności drewna marki Wolfcraft pomoże w przygotowaniu drewna opałowego.
Pokaż swoją drewutnię
konkurs
23-09-2014
Dziękujemy bardzo za wszystkie zgłoszenia do konkursu „Pokaż swoją drewutnię”. W taki sposób nasi fani na Facebooku i czytelnicy przechowują drewno na opał.
Akcesoria kominkowe kojarzą nam się ze sprzętem niezbędnym i przydatnym, ale niestety nie zawsze odpowiadającym naszym oczekiwaniom odnośnie dizajnu. Próbując zaspokoić nawet najbardziej wysmakowane gusta klientów powstaje coraz więcej ciekawych propozycji w tym segmencie w których równie istotna jak funkcja jest także forma. Fantazyjne kosze, schowki i półki na drewno mogą być wykonane z różnych materiałów: stali, drewna czy nawet skóry w różnych kolorach.
Podręczny elementarz palacza
artykuł
05-08-2014
Wydawać by się mogło, że palić każdy umie. Nic bardziej mylnego. Często nawet wieloletni użytkownicy kominków nie poświęcili chwili czasu, by nauczyć się prawidłowo przygotowywać opał i od lat powtarzają te same błędy. Trzeba wyraźnie powiedzieć, nawet super nowoczesne palenisko będzie miało mniejszą efektywność cieplną i brudną szybę, jeśli będziemy w nim palić zbyt wilgotnym lub mokrym drewnem. Większość wytwarzanej energii zostanie wtedy zużyta na odparowanie wilgoci.
Paliwo do biokomików
artykuł
12-08-2013
Biokominki w ostatnich latach zyskują coraz większą popularność. Ogień w biokominkach otrzymywany jest poprzez spalanie ekologicznego paliwa bioetanolu powstającego na bazie alkoholu etylowego. Podczas spalania bioetanolu powstają para wodna i dwutlenek węgla.
Drewno do domu przenoszone jest małymi porcjami. Przed kominkiem złożyć powinniśmy jego chociaż tyle, aby starczyło go na cały dzień palenia. Drewno przez ten czas trochę ogrzeje się i dosuszy.
Rodzaje paliw do kominka
artykuł
14-01-2013
Drewno jest właściwie jedynym z powszechnie znanych materiałów w pełni odtwarzalnych przez przyrodę. Jego masy przybywa bez żadnych ujemnych skutków dla środowiska i człowieka.
Ogrzewanie drewnem jest ekologiczne, bo spalamy paliwo odtwarzalne. Drzewa rosną, ścinamy je, a na ich miejsce sadzimy następne, które po kilku, kilkunastu latach znowu można przeznaczyć na cele opałowe.
To z drewna pochodzi całe otaczające nas ciepło. Warto więc zastanowić się nad tym, co wkładamy do naszego kominka i ile prawdy jest w zapewnieniach producentów wkładów kominkowych co do ilości rzekomych kilowatów.
Wózki do przewożenia drewna
artykuł
31-10-2012
W rozładunku i transporcie drewna pomocny może się okazać dodatkowy sprzęt w postaci specjalistycznych wózków.
  1  2  3  4  5    

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: