Kominki.org   >   Kominki  >   Nowości  >   Sterownik RT-18 VETRO Tatarek

Nowości

Sterownik RT-18 VETRO Tatareknowość

29-10-2019
drukuj
Optymalizator procesu spalania z ekranem dotykowym Tatarek przeznaczony jest do obsługi pieców zduńskich, wkładów kominkowych z akumulacją ciepła jak i tradycyjnych wkładów kominkowych wyposażonych w bezpośredni dopływ powietrza do komory spalania. Poprawia bezpieczeństwo obsługi kominka, sprzyja poprawie czystości spalin i daje wymierne oszczędności, ograniczając nawet do 30% zużycie drewna w sezonie.
 
Sterownik, dzięki pomiarowi temperatury spalin, pozwala na zoptymalizowanie przebiegu procesu spalania i tym samym bardziej ekonomiczne wykorzystanie ciepła pozyskanego w procesie spalania drewna. Posiada możliwość równoległej obsługi modułu akumulacji ciepła oraz
nasady wodnej. Sterownik RT-18 VETRO może być wyposażony w drugi czujnik temperatury spalin, czujnik otwarcia drzwiczek paleniska. Może współpracować z czujnikiem czadu (CO) i wentylatorem wyciągowym lub generatorem ciągu.
 
Dodatkowo sterownik ten ma możliwość obsługi napędu klapy kominowej w celu np. zwiększania ciągu kominowego. Model posiada również wbudowane zasilanie awaryjne zabezpieczające instalację na wypadek zaniku napięcia, które ma za zadanie doprowadzić do całkowitego otwarcia przepustnicy i tym samym bezpiecznego wygaszenia paleniska.
 
 
 
 
 
 
 

 

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: