Kominki.org   >   Kominki  >   Nowości  >   Kto rozpętał nagonkę na kominki?

Nowości

Kto rozpętał nagonkę na kominki?oświadczenie ekspertów o zawyżaniu w POP-ach wskaźnika emisji z kominków

14-09-2020
drukuj

Czy obarczanie nowoczesnych kominków i stygmatyzowanie ich użytkowników jest zasadne? Czy używanie w tworzeniu Programów Ochrony Powietrza nieprawdziwych wskaźników dotyczących kominków jest wynikiem niewiedzy, błędu czy celowym działaniem? Z opublikowanego oświadczenia naukowców : dr inż. Krystyny Kubicy i dr hab. Inż. Roberta Kubicy od lat zaangażowanych w zwalczanie problemu niskiej emisji w Polsce i Europie wynika, że ich badanie zostało wykorzystane przez Polski i Krakowski Alarm smogowy w sposób nierzetelny. Czy na bazie takich danych podejmowane są uchwały antysmogowe? Odpowiedź na te pytania jest kluczowa dla rzeczywistej ochrony czystego powietrza i każdy obywatel może i powinien ich się domagać.

 

Dnia 3 września 2020 roku dr inż. Krystyna Kubica i dr hab. Inż. Robert Kubica wydali oświadczenie zarzucające nierzetelność materiałom o smogu publikowanym przez Polski i Krakowski Alarm Smogowy. W oświadczeniu czytamy m. in. „Niniejszym zwracamy uwagę na błędną i nierzetelną zawartość materiałów informacyjnych publikowanych przez Polski i Krakowski alarm Smogowy. Wyrażamy też sprzeciw dla sposobu wykorzystania informacji opracowanych przez nas na potrzeby przywołanego opracowania[…] Wysokie wartości wskaźników emisji, w żaden sposób, nie mogą być odnoszone do urządzeń grzewczych wprowadzanych aktualnie na rynek krajowy. […]

 

Warto przeczytać całe oświadczenie wyżej wymienionych naukowców i wyciągnąć wnioski. To pytanie do PAS i KAS i wszystkich Sejmików Wojewódzkich podejmujących decyzję. To ważne decyzje i mogą być podjęte tylko na bazie rzetelnych danych. My także dbamy o czyste powietrze.

 

 


 

Dr inż. Krystyna Kubica oraz dr hab. inż. Robert Kubica to naukowcy od lat zaangażowani w zwalczanie problemu niskiej emisji w Polsce i Europie. Mają udział w tworzeniu europejskich norm Ecodesign będących podstawą wszelkich przepisów dotyczących ograniczania zjawiska smogu. Są też autorami wielu opracowań naukowych zamawianych i wykorzystywanych przez polski rząd. Sa ekspertami KOBIZE, powołują się na nich Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz KOBIZE.

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii kominków

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: