Kominki.org   >   Kominki  >   Nowości

Nowości

W Radomiu, w Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy dzięki inicjatywie Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie bez barier" powstał kolejny już w Polsce "Kącik Babci i Dziadka" z kominkiem. Kominek na bioetanol ufundowany przez firmę Kratki.pl buduje rodzinną atmosferę i stanowi ważną część wystroju pomieszczenia, w którym większą część czasu spędzają pensjonariusze.
Lensfocus - Focus
nowość
23-10-2018
Do marki Focus dołączyła nowość, naścienny kominek - Lensfocus. Jest to kominek gazowy wyposażony w zamkniętą komorę spalania za przeszklonymi, szczelnymi drzwiami. Jego palenisko zdobią polana ceramiczne. Sterowany jest za pomocą pilota. Kominek zgodny z normą RT 2012 może być instalowany w domach pasywnych i o niskim zużyciu energii. Lensfocus dostępny jest w kolorze: czarny mat, szary i biały.
Firma Darco wprowadziła do swojej oferty nowość system gazowy spalinowo-powietrzny SGSP. System służy jako instalacja odprowadzająca spaliny z kominków gazowych z zamkniętą komorą spalania.
Świat Kominków nr 2-3 (55)/2018
nowość
03-08-2018
W kolejnym już 55 numerze magazynu Świat Kominków znajdziemy informacje na temat kominków plenerowych, poczytamy o luksusowych kominkach wiszących i dowiemy się więcej na temat połączenia mozaikowych kompozycji z kominkiem. Szczególnie warty polecenia jest obszerny materiał przygotowany przez redakcję z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości - Ogień Niepodległej, w którym prezentowane są najpiękniejsze muzealne wnętrza z kominkami i piecami.
DF 33 - Brunner
nowość
27-07-2018
Firma Brunner wzbogaciła swoją ofertę o nowość, żeliwny wkład DF 33 opalany drewnem zamocowany obrotowo na stalowej ramie. Wkład można obracać w obie strony, w dowolnie wybranym kierunku. Aby oddawanie ciepła było bardziej równomierne DF 33 nie ma zbyt wielkiej powierzchni oszklonej. Szybę można ustawić pod wybranym kątem, poruszając sześcienny korpus wkładu ręcznie za pomocą wystającej dźwigni, albo zdalnie — za pomocą pilota współpracującego z napędem elektrycznym.
Draftbooster - Exodraft
nowość
03-07-2018
Draftbooster to nowość firmy Exodraft. Urządzenie wytwarza ciąg kominowy, który ułatwia rozpalenie kominka. Draftbooster może być używany do kominków opalanych drewnem o znamionowej mocy grzewczej 8 kW. Draftbooster zapewnia czystsze spalanie oraz szybsze ogrzanie pomieszczenia. Urządzenie może być podłączone do gniazdka z uziemieniem i włączane za pomocą dołączonego do zestawu pilota.
Linia wkładów VN - Kratki
nowość
14-06-2018
Firma Kratki.pl wprowadziła do swojej oferty linię wkładów kominkowych z serii VN. Wkład VN posiada narożne przeszklenie oraz drzwiczki otwierane do góry. Drzwi wkładów wyposażone są w pojedynczą, dekoracyjną szybę typu Glass. Drzwiczki posiadają też blokadę rodzicielską, która chroni przed niepowołanym otwarciem drzwi ku górze. Wkłady VN dostępne są w dwóch wersjach przeszklenia: prawym lub lewym.
Trinity - Hitze
nowość
11-06-2018
Firma Hitze zaprezentowała nowość - stalowy, powietrzny wkład kominkowy z linii Trinity. Jest to pierwszy w ofercie Hitze kominek z trójstronną wizją ognia. Wnętrze paleniska wyłożone jest ceramicznym wkładem z akubetu. W standardzie system czystej szyby, dwa deflektory, żeliwny czopuch, dopalacz spalin, uchylny podwójny żeliwny ruszt w stalowej ramce oraz trójstronna szyba podnoszona do góry.
Linia wkładów STMA - Hitze
nowość
07-06-2018
Firma Hitze wzbogaciła swoją ofertę o nową linię powietrznych wkładów kominkowych STMA. Linia STMA to trzy modele różniące się mocą, gabarytem oraz wizją ognia (standardowa lub narożna). Wkłady spełniają restrykcyjne wymagania dyrektywy Ekoprojekt.
Ardente Duo - Hitze
nowość
05-06-2018
Firma Hitze wzbogaciła swoją ofertę o nowość, dwustronne wkłady kominkowe ARDENTE DUO. Wkłady posiadają panoramiczną wizję ognia umożliwiającą podziwianie płomieni z dwóch pomieszczeń równocześnie. Wyposażone są w innowacyjny system dopalania spalin, który podnosi sprawność urządzenia.
1  2    
Najnowsze     Starsze niż : pół roku : rok : 2 lata : 5 lat

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.