Kominki.org   >   Kominki  >   Nowości  >   Płomień Roku 2020 - nominacje w kategorii Realizacja

Nowości

Płomień Roku 2020 - nominacje w kategorii Realizacjaważne

04-03-2021
drukuj

Przedstawiamy 15 nominowanych realizacji do Płomienia Roku 2020 w kategorii Realizacja. Nagrody PŁOMIEŃ ROKU od szesnastu lat przyznaje redakcja "Świata Kominków" dla najlepszych produktów, firm, wydarzeń i realizacji w branży kominkowej. 

 

 

Nominacje do nagrody Płomień Roku 2020 w kategorii

            Realizacja:

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Zdunmar Marcin Głogowski 

Ta realizacja łączy trzon kuchenny i zabudową kominkową w której wykorzystano palenisko kominkowe marki Defro Home w wersji tunel.  Tunelowy wkład pozwala na stworzenie dwóch niezależnych aranżacji kominkowych. 
 
2. Soul of Fire Bogdan Nikiel
Drewniany dom wymagał szczególnej formy ognia. Powstał w nim bardzo tradycyjny w formie tynkowany gliną i bielony piec z dużym wyłożonym drewnem przytulnym siedziskiem. Całość uzupełnia organiczna w formie wnęka na drewno. 
 
3. Kominki Godzic Mariusz Godzic
Nowoczesny kominek gazowy z atrakcyjną narożną wizją ognia powstał na bazie paleniska marki Kalfire. Elementy dekoracyjne kominka wykonano ze spieku kwarcowego Oxide Moro marki Laminam. 
 
4. Kominki Popowczak 
Narożne paleniska to najczęściej wybierany kominkowy format. Realizacja w bardzo ciekawy sposób aranżuje typową narożną bryłę kominka. Smaczku dodaje obecna drewniana ławka i drewniane listwy stanowiące jej estetyczne przedłużenie. 
 
 
    

 

 

5. Mw Art Waldemar Miłek 

Organiczne kształty i naturalny charakter tej realizacji przykuwają uwagę. Na całość składa się trzon kuchenny z ławką , piec chlebowy „Pompejan” o średnicy 120cm wewnątrz , wędzarnia z paleniskiem pod komorą wędzarniczą, a to wszystko scala obejmujący całość okap. Do budowy wykorzystano cegłę, płytki i kształtki szamotowe oraz tynk gliniany. 
 
6. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „G-W” Tomasz Kiszka
Całość kuchni ogrodowej znajduje się pod ośmiokątną altaną o średnicy 9,20 m i wkomponowana jest w jedno z jej ramion, z której przeciwne ramię otwarte jest pomostem na duży staw. Kuchnia posiada kominek, komorę grillo-wędzarni z dwoma paleniskami, piec chlebowy, płytę fajerkową z piekarnikiem, zlewozmywak, dwa blaty kuchenne oraz mechanizm podnoszenia rusztu w komorze grillo-wędzarni ze stali kwasoodpornej. 
 
 
7. Zakład zduńsko-murarski Jacek Tetelewski 
Monumentalny piec kaflowy powstał na bazie paleniska stalowo-szamotowego z krążkami akumulacyjnymi HKD 2.2 marki Brunner. Nad procesem palenia czuwa elektroniczne sterowanie EAS. Kafle w kolorze arktyczna biel pochodzą z Kaflarni Kafel-Kar. 
 
8. Evkominki Ewa Przewoźna 
Prosta bryła i kafle, doskonałe proporcje. Tradycyjna kuchnia z białych kafli pochodzących z pracowni Riwal Ceramika i Szkło. Kuchnia posiada płytę kuchenną, piekarnik oraz piec chlebowy. Kuchnia dopasowana do charakteru wnętrza znajduje się w Pałacu w Orli. 
 
9. Lawecki Sp. z o.o. 
Palenisko narożne, które łączy dwa pomieszczenia jednocześnie wydzielając przytulną część wypoczynkową przy kominku. W realizacji wykorzystano palenisko marki Kobok. Ramkę z poszerzonymi bokami wykonano z kamienia Absolut Black.  Całość uzupełnia wyłożona wnęka na drewno wyłożona szarymi płytkami gresowymi. Materiał ten powtarza się też na podstawie kominka. 
 
10. Soul of Fire Bogdan Nikiel
Rozwiązanie łączące piec i kuchnię. W jednej bryle znalazła się kuchnia, piekarnik oraz kaflowy piec dający wizję ognia. W projekcie wykorzystano zarówno tradycyjne jak i nowoczesne zduńskie techniki budowy. W realizacji wykorzystano białe, tradycyjne kafle z Kaflarnii Kafel-Kar.
 
11. Przedsiębiorstwo Bizmet Spółka z o.o. 
Ekopiec akumulacyjny powstał na bazie obrotowego paleniska firmy Brunner. Akumulacja ciepła została oparta na kanałach z modułów akumulacyjnych oraz płyt. Piec z zabudową tworzy ciekawą, jednolitą bryłę wyspy kuchennej, wykonaną z dwóch rodzajów kamienia naturalnego. Od strony jadalni i salonu rozwiązanie zapewnia wizję ognia, a od strony kuchni, dzięki wyposażeniu w piekarnik i płytę grzewczą spełnia wszystkie wymagania nowoczesnej kuchni. 
 
12. Neva-Pol MD Jankowska 
Połączenie trójstronnej wizji ognia z tradycyjnymi kaflami. Życzeniem klientki była wizja ognia ze wszystkich stron pomieszczenia oraz z tarasu stąd palenisko trójstronnie przeszklone. Pochodzące z Ukrainy kafle  posłużyły do zabudowy i wykończenia postumentu kominka,  wnęki na drewno oraz praktycznych schowków. 
 
13. P.H. Focis Andrzej Zalewski 
Wąskie, wysokie palenisko marki Spartherm zyskało ciekawą oprawę. Drewniane panele w nowoczesnym wydaniu pięknie kontrastują z czernią paleniska i eksponują ogień. Wykorzystanie tych samych paneli ułożonych w przeciwnym kierunku na suficie dopełnia całości aranżacji.
 
14. Kominkom Małgorzata Zbytniewska 
Minimalistyczna zabudowa trójstronnego paleniska dobrze komponuje się z nowoczesnym wnętrzem salonu. Charakteru dodaje wykonana na wymiar stalowa blenda. W realizacji wykorzystano palenisko marki Romotop. Palenisko trójstronnie przeszklone. Realizacja wykonana w nowoczesnym wnętrzu – na podstawie przedstawionego przez klienta zdjecia.
 
15. Spartherm Sekuła Henryk 
Projekt, który łączy w sobie kilka urządzeń i ogrzewa cały dom. W jego skład wchodzi m.in. układ wodny podłączony do bufora i centralnego ogrzewania. Ponadto w realizacji zastosowano nietypowe rozwiązania techniczne, dzięki którym spaliny mogą być alternatywnie skierowane do ogrzewania piekarnika i paleniska kuchennego, umożliwiając podgrzanie płyty kuchennej. W realizacji wykorzystano palenisko marki Spartherm i kafle z Kaflarni Kafel-Art. Podłogę przed paleniskiem ozdabiają kafle marki Spartherm. 
 
 
 
Zobacz wszystkie nominacje TUTAJ. 
 
 

 

Przeglądaj "Świat Kominków " na issuu - kliknij tutaj.

  

                          

 

 

 
 

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii kominków

 • Kominek

  Kominek

 • Kominek

  Kominek

  Projekt i wykonanie: Karnia Usługi Zduńskie (Kraków, woj. malopolskie)
 • Kominek

  Kominek

  Projekt i wykonanie: Karnia Usługi Zduńskie (Kraków, woj. malopolskie)
 • Kominek

  Kominek

  Projekt i wykonanie: Karnia Usługi Zduńskie (Kraków, woj. malopolskie)

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: