Kominki.org   >   Kominki  >   Nowości

Nowości

Zgłoś swój projekt do nagrody Płomień Roku 2019
konkurs dla projektantów
04-09-2019
Zachęcamy wszystkich projektantów, architektów i studentów do zgłaszania świeżych i oryginalnych projektów z „ogniem” w każdej formie (zarówno do wnętrz, na tarasy jak i do ogrodu) do nagrody Płomień Roku 2019 w kategorii Projekt. Możliwe są też projekty wzorów użytkowych urządzeń kominkowych do zastosowania w produkcji (piecyk, biokominek itp.). Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie zgłoszenia do 31 grudnia 2019 roku na adres e-mail: projektroku@ihz.pl .
Nowości od Kratki.pl
artykuł reklamowy
03-09-2019
Kratki.pl wprowadziły do swojej oferty szereg nowych urządzeń grzewczych. Wkrótce w sprzedaży dostępne będą nowe modele wkładów gazowych serii LEO: LEO 45 i LEO 76, przystosowanych do palenia gazem LPG (z butli) oraz NG (z sieci).
Nowość w serii Premium marki Spartherm
artykuł reklamowy
02-09-2019
Przedstawiamy Premium Edition A-U-50h firmy Spartherm. Trójstronna gięta szyba, ukryta klamka oraz jeszcze bardziej dopracowany dolot powietrza do spalania sprawiają, że wizja ognia jest jeszcze piękniejsza.
Targi Warsaw Home 2019
zapowiedź
27-08-2019
W dniach 3-6 października bieżącego roku w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą odbędzie się już IV edycja targów Warsaw Home 2019. Pospiesz się i kup bilet wcześniej, gdyż najniższe ceny biletów dostępne są jeszcze tylko do 31 sierpnia.
Kupuj z Ekoprojektem
ważne
21-08-2019
W zasadzie dopiero od 1 stycznia 2022 powinny w całej Unii Europejskiej, a więc również w Polsce, obowiązywać postanowienia dyrektywy unijnej Ekoprojekt, ale niektóre województwa, korzystając z możliwości ustawowych tzw. „ uchwał antysmogowych” mogą wcześniej wprowadzić ograniczenia sprzyjające ochronie jakości powietrza. Ograniczenia wprowadzane w stosunku do urządzeń obowiązujące już w kilku województwach opierają się na regulacjach zawartych w dyrektywie Ekoprojekt.
Niestety zgodnie z obowiązującą obecnie uchwałą o poprawie jakości powietrza Miasta Krakowa nie będzie możliwe użytkowanie kominka opalanego drewnem w jakiejkolwiek formie po 1 września 2019. Fakt czy spełnia on wymagania unijnej dyrektywy Ekoprojekt, czy ma filtry nie ma znaczenia, podobnie to czy jest używany w sposób ciągły czy okazjonalny i rekreacyjny. Jakość paliwa też nie jest istotna. Uchwała krakowska wprowadza zakaz używania jakichkolwiek urządzeń na paliwa stałe.
Firma Kominteka została wyłącznym importerem na rynek Polsk produktów włoskiej marki La Nordica. Włoski producent pieców, kuchni, wkładów kominkowych, kotłów ma w swojej ofercie ponad 200 produktów na drewno i pellet. Jest to jedna z największych firm w Europie. Produkcję zaczęła 50 lat temu, ich produkty spełniają rygorystyczne normy niskiej emisji przede wszystkim Ecodesign, ale też 15a B-VG, BlmSchV, AriaPulita, Flamme Verte itp.
Nowość Spartherm
artykuł reklamowy
08-08-2019
Premium V-2R-68h to narożny wkład kominkowy, który łączy w sobie najlepsze cechy podstawowych modeli z ekskluzywnymi dodatkami. Niczym niezakłócona wizja ognia oraz schowana klamka wzmacniają poczucie obcowania z wyszukanym produktem. Klasa energetyczna A+.
Nowość Kratki.pl
artykuł reklamowy
05-08-2019
PICARD, nowy piecyk na drewno firmy Kratki.pl, to wydajne i ekonomiczne urządzenie wykonane przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii. Wnętrze pieca wyłożono materiałem Acumotte, co doskonale kontrastuje z jego bryłą, nadając całości nowoczesnego wyglądu. Szczelne zamknięcie ułatwia solidna pionowa klamka.
W kolejnych województwach przyjęte zostały uchwały mające na celu poprawę jakości powietrza. Uchwały przyjęto już w województwie dolnośląskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, opolskim, podkarpackim, śląskim, wielkopolskim, lubuskim, zachodniopomorskim , a w ostatnim czasie także kujawsko-pomorskim. Przyjętych uchwał jest już jedenaście, a w kolejnych trzech (woj. lubelskie, pomorskie i świętokrzyskie) trwają prace nad ich przygotowaniem.
1  2  3  4    
Najnowsze     Starsze niż : pół roku : rok : 2 lata : 5 lat

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: