Kominki.org   >   Kominki  >   Nowości  >   Prezydent RP podpisał ustawę zakazującą sprzedaży i importu pozaklasowych kotłów

Nowości

Prezydent RP podpisał ustawę zakazującą sprzedaży i importu pozaklasowych kotłówważne

06-11-2019
drukuj

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał nowelizację Prawa ochrony środowiska, która wprowadza zakaz importu pozaklasowych, nieekologicznych kotłów grzewczych. Ponadto nowe prawo wprowadza kary za sprzedaż takich urządzeń. 

 

Jednym z celów noweli Prawa ochrony środowiska jest uszczelnienie rynku tak, by do konsumentów nie trafiały pozaklasowe, nieekologiczne kotły grzewcze. Nowela wprowadza definicję "wprowadzania do obrotu", co ma wyeliminować też możliwość sprowadzania do Polski nieekologicznych kotłów z innych państw UE, Turcji i państw EFTA, będących stroną umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym. 

 

Większość oferowanych na polskim rynku wkładów i piecyków kominkowych na drewno i pelety to produkty o wysokich parametrach ekologicznych. Już dzisiaj spełniają najwyższe wymagania dyrektywy Ekoprojekt dla indywidualnych ogrzewaczy pomieszczeń na paliwa stałe, która wejdzie w życie dopiero 1 stycznia 2022.

 

Listę produktów spełniających wymagania Ekoprojektu stworzoną przez redakcję magazynu "Świat Kominków" w ramach projektu Kupuj z Ekoprojektem znajdziesz TUTAJ. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: