Kominki.org   >   Kominki  >   Paliwa i akcesoria

Paliwa i akcesoria

Metr przestrzenny i metr sześcienny to dwa różne terminy, których znajomość przyda się podczas zakupu drewna opałowego do kominka – układanego w tzw. stosy.
Produkty firmy Fiskars
nowość
24-03-2016
Do oferty firmy Fiskars wszedł nowy model siekiery X21. Niezależnie od postury użytkownika, jego umiejętności czy średnicy rozłupywanych pni każdy znajdzie odpowiednie rozwiązanie dla siebie. Dla osób, które często wykonują prace ogrodowe i potrzebują lekkiej siekiery do bardzo szybkiego i sprawnego rozłupywania, nowy model X21 będzie idealny.
Drewno, brykiet drzewny i brykiet węgla brunatnego - kilka słów o paliwach przed rozpoczęciem intensywnego palenia w kominkach.
Klasy wilgotności drewna
artykuł
14-07-2015
Trochę informacji o wilgotności drewna. Funkcjonują zasadniczo cztery klasy wilgotności.
O peletach rad kilka
pytania i odpowiedzi
26-03-2015
Gdzie można zakupić pelety? Czy sprzedawcy oferujący piecyki na pelety informują o miejscach zaopatrzenia się w paliwo? Czym kierować się przy wyborze paliwa? Jak rozpoznać dobrej jakości pelet? Poznaj odpowiedzi na te pytania.
Oferowany przez firmę LŁ poręczny miernik wilgotności drewna marki Wolfcraft pomoże w przygotowaniu drewna opałowego.
Pokaż swoją drewutnię
konkurs
23-09-2014
Dziękujemy bardzo za wszystkie zgłoszenia do konkursu „Pokaż swoją drewutnię”. W taki sposób nasi fani na Facebooku i czytelnicy przechowują drewno na opał.
Podręczny elementarz palacza
artykuł
05-08-2014
Wydawać by się mogło, że palić każdy umie. Nic bardziej mylnego. Często nawet wieloletni użytkownicy kominków nie poświęcili chwili czasu, by nauczyć się prawidłowo przygotowywać opał i od lat powtarzają te same błędy. Trzeba wyraźnie powiedzieć, nawet super nowoczesne palenisko będzie miało mniejszą efektywność cieplną i brudną szybę, jeśli będziemy w nim palić zbyt wilgotnym lub mokrym drewnem. Większość wytwarzanej energii zostanie wtedy zużyta na odparowanie wilgoci.
Paliwo do biokomików
artykuł
12-08-2013
Biokominki w ostatnich latach zyskują coraz większą popularność. Ogień w biokominkach otrzymywany jest poprzez spalanie ekologicznego paliwa bioetanolu powstającego na bazie alkoholu etylowego. Podczas spalania bioetanolu powstają para wodna i dwutlenek węgla.
Drewno do domu przenoszone jest małymi porcjami. Przed kominkiem złożyć powinniśmy jego chociaż tyle, aby starczyło go na cały dzień palenia. Drewno przez ten czas trochę ogrzeje się i dosuszy.
  1  2  3  4  5    

Z galerii kominków

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: