Kominki.org   >   Kominki  >   Nowości  >   Noc Muzeów 2019

Nowości

Noc Muzeów 2019

18-05-2019
drukuj

Noc Muzeów to wyjątkowy czas, kiedy muzea w całej Polsce udostępniają zwiedzającym swoje wnętrza całkowicie za darmo lub za drobną opłatą. W tym roku przypada ona w dniu 18 maja. Z tej okazji prezentujemy program Nocy Muzeów w  wybranych przez nas obiektach, które posiadają w swoich wnętrzach zabytkowe kominki i piece. Obiekty te prezentowaliśmy w 55 numerze "Świata Kominków" w materiale "Ogień Niepodległej" przygotowanym z okazji 100 -lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

Zamek Królewski w Warszawie

W Zamku Krołewksim w Warszawie podczas Nocy Muzeów będą udostępnione następujące ekspozycje: w Zamku Apartamenty Wielki i Królewski z salami: Wielką, Rycerską, Tronową, Pokojem Sypialnym Króla, Salą Canaletta oraz Galerię Malarstwa, Rzeźby i Sztuki Zdobniczej, Galerię Lanckorońskich z obrazami Rembrandta, w pałacu Pod Blachą: Apartament Księcia Józefa Poniatowskiego i Wystawa kobierców wschodnich z kolekcji Fundacji Teresy Sahakian, a także Arkady Kubickiego.

Zobacz szczegóły TUTAJ.

 

Zamek w Łańcucie

W dniach 17-25 maj ze względu na Muzyczny Festiwal w Łańcucie Zamek będzie zamkniety dla turystów. Pozostałe ekspozycje czynne będą bez zmian.

Szczegóły zobacz TUTAJ.

Dwór Artusa i Dom Uphagena w Gdańsku

Dla zwiedzających Dwór Artusa podczas Nocy Muzeów nie będzie dostępna Sień Gdań­ska. Wejście do dworu od strony Długiego Targu. W związku z orga­ni­za­cją gry miej­skiej Dom Upha­gena nie będzie udo­stęp­niony do zwie­dza­nia.

Zobacz szczegóły TUTAJ. 

 

Muzeum Zamkowe w Pszczynie

W czasie Nocy Muzeów w Pszczynie zwiedzający będą mogli zobaczyć ekspozycje w Zamku: wnętrza XIX i XX-wieczne, zbrojownię w podziemiach zamkowych. W Stajniach Książęcych dostępne będą wystawy: Na łów, na łów towarzyszu mój!... oraz Książęcy dwór w Pszczynie w obiektywie.
Zobacz szczegóły TUTAJ.


Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

Kozłówka przygotowała dla odwiedzających zwiedzanie pałacowej ekspozycji w towarzystwie dam i kawalerów w strojach z epoki. Wnętrza pałacowe rozbrzmiewać będą dźwiękami zabytkowych instrumentów muzycznych (pianola, pianomelodikon), gramofonu, a nastrojowe utwory zagra młoda, utalentowana skrzypaczka Alicja Kostrubiec. W Kaplicy będzie można usłyszeć nagrania organowe, a w Galerii Sztuki Socrealizmu adekwatny do tego okresu montaż słowno-muzyczny.

Zobacz szczegoły TUTAJ.

 

Muzeum Architektury we Wrocławiu

Jak co roku Muzeum Architektury bierze udział w orgnizowanej przez miasto “Nocy Muzeów we Wrocławiu”. Tego dnia udostępnione dla zwiedzających będą dwie przestrzenie: wnętrza naszego muzeumy oraz tegoroczną odsłonę cyklu Archi-box. W obu z nich przygotowano kilka ciekawych atrakcji.

Zobacz szczegóły TUTAJ.

 

Muzeum Miejskie Wrocławia

Muzeum Miejskie we Wrocławiu proponuje wieczorne zwiedzanie oddziałów muzeum oraz gry i warsztaty dla dzieci. Tego dnia wszystkie oddziału muzeum czynne będą od 18.00.

Zobacz szczegóły TUTAJ.

 

Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku

Muzeum we Fromborku do wzwiedzania podczas Nocy Muzeów udostępni Dział Historii Medycyny, Dawny Pałac Biskupi, Planetarium, Katedrę, Wieżę Radziejowskiego oraz Park Astronomiczny.

Zobacz szczegóły TUTAJ.


Zamek w Gołuchowie

W zamku w Gołuchowie podczas Nocy Muzeów będzie można zwiedzać w zabytkowych wnętrzach zabytki starożytne, rzemiosło artystyczne, malarstwo polskie i europejskie oraz rzadkie okazy mebli, wśród których znajdują się także  muzealia pochodzące z dawnych zbiorów, zgromadzonych w XIX wieku przez ówczesnych właścicieli Izabelę i Jana Działyńskich. 18 marca 2019 roku minęło 120 lat od śmierci Izabeli z Czartoryskich Działyńskiej. Wizerunki twórczyni muzeum towarzyszyć będą zwiedzającym podczas Nocy Muzeów na zamkowym dziedzińcu.

Zobacz szczegóły TUTAJ.

Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy z okazji Nocy Muzeów zorganizowała dla zwiedzających wystawę czasową "Dla przyjemności i z konieczności. Na szlaku ziemiańskich podroży w XIX i XX wieku", "W kręgu rodziny Czarneckich" oraz pokaz samochodów zabytkowych i salonik fotograficzny. Poza specjalnie przygotowywanymi na ten dzień niespodziankami czekają stałe ekspozycje w pałacowych wnętrzach, park angielski oraz kawiarnia w piwnicach pałacu.

Zobacz szczegóły TUTAJ.

 

Zamek Książ

Zamek Książ podczas Nocy Muzeów udostępnia do zwiedzania Mauzoleum Hochbergów. Zwiedzających oprowadzać będą przewodnicy zamkowi. Będzie też możliwość zejścia na głębokość kilku metrów do podziemnej krypty, oryginalnie doświetlonej przez 9 szklanych świetlików. Zwiedzanie Mauzoleum w ramach Nocy Muzeów odbywa się wyłącznie z przewodnikiem i trwa 15 minut. Wejścia grup są na określoną godzinę widniejąca na bilecie. Liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona.

Zobacz szczegóły TUTAJ.

 

 

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii kominków

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: