Kominki.org   >   Kominki  >   Kominy i wentylacja

Kominy i wentylacja

Marzysz o kominku w swoim domku letniskowym? Zobacz jak w jeden dzień możesz sprawić, że Twój domek na działce stanie się miejscem w którym będziesz mógł spędzać czas również zimą
Kuchnia jest szczególnym miejscem – to serce każdego domu. Wracając zmęczony zgiełkiem dnia codziennego, pragniesz ciszy. Teraz możesz przygotować posiłki, ugotować obiad bez zbędnego hałasu i przykrych zapachów ze źle pracującej wentylacji. Mamy rozwiązanie Twoich problemów, podaruj sobie i swoim bliskim ciszę. Wentylator dachowy Vero-150 to komfort, na który zasługujesz. Nasi projektanci stworzyli go dla Ciebie! Jesteśmy tam, gdzie inspiracja.
Nowe trendy budownictwa stawiają surowe wymagania w zakresie elementów konstrukcyjnych, z których są wzniesione budynki mieszkalne. Obecnie dom ma zapewnić oszczędność energetyczną, niezależność i prywatność. Coraz powszechniejsze stają się budynki o małej powierzchni zabudowy, gdzie wyposażenie wymaga „kompaktowości”. Stając naprzeciw wymaganiom nowoczesnego budownictwa, Schiedel wprowadził do swojej oferty modułowe systemy kominkowe zintegrowane z kominem.
Aktualności Exodraft
artykuł reklamowy
25-11-2020
Trudności z rozpaleniem kominka, wydostający się dym do salonu podczas dokładania opału czy okopcona szyba to najczęstsze problemy użytkowników kominków. Najbardziej prawdopodobną przyczyną tych problemów może być niewłaściwy ciąg kominowy, zwłaszcza w fazie rozpalania. Mechaniczne nasady kominowe to urządzenia montowane na szczycie komina, które stabilizują ciąg kominowy, uniezależniając użytkownika kominka od warunków pogodowych i geograficznych.
System przyłączy kominowych Parkanex z blachy 2mm pokryty ekologicznym lakierem SENOTHERM® stanowi idealne rozwiązanie do odprowadzenia spalin z urządzeń opalanych paliwami stałymi. Szeroki wybór elementów oraz kształtek zapewni szybki i bezpieczny montaż każdego urządzenia grzewczego. Udoskonalony system łączenia kolan regulowanych oraz bardziej trwała opaska zaciskowa zapewnia doskonałą szczelność przyłącza.
Aby uchronić, od skutków zatruć, pożarów i syndromu „chorego budynku”, osoby użytkujące instalacje grzewcze z kominami, należy przeprowadzać czyszczenie kominów i ich okresowe kontrole.
Dwuścienne systemy kominowe typu KOMIN-MAX DUO ŻARO z wewnętrznym płaszczem z blachy żaroodpornej przeznaczone są do odprowadzania spalin z urządzeń opalanych olejem opałowym, gazem, drewnem i ekologicznymi paliwami stałymi. Stosowane są jako zewnętrzne kominy wolnostojące.
Jak poprawić ciąg kominowy ?
artykuł reklamowy
03-04-2020
Kominek to urządzenie, które dopełnia wygląd naszego salonu, a piękny ogień budzi podziw gości. Często jednak zdarza się, że urządzenie to zamiast cieszyć sprawia właścicielom wiele kłopotów. Problem z rozpaleniem ognia, dym w salonie podczas dokładania opału czy okopcona szyba to najbardziej typowe trudności, które zgłaszają nam użytkownicy kominków. Przyczyn takich problemów może być wiele, a jedną z najbardziej prawdopodobnych jest niewłaściwy ciąg kominowy.
Jawar Smooth
nowość
23-10-2019
Jawar Smooth to podwójnie izolowany system kominowy, dedykowany do większości paliw i zastosowań. Nowość opracowana przez firmę Jawar, dystrybuowana dotąd na rynek skandynawski, z powodzeniem wprowadzana jest też do Polski, w odpowiedzi na aktualne potrzeby nabywców. Brak przetłoczeń na rurach i obejm zaciskowych powoduje że komin wygląda bardzo estetyczne jak jednolita długa rura., a elementy występują w kolorze stali lub są malowane na czarno.
Wyciągi kominowe exodraft (exhausto)
Artykuł reklamowy
25-02-2019
Niewłaściwy ciąg kominowy może być przyczyną wielu problemów związanych z odprowadzeniem spalin. Najczęstsze z nich to: rozpalenie ognia, cofanie się spalin, okopcone szyby kominka czy zbyt duże zużycie opału, będące wynikiem nieprawidłowego przebiegu procesu spalania paliwa. Prawidłowy ciąg kominowy to także bezpieczeństwo użytkowników kominków i kotłów.
1  2  3  4  5    

Z galerii kominków

 • Kominek

  Kominek

 • Kominek

  Kominek

  Projekt i wykonanie: Karnia Usługi Zduńskie (Kraków, woj. malopolskie)
 • Kominek

  Kominek

  Projekt i wykonanie: Karnia Usługi Zduńskie (Kraków, woj. malopolskie)
 • Kominek

  Kominek

  Projekt i wykonanie: Karnia Usługi Zduńskie (Kraków, woj. malopolskie)

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: