Kominki.org   >   Kominki  >   Kominy i wentylacja  >   Wyciągi kominowe exodraft (exhausto)

Kominy i wentylacja

Wyciągi kominowe exodraft (exhausto)Artykuł reklamowy

25-02-2019
drukuj

 

Niewłaściwy ciąg kominowy może być przyczyną wielu problemów związanych z odprowadzeniem spalin. Najczęstsze z nich to: rozpalenie ognia, cofanie się spalin, okopcone szyby kominka czy zbyt duże zużycie opału, będące wynikiem nieprawidłowego przebiegu procesu spalania paliwa. Prawidłowy ciąg kominowy to także bezpieczeństwo użytkowników kominków i kotłów.

Ciąg kominowy jest to podciśnienie, jakie wytwarza komin, wynikające z różnicy temperatur spalin i powietrza z otoczenia. Często się zdarza, że kominek podłączony do komina, którego przekrój jest teoretycznie prawidłowy, nie pracuje właściwie, ponieważ ciąg kominowy jest niewystarczający. Rozwiązaniem, które gwarantuje prawidłowe odprowadzenie spalin i optymalny przebieg procesu spalania jest mechaniczny wyciąg kominowy firmy Exodraft.

Exodraft to duńska firma, która od 50 lat zajmuje się ciągiem kominowym. Na bazie swoich doświadczeń, wyników badań i opinii Klientów, produkuje wyciągi kominowe RS, RSV i inne. Wyciągi mogą pracować z kominkami, kotłami domowymi lub przemysłowymi; współpracują z urządzeniami opalanymi drewnem, węglem, peletem, gazem czy olejem.

Wszystkie elementy składowe wyciągów kominowych są tak zaprojektowane, żeby zapewnić bezpieczeństwo użytkownika i niezawodność eksploatacyjną – wirnik osiowy wykonany jest ze stali nierdzewnej, co ułatwia usuwanie sadzy i osadów, temperatura pracy do 250°C, wyciąg można otworzyć, dzięki czemu kominiarz bez problemu wyczyści komin, stosowane zabezpieczenie siatkowe chroni komin przed ptakami.

Wyciąg kominowy exodraft gwarantuje prawidłowe odprowadzenie spalin z każdego urządzenia grzewczego. Montuje się go na szczycie komina za pomocą dołączonych akcesoriów i podłącza do instalacji elektrycznej. Każdy wyciąg ma zabezpieczenie, pozwalające odłączyć go od prądu na czas czyszczenia. Wyciąg uruchamia się sterownikiem znajdującym się w pobliżu kotła lub kominka. W zależności od modelu, sterownik może włączać urządzenie i regulować prędkość obrotów, kontrolować temperaturę w kominie lub sygnalizować konieczność dołożenia opału. Ważnym parametrem wyciągów exodraft jest kierunek wyrzutu spalin.

Wyciągi serii RS mają kształt opływowy i poziomy wyrzut spalin, mogą być stosowane w miejscach, gdzie nie ma zaburzeń w przepływie spalin, a dach wykonany jest z blachy lub dachówki.

Wyciągi serii RSV mają kształt prostopadłościanu, masywną budowę i wyrzucają spaliny wysoko w górę. Mają zastosowanie przy niskich kominach, w otoczeniu drzew lub dachu pokrytego strzechą. Jeśli w pobliżu są powierzchnie szklane (np. zabudowa tarasu), wyciąg RSV zapewni, że sadza z komina nie będzie się na nich szybko osadzała.

Szczególne miejsce montażu RSV to hotele lub stylizowane restauracje, które mają otwarte kominki. Często otwierane drzwi wejściowe bardzo zaburzają przebieg procesu spalania drewna, ogień gaśnie, a dym i sadza rozchodzą się w pomieszczeniu. Zainstalowany na szczycie komina RSV będzie generował stały ciąg kominowy i problemy znikną. Dodatkowo wyciąg RSV będzie wyrzucał wysoko spaliny, a to ochroni poszycie dachu przed przypadkową iskrą.

Ofertą dla małych kominków jest draftbooster – mały wyciąg kominowy, z dołączonym pilotem, który można samodzielnie szybko i prosto zainstalować.

Dystrybutorem w Polsce wyciągów kominowych exodraft jest Almeva Poland sp. z o.o.

Doradcy techniczni firmy udzielają informacji technicznych i pomagają dobrać odpowiedni typ wyciągu w oparciu o wyliczenia programu Kesa.

Almeva Poland sp. z o.o.

43-200 Pszczyna

ul. Cieszyńska 2

tel. 32 47571 04

www.almeva.pl

mail: pl@almeva.eu

 

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii kominków

 • MCZ Forma 95 - Gauguin

  MCZ Forma 95 - Gauguin

  Głęboki odcień i ciekawa struktura łupka; nowoczesna jasność stali nierdzewnej: Gaugin pokazuje swe...
 • Agorafocus

  Agorafocus

  Agorafocus, subtelny i kunsztowny, dostępny w wersjach podwieszanej i obrotowej oraz opartej na...
 • Obudowa Kominkowa Nowoczesna

  Obudowa Kominkowa Nowoczesna

  Obudowa wykonana jest z Marmuru Brecia Sardo, wkład Warm FL- Firma SPARKE, Szyba narożna
 • Kominki Batura

  Kominki Batura

  Wkład kominkowy Spartherm Varia 2R 100 h obudowany kaflami wielkogabarytowymi Sommerhuber z cokołem...
 • Kominek nowoczesny z szybą prostą

  Kominek nowoczesny z szybą...

  Obudowa kominkowa z wkładem Wiktor firmy kratki.pl, wykończona marmurem Dayno Reale, podświetlenia...
 • Kominki Batura

  Kominki Batura

  Kominek narożny z wkładem Dovre 2400 GLA charakteryzują harmonijkowe drzwiczki opisane w łuk, po...
 • Arte 1Vh-4S

  Arte 1Vh-4S

  Arte 1Vh-4S

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: