Kominki.org   >   Kominki  >   Nowości

Nowości

Targi BePOSITIVE 2021
14-16 grudnia 2021, Lyon
14-10-2021
W dniach 14-16 grudnia 2021 w Lyonie odbędą się targi BePOSITIVE. Be Positive to najważniejsza impreza ogólnobudowlana we Francji, która szczególnie eksponuje rozwiązania proekologiczne, odtwarzalną energię i zrównoważony rozwój. BePOSITIVE 2021 tym razem zostanie zorganizowany jako cztery sfery wystawiennicze: nowe systemy energetyczne, energia w budynkach, budynki zrównoważone i energia z drewna.
W dniach 24-26 września w Hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej po rocznej przerwie odbyły się Targi Budownictwa i Targi Technik Grzewczych. Bogata, wyjątkowo atrakcyjna oferta ponad 130 wystawców, innowacje i najnowsze trendy, seminaria, prezentacje i pokazy - wszystko to zachęciło zainteresowanych budową, modernizacją bądź zastosowaniem energooszczędnych rozwiązań grzewczych - do odwiedzenia targów.
Najlepszą okazją do znalezienia wymarzonego „M” będą Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu, które firma Nowy Adres S.A. organizuje 25 i 26 września w hali nr 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich przy ulicy Głogowskiej 14. W jednym miejscu i czasie będzie można zapoznać się z ofertą lokalnego rynku mieszkań i domów.
Najlepszą okazją do znalezienia wymarzonego „M” będą Targi Mieszkań i Domów w Krakowie, które firma Nowy Adres S.A. organizuje 25 i 26 września w EXPO Kraków (hala Wisła przy ulicy Galicyjskiej 9). W jednym miejscu i czasie będzie można zapoznać się z ofertą lokalnego rynku mieszkań i domów.
W dniach 24-26 września w Hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej odbędą się Targi Budownictwa i Technik Grzewczych. Na targach będą prezentowane najnowsze trendy w budownictwie, innowacyjne materiały i technologie budowlane, sprawdzone rozwiązania dla oszczędności energii, systemy fotowoltaiczne i grzewcze, atrakcyjne propozycje aranżacji wnętrz, porady ekspertów. Dostępny będzie też dla zwiedzających bezpłatnie magazyn "Świat Kominków".
W mediach społecznościowych "Świata Kominków" internauci swoimi polubieniami i udostępnieniami mieli wpływ na wybór Realizacji Miesiąca. Zliczyliśmy wszystkie głosy oddane na poszczególne realizacje zarówno na naszym facebooku, instagramie jak i w konkursie "Wybieramy Realizację Sierpnia" i tak wyłoniliśmy zwycięzcę. W sierpniu tytuł Realizacji Miesiąca trafił do firmy Wellfire.pl.
....
Zmarł Dominique Imbert
09-09-2021
Z przykrością informujemy, że zmarł Dominique Imbert (1940-2021) wielki artysta, kreator niepowtarzalnych kominków i założyciel firmy Focus. Stworzył wiele niezwykłych kreacji udomowionego ognia na drewno jak i również na gaz dla wnętrz i ogrodów. Jego kominki, dzięki importerowi firmie Koperfam z Legionowa trafiały również do polskich domów. W roku 2010 "Świat Kominków" wyróżnił Dominique Imberta Superpłomieniem.
Wystawa eksponatów z Muzeum Pieców i Kultury Ogniowej
10 września 2021, Rogoźno
08-09-2021
W dniu 10 września bieżącego roku o godz. 18.00 w Muzeum Regionalnym im. Wojciechy Dutkiewicz w Rogoźnie odbędzie się wystawa eksponatów z Muzeum Pieców i Kultury Ogniowej. Na rogozińskim rynku przed muzeum odbędą się też interesującego warsztaty pokaz czystego palenia w zabytkowym piecu czy pokaz kucharzenia w starych urządzeniach, np. kuchni z fajerkami.
W dniach 23-25 lipca 2021 w Pieckach odbył się 3 Festiwal Ceramiki. Podczas festiwalu odbyły się warsztaty, wypały, pokaz wystawy, pokazy oraz kiermasz. Było to także doskonałe miejsce do spotkań dla pasjonatów ceramiki, garncarzy i zdunów. Organizatorem wydarzenia było Muzeum Regionalne im. Walentyny Dermackiej z Sapiehów w Pieckach. Partnerem medialnym festiwalu był magazyn "Świat Kominków".
Nowa gama pasywnych wkładów kominkowych zarówno w wersji klasycznej, jak i narożnej. Jest to seria przeznaczona dla domów pasywnych i energooszczędnych, w których przeprowadzany jest Blower Door test. Wkłady kominkowe charakteryzują się bardzo niską mocą, wysoką wydajnością i maksymalną szczelnością paleniska, które jest wyłożone masywnym, akumulacyjnym materiałem carcon.
1  2    
Najnowsze     Starsze niż : pół roku : rok : 2 lata : 5 lat

Z galerii kominków

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: