Kominki.org   >   Kominki  >   Nowości  >   Targi Progetto Fuoco 2018 w Weronie

Nowości

Targi Progetto Fuoco 2018 w Weronieważne

06-03-2018
drukuj

Hitze

Cadel

MCZ Group

Rocal

Thermorossi

Edilkamin

Hoxter

JC Bordelet

Eva Calor

Cerampiu

Thermorossi

Ungaro

Nordica

Traforart

Iwona Pellets

Hase

Kratki.pl

Stuv

Invicta

Cola

Max Blank

Thorma

Co dwa lata w Weronie odbywają się jedne z najważniejszych targów poświęconych urządzeniom opalanym drewnem lub peletem- Progetto Fuoco. W dniach 21-25 lutego Weronę rozpaliły piecyki, kominki, kuchnie i urządzenia ogrodowe.  Inspiracji można było szukać na ponad 115 tys. m2, gdzie swoją ofertę na siedmiu targowych halach prezentowały 782 firmy z czego prawie połowa - 322 pochodziła spoza Włoch. Targi odwiedziło 70 tysiący osób, głównie profesjonalistów, z czego około 16,5 tysiąca pochodziło spoza Włoch z 70 krajów. Progetto Fuoco to miejsce pięknie zaaranżowanych ekspozycji, wielu ciekawych produktów - w tym nowości oraz  możliwość przeglądu rynku i porównania produktów z różnych jego segmentów. Dodatkowym atutem targów jest możliwość obserwacji podłączonych urządzeń, faktycznie spalających drewno bądź pelet. Takich instalacji było ponad 250. Poszukując inspiracji warto przyjrzeć się najnowocześniejszym propozycjom firm. 

Partnerami targów są: AIEL (Włoskie stowarzyszenie energii z drewna), TESAF ( Wydział Środowiska, Rolnictwa i Leśny na Uniwersytecie w Padwie,  Anfus (Włoskie Stowarzyszenie Budowniczych Pieców i Kominiarzy), Assocosma (Włoskie Stowarzyszenie Producentów Majolikowych Pieców) . Wśród partnerów medialnych imprezy jest także magazyn „Świat Kominków”.

Co można było zobaczyć w Weronie?

 

Przede wszystkim włoskich producentów piecyków i palenisk. Największe włoskie firmy typu: MCZ Group, Palazzetti, Edilkamin, Ravelli, Thermorossi, Caminetti Montegrappa czy Nordica posiadały stoiska o dużej powierzchni, gdzie prezentowały swoją ofertę. Włoskich produktów było oczywiście najwięcej. Na ekspozycjach dominowały piecyki, w dużej mierze na popularny we Włoszech pelet, choć nie zabrakło też palenisk i piecyków na drewno. Dopracowany dizajn a przede wszystkim technika spalania peletu sprawiają, że Progetto Fuoco jest najlepszym miejscem do obserwacji trendów w tym segmencie rynku.

Targi Progetto Fuoco to nie tylko piecyki i kominki, ale i wszelkie inne urządzenia opalane drewnem bądź peletem. Szeroką reprezentację miały kuchnie i urządzenia ogrodowe, w tym też grille. Nie brakowało też producentów paliwa, systemów kominowych, materiałów do budowy kominka czy osprzętu kominkowego. Na największych targach branży nie zabrakło polskiej reprezentacji. Polskie urządzenia kominkowe prezentowane były stoiskach: Kratki.pl, Hitze oraz Iwona Pellets. 

Targi Progetto Fuoco to impreza dla profesjonalistów. Tendencje tam widoczne i produkty tam prezentowane trafią na europejskie rynki poprzez sieć dystrybucji, a póki co warto szukając inspiracji  zapoznać się z naszą fotorelacją.

 

Więcej materiałów na temat konkretnych rodzajów urządzeń znajdziesz klikając na poniższe linki:

-  kominki

- piecyki na pelet

- piecyki na drewno

- kuchnie

- grille, piece do pizzy itp.

 

Aldona Mazurkiewicz

 

 

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: