Kominki.org   >   Kominki  >   Nowości

Nowości

By umilić czas spędzony w domu przygotowaliśmy dla Was niespodziankę w postaci lektury naszego magazynu. Udostępniamy bezpłatnie "Świat Kominków" nr 1/2020, w którym znajdziesz m.in materiał o kominkowych inspiracjach przywiezionych z podróży czy uwielbianych przez projektantów i dekoratorów wnętrz biokominkach. Życzymy miłej lektury.
Kupuj z Ekoprojektem
ważne
20-03-2020
W zasadzie dopiero od 1 stycznia 2022 powinny w całej Unii Europejskiej, a więc również w Polsce, obowiązywać postanowienia dyrektywy unijnej Ekoprojekt, ale niektóre województwa, korzystając z możliwości ustawowych tzw. „ uchwał antysmogowych” mogą wcześniej wprowadzić ograniczenia sprzyjające ochronie jakości powietrza. Ograniczenia wprowadzane w stosunku do urządzeń obowiązujące już w kilku województwach opierają się na regulacjach zawartych w dyrektywie Ekoprojekt.
W dniach 19–22 lutego 2020 roku odbyły się międzynarodowe targi Progetto Fuoco w Weronie. Zarówno wystawcy jak i odwiedzający mieli wielkie szczęście, gdyż targi odbyły się tuż przed rozprzestrzenieniem się koronawirusa w Europie. W tym roku po raz pierwszy w Weronie, wystawcy mieli okazję zaprezentować też inne urządzenia, nie tylko te na drewno i pelety, z czego skorzystali też polscy wystawcy.
Od dnia 1 kwietnia 2020 roku PODWYŻSZENIU z dotychczasowych 8 % na 23 % ulega stawka podatku VAT na drewno opałowe sklasyfikowane w PKWiU 02.20.14.0. Pozycja ta obejmuje pocięte, połupane oraz konfekcjonowane w worki lub palety drewno jakie najczęściej używa się do palenia w kominkach. Drewno to dostępny lokalnie podstawowy opał polskich kominków, a w wielu krajach odnawialne paliwo numer jeden, więc podwyższenie stawki VAT wydaje się być dziwne.
W dniach 19–22 lutego 2020 roku odbyły się międzynarodowe targi Progetto Fuoco. Największy pokaz pieców i kominków spalających drewno i pelety jak co dwa lata odbył się na terenach targowych w Weronie. Na ponad 130 tys. m2 swoją ofertę na ośmiu targowych halach prezentowało 800 firm z czego 40% stanowili wystawcy zagraniczni spoza Włoch, pochodzący z 40 krajów. Na targach można było znaleźć ogrom kominkowych, piecowych, kuchennych i ogrodowych inspiracji.
Targi KOMINKI 2020, Poznań
ważne
13-02-2020
W dniach 4-7 lutego 2020 roku w Poznaniu odbyła się największa impreza targowa poświęcona branży kominkowej - Międzynarodowe Targi Kominkowe KOMINKI. Na hali 5A oraz w łączniku przy hali można było podziwiać odpalone urządzenia kominkowe i zapoznać się z nowościami na rynku. Odbywająca się co dwa lata impreza jest okazją do spotkania branży i do prezentacji nie tylko polskich, ale również zagranicznych produktów. Jest okazją do obserwacji aktualnych trendów i propozycji firm.
Podczas Międzynarodowych Targów Kominkowych KOMINKI w Poznaniu 6 lutego 2020 roku poznaliśmy laureatów Polskich Premier Targowych. Spośród prezentowanych na targach i zgłoszonych do konkursu produktów jury konkursu przyznało trzy równoważne nagrody Złoty Piec.
Gala Płomień Roku 2019
ważne
07-02-2020
4 lutego w Poznaniu podczas trwania Międzynarodowych Targów Kominkowych KOMINKI 2020 odbyła się uroczysta Gala, podczas której magazyn „Świat Kominków” już po raz piętnasty wręczył niezależne nagrody Płomień Roku dla najlepszych firm, produktów, wydarzeń oraz realizacji z branży kominkowej za rok 2019.
Płomień Roku 2019 - Laureaci
ważne
05-02-2020
Po raz piętnasty redakcja magazynu "Świat Kominków" przyznała w tym roku nagrody Płomień Roku dla najlepszych produktów, firm, wydarzeń i realizacji w branży kominkowej. Zwycięzców nagrody Płomień Roku za rok 2019 poznaliśmy 4 lutego 2020 r. podczas uroczystej Gali, która odbyła się w Poznaniu podczas Międzynarodowych Targów Kominkowych KOMINKI. Poniżej przedstawiamy wszystkich laureatów.
Świat Kominków nr 1/2020
nowość
23-01-2020
W kolejnym numerze 1/2020 magazynu "Świat Kominków" znajdziemy materiał o kominkowych inspiracjach przywiezionych z podróży. Przyjrzymy się bliżej biokominkom i poznamy nominacje do Płomienia Roku 2019. Poczytamy też kominkach systemowych, grillach oraz rozwiązaniach na tzw. mały i duży głód. Polecamy również tekst naszego redaktora naczelnego "Czy są jeszcze tanie kominki?".
1  2  3  4    
Najnowsze     Starsze niż : pół roku : rok : 2 lata : 5 lat

Z galerii kominków

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: