Kominki.org   >   Kominki  >   Paliwa i akcesoria

Paliwa i akcesoria

Drewno i brykiet drzewny to dopiero szansa na ogień w kominku. Dobrze by drewno było sezonowane a brykiet był dobrej jakości. Palenisko i drewno to jednak ciągle zbyt mało, trzeba przecież ogień rozpalić. Wbrew pozorom nie jest to takie proste, a harcerskie sposoby dobre są może do zastosowania na survivalowym trekkingu, ale nie w codziennej eksploatacji kominka lub pieca. Tutaj z pomocą przychodzą producenci oferujący tzw. podpałki.
Czym kierować się przy zakupie pelletu?
Akademia Barlinka
08-11-2018
Pellet staje się coraz popularniejszym paliwem do ogrzewania domów. Jest wygodny, łatwy w użytkowaniu, wydajny, a przede wszystkim ekologiczny. Wszystkie te atuty dotyczą peletu dobrej jakości, który ma też kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania urządzenia. Zatem jak wybrać dobry pelet i gdzie go kupić? Magazyn Świat Kominków wspólnie z europejskim producentem peletu firmą - Barlinek - w ramach Akademii Barlinka przedstawia fakty dotyczące pelletu.
Używanie peletu do ogrzewania domu
Akademia Barlinka
27-07-2018
Czy używanie peletu do ogrzewania domu się opłaca, czy faktycznie jest tak wygodny jak twierdzą jego producenci i producenci urządzeń na pelet. Postanowiliśmy to sprawdzić .Wspólnie z europejskim producentem peletu firmą Barlinek, w ramach Akademii Barlinka odpowiemy na łamach naszego magazynu jak jest w rzeczywistości oraz udzielmy rad na co zwracać uwagę przy jego wyborze. O to co jest silną stroną peletu zapytaliśmy Pana Rafała Węcka - dyrektora firmy Barlinek.
Kupno drewna suszonego, ułożonego w skrzyniach, to najłatwiejszy i najpewniejszy sposób na to, byśmy do przyszłej zimy należycie się przygotowali (drewna ułożonego, a nie wrzuconego do skrzyni, to różnica około 30% ilości drewna!). Profesjonalne suszenie
Akcesoria kominkowe Ringswood 
artykuł reklamowy
06-04-2018
Ringswood jest polską marką produkującą meble o stylistyce loftowej. Niedawno swoją ofertę wzbogaciła o akcesoria kominkowe. Produkty Ringswood przyciągają uwagę. Oryginalny design bazujący na geometrycznych bryłach pasuję prawie do każdego wnętrza z kominkiem.  Zachęcamy do odwiedzenie strony producenta: www.ringswood.pl 
Skład drewna
artykuł
27-11-2017
O tym, co wyrzucają nasze kominy, decyduje w największym stopniu to, jakie paliwo wkładamy do kominków i pieców oraz jak je spalamy. W najprostszej formule spalanie drewna określane jest wzorem: C6H10O5 + 6O2 = 6CO2 + 5H2O + uwalniana energia. Oczywiście to wzór uproszczony, zakładający, że drewno zbudowane jest tylko z atomów węgla, tlenu i wodoru oraz że do komory spalania podawany jest czysty tlen. Z góry przyjmuje się również w nim założenie, że każdorazowo zachodzi spalanie całkowite.
O spalaniu drewna w zgodzie z ekologią rozmowa Krzysztofem Klejnowskim z Instytutu Podstaw Inżynierii Środowiska Polskiej Akademii Nauk.
Osprzęt do obsługi kominka
artykuł
13-11-2017
Przygotowując się do sezonu kominkowego warto nie tylko zaopatrzyć się w odpowiedniej jakości paliwo - czyli suche drewno, ale również w dodatkowy osprzęt, który zwiększy komfort i bezpieczeństwo użytkowania kominka. Do tych sprzętów można zaliczyć nie tylko akcesoria kominkowe czy podręczny pojemnik na drewno, ale i odkurzacz kominkowy, specjalne zapałki, zapalniczkę czy też gaśnicę.
Zadaszone regały i pergole
artykuł
25-08-2017
Dla wszystkich, którzy nie potrzebują większych ilości drewna, tak zwanych palaczy okazjonalnych, wystarczającym rozwiązaniem do składowania drewna są zadaszone regały, na których można ułożyć jeden lub dwa rzędy drewna.
Drewutnie
artykuł
18-08-2017
Tradycyjnym pomysłem na przechowywanie większych ilości drewna opałowego są drewutnie.To małe, niekiedy bardzo urokliwe budyneczki, najczęściej wykonane z drewna. Charakterystyczne dla nich są ażurowe ściany, zapewniające dostateczny przewiew. Zazwyczaj były tam także przechowywane narzędzia do łupania drewna. Ściany drewutni chronią zimą drewno przed zasypaniem śniegiem, a jej zamknięte wnętrze ułatwia załadunek w najtrudniejszych warunkach.
1  2  3  4  5    

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: