Kominki.org   >   Kominki  >   Kominy i wentylacja

Kominy i wentylacja

Norma PN EN 1856-1/2 wyraźnie kwalifikuje do produkcji stalowych systemów kominowych wyłącznie stal kwasoodporną 1.4404 nadając stali klasyfikację L50. Stal 1.4404 można z powodzeniem stosować do wszystkich paliw gazowych, płynnych oraz stałych (drewno).
Jak dbać o kominy stalowe?
artykuł
24-06-2015
Kominy stalowe są coraz powszechniejsze wśród inwestorów indywidualnych między innymi z uwagi na dostępność i długowieczność. Można je łatwo przetransportować i szybko zamontować. To proste elementy konstrukcji, które nie wymagają specjalnej obsługi. Jeśli poświęcimy im minimum uwagi będziemy cieszyć się ich prawidłową pracą przez lata.
Masskorsten – masa do uszczelnienia i renowacji wewnętrznych ścian przewodów kominowych spalinowych, dymowych i wentylacyjnych, którymi odprowadza się spaliny z kotłów i urządzeń grzewczych na paliwa stałe takie jak : węgiel, ekogroszek, muł, miał drewno o wilgotności do 20%.
Sprawny komin to niezbędna kwestia w prawidłowym eksploatowaniu naszego pieca lub kominka. Jednym z większych zagrożeń jest problem sadzy. Jeśli mamy doświadczenie uporamy się z tym sami, jeśli nie to zawołajmy kominiarza który zna się na tym najlepiej.
Czasem dzieje się tak, że mamy nieszczelny komin... Nie ma możliwości zbudowania nowego systemu lub uszczelnienia starego np. wsadem kominowym. Co wówczas? Można zdecydować się na tzw. szlamowanie komina. Co to za metoda?
W ostatnich latach mamy do czynienia z dynamicznym wdrażaniem nowoczesnych technologii w budynkach mieszkalnych. Wszystkie projektowane konstrukcje muszą spełniać wymagania podstawowe, które wynikają z Prawa Budowlanego. Oprócz klasycznych konstrukcji murowanych, w Polsce coraz częściej powstają domy drewniane, które z powodzeniem budowane są na całym świecie, również tam, gdzie mamy surowe warunki klimatyczne.
Mistrz kominiarski powinien utrzymywać swoją wiedzę zawodową i umiejętności na poziomie odpowiadającym aktualnemu stanowi w dziedzinie techniki grzewczej i kominowej, ochrony środowiska, zabezpieczeń przeciwpożarowych i prawa.
Właściwy ciąg kominowy to kluczowe pojęcie w przypadku podłączania pieców i kominków do komina. Ciąg kominowy, to zjawisko, które decyduje, czy spalanie paliwa w kominku będzie następowało w sposób, jakiego oczekujemy...
Ogólnie można podzielić kominy stalowe na: jednościenne i dwuścienne. Systemy jednościenne, zwane również wkładami kominowymi, wykonywane są ze stali...
Nie ma dobrego kominka bez dobrego komina! Tej reguły nie zmieni nikt i lepiej niech nie próbuje. O tym, jak ważny jest przewód kominowy dla poprawnego i bezpiecznego funkcjonowania kominka, przypominać będziemy przy każdej okazji.
  1  2  3  4  5    

Z galerii kominków

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: