Kominki.org   >   Kominki  >   Paliwa i akcesoria

Paliwa i akcesoria

Drewno kominkowe wymaga specjalnego przygotowania zanim trafi do paleniska. Gatunek drzewa, z którego jest przygotowane, sposób przechowywania, a nawet sposób ułożenia drewna w miejscu jego składowania ma wpływ, na jakość drewna i ilość ciepła, które będzie dawać w kominku. Jak przygotować drewno, czym je pociąć i gdzie przechowywać?
Wielu z nas marzy o spędzaniu długich zimowych wieczorów przy cieple kominka z gorącą herbatą. Trzask palonego w kominku drewna oraz jego specyficzny zapach tworzą, niezwykłą domową atmosferę.  Do ogrzewania tego typu potrzebne jest odpowiednie drewno. Zanim go jednak użyjemy do opału, musimy je wcześniej odpowiednio przygotować.
Czy ogrzewanie za pomocą drewna będzie w przyszłości jeszcze odgrywało jakąkolwiek rolę w zaopatrywaniu w energię? Z okazji targów Sommerhuber 2013 inżynier Thomas Schiffert - obecnie Doktor (KOV – Austriackie Stowarzyszenie Pieców Kaflowych) wygłosił referat dotyczący w znacznej mierze Austrii, ale poruszający również ogólne problemy opalania drewnem, dlatego jest atrakcyjny również dla polskich czytelników.
Metr przestrzenny i metr sześcienny to dwa różne terminy, których znajomość przyda się podczas zakupu drewna opałowego do kominka – układanego w tzw. stosy.
Sprawdź czy do tej pory prawidłowo rozpalałeś swój kominek. Oczywiście, możesz powiedzieć, że nie ma w tym żadnej filozofii – przecież robię to codziennie. Jednak sprawdź i przekonaj się sam.
Produkty firmy Fiskars
nowość
24-03-2016
Do oferty firmy Fiskars wszedł nowy model siekiery X21. Niezależnie od postury użytkownika, jego umiejętności czy średnicy rozłupywanych pni każdy znajdzie odpowiednie rozwiązanie dla siebie. Dla osób, które często wykonują prace ogrodowe i potrzebują lekkiej siekiery do bardzo szybkiego i sprawnego rozłupywania, nowy model X21 będzie idealny.
Drewno, brykiet drzewny i brykiet węgla brunatnego - kilka słów o paliwach przed rozpoczęciem intensywnego palenia w kominkach.
Klasy wilgotności drewna
artykuł
14-07-2015
Trochę informacji o wilgotności drewna. Funkcjonują zasadniczo cztery klasy wilgotności.
O peletach rad kilka
pytania i odpowiedzi
26-03-2015
Gdzie można zakupić pelety? Czy sprzedawcy oferujący piecyki na pelety informują o miejscach zaopatrzenia się w paliwo? Czym kierować się przy wyborze paliwa? Jak rozpoznać dobrej jakości pelet? Poznaj odpowiedzi na te pytania.
Oferowany przez firmę LŁ poręczny miernik wilgotności drewna marki Wolfcraft pomoże w przygotowaniu drewna opałowego.
  1  2  3  4  5    

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: