Kominki.org   >   Kominki  >   Paliwa i akcesoria

Paliwa i akcesoria

Tester szczelności Wöhler DP 600 umożliwia pomiar szczelności kominków zgodnie z wytycznymi DIBT (Niemieckiego Instytutu Techniki Budowlanej), w fazie rozwoju produktu oraz kontroli produkcyjnej oraz pomiar szczelności z wyznaczaniem wycieków do 200 m³/h w nadciśnieniu i podciśnieniu. Tester znajdziemy w ofercie firmy Pascal.
Wilgotnościomierz Wöhler HF 550
nowość
14-08-2020
Wilgotność paliw stałych jest często przyczyną reklamacji przy monitorowaniu wartości progowych domowych kominków. A przecież stosowanie paliw o odpowiedniej wilgotności może znacznie zmniejszyć emisję zanieczyszczeń. Nowy wilgotnościomierz Wöhler HF 550 zapewnia idealne wsparcie - mierzy wilgotność zarówno kłód drewna opałowego jak i zrębków, peletu lub ziaren zgodnie z obowiązującymi normami (testowany przez TÜV). Wilgotnościomierz znajdziemy w ofercie firmy Pascal.
Opał kominkowy Eco-Pal
promocja
20-05-2020
Komfortowe lato 2020 to akcja przygotowana dla klientów przez Eco-Pal polskiego producenta ekologicznego opału do kominków i gastronomii, głównie brykietu i podpałek.W ramach akcji można zakupić opał kominkowy Ecomax lub Ecomax Premium i zyskać gratisy o wartości 193 zł (przy zakupie brykietu Ecomax) i 258 zł (przy zakupie Ecomax Premium). W skład gratisu wchodzą podtrzymywacze żaru Nocny Strażnik, rozpałki EcoRozpałka, podpałki EcoStarter, ekologiczny brykiet do grilla GRILL CHIPS oraz zapałki.
Dlaczego warto wybrać pelet?
Akademia Barlinka
27-03-2020
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem. Aby uzyskać ten efekt, oprócz posiadania urządzeń spełniających wymogi Ekoprojektu, ważne jest również stosowanie dobrego paliwa. Czy używanie peletu do ogrzewania domu się opłaca? Czy faktycznie jest on tak wygodny i ekologiczny? Wspólnie z europejskim producentem peletu – firmą Barlinek – odpowiadamy, jak jest w rzeczywistości. O to, co jest silną stroną peletu, zapytaliśmy pana Rafała Węcka, dyrektora firmy Barlinek.
Akcesoria kominkowe kojarzą nam się ze sprzętem niezbędnym i przydatnym, ale niestety nie zawsze odpowiadającym naszym oczekiwaniom odnośnie dizajnu. Próbując zaspokoić nawet najbardziej wysmakowane gusta klientów powstaje coraz więcej ciekawych propozycji w tym segmencie w których równie istotna jak funkcja jest także forma. Fantazyjne kosze, schowki i półki na drewno mogą być wykonane z różnych materiałów: stali, drewna czy nawet skóry w różnych kolorach.
Apelujemy o poparcie naszej akcji "Dbamy o czyste powietrze" by na stacjach benzynowych sprzedawane było tylko i wyłącznie drewno o wilgotności do 20%. W ramach akcji redakcja "Świata Kominków" i portalu www.kominki.org m.in wysłała oficjalne pismo do Prezesa Zarządu PKN Orlen.
Brykiet – ciekawa alternatywa dla drewna
Akademia Barlinka
18-04-2019
Drewno jest materiałem opałowym często wykorzystywanym w Polsce do palenia w kominku i ogrzewania domu. Dzisiaj, z powodu trudności pozyskania drewna o wilgotności około 20%, ciekawą alternatywą dla klasycznego drewna kominkowego jest brykiet, którym można go zastąpić lub uzupełniać. Brykiet może być wykorzystywany jako paliwo będące podstawą ogrzewania domu, ale znajduje on też zastosowanie jako paliwo zastępcze lub uzupełniające, np. świetnie sprawdza się jako opał startowy przy rozpalaniu.
Sprawdź czy do tej pory prawidłowo rozpalałeś swój kominek. Oczywiście, możesz powiedzieć, że nie ma w tym żadnej filozofii – przecież robię to codziennie. Jednak sprawdź i przekonaj się sam.
Jak wybrać i przechowywać pelet?
Akademia Barlinka
07-02-2019
Pelet staje się coraz popularniejszym paliwem do ogrzewania domów. Jest wygodny, łatwy w użytkowaniu, wydajny, a przede wszystkim ekologiczny. Wszystkie te atuty dotyczą peletu dobrej jakości, który ma też kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania urządzenia. Zatem jak wybrać dobry pelet i gdzie go kupić? Magazyn Świat Kominków wspólnie z europejskim producentem peletu firmą - Barlinek - w ramach Akademii Barlinka przedstawia fakty dotyczące peletu.
Drewno i brykiet drzewny to dopiero szansa na ogień w kominku. Dobrze by drewno było sezonowane a brykiet był dobrej jakości. Palenisko i drewno to jednak ciągle zbyt mało, trzeba przecież ogień rozpalić. Wbrew pozorom nie jest to takie proste, a harcerskie sposoby dobre są może do zastosowania na survivalowym trekkingu, ale nie w codziennej eksploatacji kominka lub pieca. Tutaj z pomocą przychodzą producenci oferujący tzw. podpałki.
1  2  3  4  5  6    

Z galerii kominków

 • Unico Dragon 8B

  Unico Dragon 8B

  Bryła stworzona z wykorzystaniem płyt izolacyjnych z paleniskiem Uncio Dragon 8B
 • kominek kaflowy biały

  kominek kaflowy biały

  Kominek kaflowy wykonany na wkłądzie kobok, zabudowa kominka białe kafle Kafel kar . Projekt...
 • Spartherm Varia Sh

  Spartherm Varia Sh

  Portal marmurowy Carrara z paleniskiem Spartherm Varia-Sh
 • Spartherm Varia 2L 100h-4S

  Spartherm Varia 2L 100h-4S

  Obudowa wykonana przy użyciu Kafli Kafel-Kar w kolorze Arktyczna Biel z paleniskiem Spartherm...
 • Kominek kaflowy

  Kominek kaflowy

  Obudowa wykonana przy użyciu kafli Kafel-Kar kolor Ecru z paleniskiem Unico Dragon 2

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: