Kominki.org   >   Kominki  >   Kominy i wentylacja

Kominy i wentylacja

Sprawny komin to niezbędna kwestia w prawidłowym eksploatowaniu naszego pieca lub kominka. Jednym z większych zagrożeń jest problem sadzy. Jeśli mamy doświadczenie uporamy się z tym sami, jeśli nie to zawołajmy kominiarza który zna się na tym najlepiej.
Czasem dzieje się tak, że mamy nieszczelny komin... Nie ma możliwości zbudowania nowego systemu lub uszczelnienia starego np. wsadem kominowym. Co wówczas? Można zdecydować się na tzw. szlamowanie komina. Co to za metoda?
W ostatnich latach mamy do czynienia z dynamicznym wdrażaniem nowoczesnych technologii w budynkach mieszkalnych. Wszystkie projektowane konstrukcje muszą spełniać wymagania podstawowe, które wynikają z Prawa Budowlanego. Oprócz klasycznych konstrukcji murowanych, w Polsce coraz częściej powstają domy drewniane, które z powodzeniem budowane są na całym świecie, również tam, gdzie mamy surowe warunki klimatyczne.
Mistrz kominiarski powinien utrzymywać swoją wiedzę zawodową i umiejętności na poziomie odpowiadającym aktualnemu stanowi w dziedzinie techniki grzewczej i kominowej, ochrony środowiska, zabezpieczeń przeciwpożarowych i prawa.
Właściwy ciąg kominowy to kluczowe pojęcie w przypadku podłączania pieców i kominków do komina. Ciąg kominowy, to zjawisko, które decyduje, czy spalanie paliwa w kominku będzie następowało w sposób, jakiego oczekujemy...
Ogólnie można podzielić kominy stalowe na: jednościenne i dwuścienne. Systemy jednościenne, zwane również wkładami kominowymi, wykonywane są ze stali...
Nie ma dobrego kominka bez dobrego komina! Tej reguły nie zmieni nikt i lepiej niech nie próbuje. O tym, jak ważny jest przewód kominowy dla poprawnego i bezpiecznego funkcjonowania kominka, przypominać będziemy przy każdej okazji.
Jeśli mamy dom wznoszony w technologii masywnej, z ceramiki czy betonu komórkowego, to najlepszym rozwiązaniem wydaje się być również masywny system kominowy. Charakterystyczna dla ceramicznych kominów systemowych wszystkich producentów jest...
Jeśli zdecydowaliśmy się na komin systemowy przede wszystkim zapytać należy swoją ekipę budowlaną, czy taki komin systemowy już montowała.
Jeśli już wiemy, jakie parametry (usytuowanie, przekrój, wysokość) powinien posiadać przewód spalinowy do naszego kominka, pora zastanowić się nad wyborem materiałów do jego budowy.
  1  2  3  4  5    

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: