Kominki.org   >   Kominki  >   Nowości

Nowości

Kto rozpętał nagonkę na kominki?
oświadczenie ekspertów o zawyżaniu w POP-ach wskaźnika emisji z kominków
14-09-2020
Czy obarczanie nowoczesnych kominków winą za smog jest zasadne? Czy używanie w tworzeniu POP nieprawdziwych wskaźników odnośnie kominków jest wynikiem niewiedzy, błędu czy celowym działaniem? Z opublikowanego oświadczenia naukowców: dr inż. Krystyny Kubicy i dr hab. Inż. Roberta Kubicy wynika, że ich badanie zostało wykorzystane przez Polski i Krakowski Alarm smogowy w sposób nierzetelny, a wysokie wskaźniki emisji nie mogą być odnoszone do kominków aktualnie wprowadzanych na rynek polski.
W mediach społecznościowych "Świata Kominków" internauci swoimi polubieniami i udostępnieniami mieli wpływ na wybór Realizacji Miesiąca. Zliczyliśmy wszystkie głosy oddane na poszczególne realizacje zarówno na naszym facebooku, instagramie jak i w konkursie "Wybieramy Realizację Sierpnia" i tak wyłoniliśmy zwycięzcę. W sierpniu tytuł Realizacji Miesiąca trafił do firmy KM Kominki - Piece Michał Kochański.
MBN 680
Nowość
03-09-2020
Najlepsze materiały, najnowsze rozwiązania i dbałość o szczegóły spowodowały, że to efektywne źródło ciepła, które zapewnia bezpieczeństwo energetyczne, ekologiczne spalanie i łatwość użytkowania. Niezwykłej elegancji dodaje perforowana klamka – mały detal, na który każdy zwróci uwagę.
Wkłady kominkowe UNIFLAM EVO
nowość
19-08-2020
Wkłady kominkowe Uniflam EVO to linia stalowo-szamotowych wkładów kominkowych z segmentu premium. Wkłady zostały zaprojektowane z uwzględnieniem wymagań, co do konstrukcji tego typu urządzeń oraz z dbałością o każdy detal. Innowacyjny system wymienników i wermikulitowych deflektorów sprawia, że wkłady te uzyskują wysoką sprawność, spełniają wymagania Ekoprojektu oraz niemieckiej normy BImSchV-2.
Przyszłość polskiej branży zduńskiej i kominkowej, zależy dziś od WSKAŹNIKA. Od kilku już lat podejmujemy różne działania i występujemy przeciw ograniczaniu możliwości budowy pieców i kominków pod zarzutem przyczyniania się przez nie do zanieczyszczania powietrza. Z troską o całą branżę tłumaczymy decydentom i autorom lokalnych programów ochrony powietrza (POP), że budowane przez nas piece i kominki spełniają już europejskie normy emisyjne (Ekoprojekt) i nie powodują zarzucanej szkodliwości.
Realizacja Miesiąca - Lipiec
ważne
07-08-2020
W mediach społecznościowych "Świata Kominków" internauci swoimi polubieniami i udostępnieniami mieli wpływ na wybór Realizacji Miesiąca. Zliczyliśmy wszystkie głosy oddane na poszczególne realizacje zarówno na naszym facebooku, instagramie jak i w konkursie "Wybieramy Realizację Lipca" i tak wyłoniliśmy zwycięzcę. W lipcu tytuł Realizacji Miesiąca trafił do firmy Grillo-wędzarnie Tomasz Kiszka.
Konsultacje projektu POP dla Pomorza
droga do czystego powietrza
16-07-2020
Zarząd Województwa Pomorskiego zapewnia udział społeczeństwa w opracowaniu projektów uchwał Sejmiku Województwa Pomorskiego w sprawie wprowadzenia Programów Ochrony Powietrza. Uwagi i wnioski można składać w terminie od 13 lipca do 14 sierpnia 2020 roku.
Zarząd Województwa Małopolskiego podjął decyzję o wydłużeniu prac nad nowym Programem ochrony powietrza i ogłoszeniu ponownych konsultacji społecznych projektu. Dokument uzupełniono o wnioski i uwagi, zgłoszone podczas poprzedniego opiniowania przez mieszkańców, organizacje pozarządowe, samorządy, przedsiębiorstwa oraz instytucje. Spotkanie konsultacyjne projektu odbędzie się 16 lipca 2020.
W mediach społecznościowych "Świata Kominków" internauci swoimi polubieniami i udostępnieniami mieli wpływ na wybór Realizacji Miesiąca. Zliczyliśmy wszystkie głosy oddane na poszczególne realizacje zarówno na naszym facebooku, instagramie jak i w konkursie "Wybieramy Realizację Czerwca" i tak wyłoniliśmy zwycięzcę. W czerwcu Tytuł 𝐑𝐄𝐀𝐋𝐈𝐙𝐀𝐂𝐉𝐈 𝐌𝐈𝐄𝐒𝐈Ą𝐂𝐀 trafia do firmy Zdunera.
Nowy portal zielonecieplo.pl to think-tank zajmujący się tematyką energii i ekologii, opisujący dokładnie ich powiązanie.Prezentowane są artykuły opisujące głównie zagadnienia Odnawialnych Źródeł Energii, ze szczególnym uwzględnieniem biomasy. Autorami są specjaliści polskich i europejskich instytucji pozarządowych, rządowych i naukowych z zakresu ekologii i transformacji energetycznej.
1  2  3    
Najnowsze     Starsze niż : pół roku : rok : 2 lata : 5 lat

Z galerii kominków

 • Unico Dragon 8B

  Unico Dragon 8B

  Bryła stworzona z wykorzystaniem płyt izolacyjnych z paleniskiem Uncio Dragon 8B
 • kominek kaflowy biały

  kominek kaflowy biały

  Kominek kaflowy wykonany na wkłądzie kobok, zabudowa kominka białe kafle Kafel kar . Projekt...
 • Spartherm Varia Sh

  Spartherm Varia Sh

  Portal marmurowy Carrara z paleniskiem Spartherm Varia-Sh
 • Spartherm Varia 2L 100h-4S

  Spartherm Varia 2L 100h-4S

  Obudowa wykonana przy użyciu Kafli Kafel-Kar w kolorze Arktyczna Biel z paleniskiem Spartherm...
 • Kominek kaflowy

  Kominek kaflowy

  Obudowa wykonana przy użyciu kafli Kafel-Kar kolor Ecru z paleniskiem Unico Dragon 2

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: