Kominki.org   >   Kominki  >   Nowości  >   Kącik Babci i Dziadka z kominkiem - otwarcie w Lublinie

Nowości

Kącik Babci i Dziadka z kominkiem - otwarcie w Lublinienowość

11-05-2018
drukuj

Wręczenie dyplomu dla sponsora przedstawiciela...

11 maja odbyło się otwarcie Kącika Babci i Dziadka w Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty przy ulicy Głowackiego 26 w Lublinie. Organizatorem inicjatywy zmiany świetlicy w przyjazną dla mieszkańców przestrzeń, w której będą mogli się spotykać, przyjmować gości i poczuć się jak w domu jest Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej - Porozumienie Bez Barier. Jednym ze sponsorów inicjatywy, dzięki której w przestrzeni tej zjawił się kominek na bioetanol jest firma Kratki.pl.  Lublin jest kolejnym miastem w którym powstało tego typu miejsce z kominkiem. Firma poprzednio wsparła inicjatywę m.in. w Słupsku, Warszawie i Wrocławiu. 

 

Otwarcie Kącika Babci i Dziadka w Lublinie było bardzo emocjonalnym przeżyciem dla obecnych, w szczególności dla mieszkańców Domu, którzy mieli przyjemność gościć w swoim odnowionym miejscu spotkań szczególnych gości. Na otwarciu obecna była Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska oraz Monika Lipińska - Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych. 

Podczas otwarcia Pani Jolanta Kwaśniewska mówiła o idei jaka przyświecała projektowi, który zmienia przestrzenie do wspólnego spędzania czasu w ośrodkach dla osób starszych. "Chcieliśmy sprawić by ta przestrzeń stała się bardziej domowa." - mówiła Pani Prezydentowa. W przestrzeni tej znalazł się nawet kominek, a miejsce przy nim w wygodnych fotelach uszakach będzie z pewnością oblegane. "Będziecie musieli Państwo losować miejsce" - żartowała Pani Jolanta Kwaśniewska w swoim ciepłym przemówieniu.

 

 

 

Więcej informacji o akcji: https://fpbb.pl/program/oswajanie-starosci/kacik-babci-i-dziadka/

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.