Kominki.org   >   Kominki  >   Kominy i wentylacja  >   Rozwój innowacyjnych technologii w aspekcie kominków

Kominy i wentylacja

Rozwój innowacyjnych technologii w aspekcie kominkówartykuł reklamowy

27-11-2020
drukuj
Kominek to część wyposażenia domów, która w jesienne i zimowe chłody jest nie do przecenienia. Pozwala szybko się ogrzać oraz tworzy ciepłą i przyjazną atmosferę. Zapewnia  przytulność, dobre samopoczucie i harmonię. Kojarzony jest z rodzinną atmosferą i magią świąt Bożego Narodzenia. Zawsze jest sercem domu.
 
Myśl technologiczna 
 
 
Nowe trendy budownictwa stawiają surowe wymagania w zakresie elementów konstrukcyjnych, z których są wzniesione budynki mieszkalne. Obecnie dom ma zapewnić oszczędność energetyczną, niezależność i prywatność. Coraz powszechniejsze stają się budynki o małej powierzchni zabudowy, gdzie  wyposażenie wymaga „kompaktowości”. Rozwiązaniem tego trendu staje się prefabrykacja, pozwalająca na wznoszenie domów mieszkalnych nawet w kilka dni. Wszystkie te aspekty wymagają  produktów, które idealnie dopasują się do nowoczesnych domów i przyniosą satysfakcję ich użytkownikom. 
Stając naprzeciw wymaganiom nowoczesnego budownictwa, Schiedel wprowadził do swojej oferty modułowe systemy kominkowe zintegrowane z kominem. 
Schiedel Kingfire® Parat
Optymalnym rozwiązaniem jest połączenie modułu Kingfire® z prefabrykowanym, energooszczędnym kominem Absolut Parat (fot. nr 1). Komin + kominek = kompletny system, który montuje się za pomocą dźwigu. Montaż jest szybki i tani. Wykonuje się go  na etapie stanu surowego budowy, dzięki temu produkt jest od razu przygotowany do eksploatacji. Ze względu na modułowość i pionowy układ system nie wymaga dodatkowej powierzchni mieszkalnej. Sprawdza się w przypadku szczelnych nowo budowanych budynków energooszczędnych z uwagi na niezależny obieg powietrza. 
Schiedel Sirius® Permeter Smooth Air
Sirius® Permeter Smooth Air (fot. nr 2)  to unikalny system, który scala ze sobą zaawansowane technologie odprowadzenia spalin z energooszczędnym piecem kominkowym. Komin stalowy ma budowę dwuścienną. Kanał wewnętrzny służy do odprowadzania dymu, natomiast koncentryczny (rura w rurze) kanał zewnętrzny doprowadza powietrze niezbędne do spalania wprost do paleniska. Dzięki temu komora spalania pieca jest zamknięta, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. System wykonuje się na etapie prac wykończeniowych. Jest na tyle lekki (około 200 kg), że nie zachodzi potrzeba dodatkowych wzmocnień posadowienia. Dzięki temu piece Schiedel Sirius można ustawić w wybranym miejscu bez specjalnych przygotowań, także w pomieszczeniu, gdzie nie planowano wcześniej kominka lub pieca. Piec można podłączyć do kanału powietrznego z tyłu lub od dołu np. wykorzystując kanał poprowadzony pod podłogą lub w piwnicy. Piec Sirius to urządzenie o bardzo wysokiej sprawności (82-84%), o klasie energetycznej A+.  
 
Kierunki rozwoju 
 
Chcąc sprostać stawianym wymaganiom, opieramy się na zdobywanym od lat know-how i prowadzimy inwestorów, począwszy od etapu projektowego, poprzez wykonawstwo, skończywszy na  obsłudze posprzedażowej. Dziś priorytetem jest racjonalne wykorzystanie przestrzeni, oszczędność energii, aspekty ekologiczne, czas realizacji inwestycji, prostota oraz funkcjonalność. Wpisując się w trendy nowoczesnego budownictwa, firma Schiedel wprowadziła do palety produkty z serii Kingfire oraz Sirius. Ich walory estetyczne, różnorodność aranżacji oraz nowoczesny design sprawiają, że  potencjalny klient może spełnić swoje marzenie o kominku. 
 
Odpowiedzialna polityka zrównoważonego rozwoju
 
Strategia firmy  Schiedel, oprócz wdrażania innowacyjnych produktów, polega na wysoce profesjonalnej polityce informacyjnej związanej ze spalaniem drewna, będącego obecnie jednym z elementów negatywnej kampanii antysmogowej. W ostatnim czasie Schiedel wspólnie z innymi organizacjami przystąpił do kampanii „Drewno – pozytywna energia”, mającej na celu odwrócenie negatywnego trendu wykluczającego drewno i biomasy jako paliwa w ramach OZE. Kampania „Drewno – pozytywna energia” idealnie wpisuje się w działania firmy Schiedel, o nazwie Going Green, które promują zrównoważony rozwój i realizują szereg działań m.in. z zakresu ekologii i efektywności energetycznej.
Przykładem naszych pierwszych działań jest specjalnie w tym celu stworzona strona internetowa – Ogrzewanie drewnem: https://www.schiedel.com/pl/o-nas/naturalne-ogrzewanie-drewno/. 
 
 
 
 
 
 

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii kominków

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: