Kominki.org   >   Kominki  >   Nowości

Nowości

Noc Muzeów 2019
18-05-2019
Noc Muzeów to wyjątkowy czas, kiedy muzea w całej Polsce udostępniają zwiedzającym swoje wnętrza całkowicie za darmo lub za drobną opłatą. W tym roku przypada ona w dniu 18 maja. Z tej okazji prezentujemy program Nocy Muzeów w wybranych przez nas obiektach, które posiadają w swoich wnętrzach zabytkowe kominki i piece. Obiekty te prezentowaliśmy w 55 numerze "Świata Kominków" w materiale "Ogień Niepodległej" przygotowanym z okazji 100 -lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Konkurs Wygraj biokominek -Wybierz Realizację zorganizowany przez nasz magazyn wygrała Pani Dorota Staińska. Jeszcze raz gratulujemy Pani Dorocie i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Na zdjęciu Pani Dorota ze swoją nagrodą, biokominkiem November marki Kratki.pl - KOMINKI.
9 maja Państwa będące członkiem Unii Europejskiej świętują Dzień Europy. 9 maja przypada rocznica podpisania "deklaracji Schumana". Plan Schumana uważa się za zalążek Unii Europejskiej. W związku z tym świętem, chcemy przypomnieć o nagrodzie Superpłomień dla Parlamentu Unii Europejskiej jaką wydawnictwo "Świat Kominków" przyznało w 2012 roku ze względu na fakt, że członkostwo Polski w Unii Europejskiej w pozytywny sposób wpłynęło na rozwój polskiego rynku kominkowego.
4 maja obchodzimy dzień św. Floriana - patrona kominiarzy. Kominiarze są bohaterami jednego ze znanych przesądów - według którego widząc kominiarza na ulicy odruchowo należy złapać się za guzik. Dawniej też niektóre pary biorące ślub prosiły kominiarza, aby czekał on na nadejście weselnego orszaku u bram kościoła - gdyż wierzono, że dzięki temu będą szczęśliwym małżeństwem. Redakcja magazynu Świat Kominków życzy wszystkim kominiarzom wszystkiego najlepszego w dniu ich święta.
Majówka w Polsce obchodzona jest na początku maja w związku z obchodzonymi w naszym kraju świętami narodowymi takimi jak Święto Pracy i Święto Konstytucji 3 Maja. Stało się już tradycją, że Polacy długi weekend majowy chętnie spędzają przy grillu w gronie rodziny i przyjaciół, dlatego 2 maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Grilla.
Nowość ROBAX® Magic z Signature Impressions
artykuł reklamowy
23-04-2019
Kominki gazowe, tak popularne w Stanach Zjednoczonych, stają się coraz bardziej popularne w Europie, w której tradycyj¬nie dominuje drewno. Producenci komin¬ków gazowych mają teraz jeszcze więcej możliwości różnicowania swoich produk¬tów. Wewnętrzne szyby ROBAX® Magic z Signature Impressions poszerzają moż¬liwości w zakresie projektowania komin¬ków o nowe palety kolorów, powierzchni lub nadruków, a dzięki temu możliwe są nowe efekty wizualne: płomienie wydają się większe, a komora spalania głębs
Po raz czternasty redakcja magazynu Świat Kominków przyzna w tym roku nagrody Płomień Roku dla najlepszych produktów, firm i wydarzeń w branży kominkowej. Zwycięzców poznamy 31 maja 2019 roku podczas uroczystej Gali, która odbędzie się w Nałęczowie. Przedstawiamy dziesięciu nominowanych w każdej z sześciu kategorii.
Przedstawiamy 15 nominowanych realizacji do Płomienia Roku 2018 w kategorii Firma Wykonawcza - Realizacja Roku. Nagrody PŁOMIEŃ ROKU od czternastu lat przyznaje redakcja "Świata Kominków" dla najlepszych produktów, firm i wydarzeń w branży kominkowej. Zwycięzców poznamy 31 maja podczas uroczystej Gali, która odbędzie się w Nałęczowie.
Dobre wieści dla producentów i miłośników kominków na drewno: szyba kominkowa odbijająca ciepło ROBAX® IR Max może teraz zostać połączona ze wszystkimi kolorami dekoracji ROBAX®. Obejmuje to również trzy metaliczne efekty wykończe¬niowe, z których każdy łączy w sobie dwa kolory druku. Szyba kominkowa z taką powłoką odbija do siedmiu razy więcej promieniowania cieplnego z powrotem do komory spalania w porównaniu z szybami bez powłok.
Świat Kominków nr 1 (57)/2019
nowość
04-04-2019
W kolejnym już 57 numerze magazynu Świat Kominków znajdziemy idealny na wiosnę materiał o grillach i ogniskach. Przyjrzymy się bliżej kominkom vis-a-vis, których ogień daje podwójną przyjemność. Poczytamy o piecykach w stylu vintage i retro oraz dowiemy się więcej na temat naturalnych materiałów takich jak glina, drewno czy cegła. Polecamy również materiał mówiący o ogrzewaniu zespołowym - tym razem przyjrzeliśmy się bliżej paleniskom dwupaliwowym, w których można palić drewnem albo peletem.
1  2    
Najnowsze     Starsze niż : pół roku : rok : 2 lata : 5 lat

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: