Kominki.org   >   Kominki  >   Kominy i wentylacja

Kominy i wentylacja

Jawar Smooth
nowość
23-10-2019
Jawar Smooth to podwójnie izolowany system kominowy, dedykowany do większości paliw i zastosowań. Nowość opracowana przez firmę Jawar, dystrybuowana dotąd na rynek skandynawski, z powodzeniem wprowadzana jest też do Polski, w odpowiedzi na aktualne potrzeby nabywców. Brak przetłoczeń na rurach i obejm zaciskowych powoduje że komin wygląda bardzo estetyczne jak jednolita długa rura., a elementy występują w kolorze stali lub są malowane na czarno.
Noce i ranki są coraz chłodniejsze. To czas by „odpalić” kominek, który doskonale sprawdza się przy takich przejściowych spadkach temperatury, jednak zanim to zrobimy zaprośmy kominiarza, który usunie zanieczyszczenia z przewodów kominowych. Szczególnie ważne jest to, gdy takie czyszczenie nie było wykonywane po zakończeniu poprzedniego sezonu grzewczego.
Wyciągi kominowe exodraft (exhausto)
Artykuł reklamowy
25-02-2019
Niewłaściwy ciąg kominowy może być przyczyną wielu problemów związanych z odprowadzeniem spalin. Najczęstsze z nich to: rozpalenie ognia, cofanie się spalin, okopcone szyby kominka czy zbyt duże zużycie opału, będące wynikiem nieprawidłowego przebiegu procesu spalania paliwa. Prawidłowy ciąg kominowy to także bezpieczeństwo użytkowników kominków i kotłów.
Przed rozpoczęciem sezonu warto zwrócić uwagę na przewody kominowe. Aby działały poprawnie, niezbędna jest ich drożność. Bardzo ważny jest też prawidłowy ciąg. Jeśli teraz to skontrolujemy, zaoszczędzimy sobie zbędnych kłopotów w sezonie grzewczym.
W okresie zimowym kominy pracują niemal całą dobę - przekłada się to wówczas na stan przewodu kominowego. Panujący klimat ma również bezpośredni wpływ na sam komin. Z jednej strony intensywny przepływ produktów spalania w przewodzie kominowym, a z drugiej niskie temperatury. Co to oznacza dla komina?
Gdy rozpoczyna się sezon grzewczy, wzrasta motywacja do serwisowania urządzeń grzewczych. Niestety, nie zawsze pamiętamy o kominach. Tymczasem brak kontroli kominiarskiej może być przyczyną bardzo niebezpiecznych zjawisk, w tym także pożaru w kominie. Problemy z kominami są najczęściej powodowane: pożarem sadzy, wpływem stałej wysokiej temperatury na materiał, z jakiego komin jest wykonany, ekspozycją na promienie UV, uszkodzeniami mechanicznymi, a także korozją.
Tradycyjne kominy to konstrukcja murowana z pełnej cegły. Alternatywą są dla nich ceramiczne systemy kominowe. Łatwiejsze w stosowaniu i bezpieczniejsze w użytkowaniu.
Rodzaje kominów
artykuł
Podział kominów ze względu na konstrukcję obudowy, funkcję i materiał z jakiego jest wykonany.
Podczas ISH MK Systemy Kominkowe pokazały premierę stożkowego systemu kominowego, który cieszył się dużym zainteresowaniem.
Wzrost temperatury powietrza oznacza rychłe zakończenie sezonu grzewczego. To najlepszy moment na spełnienie obowiązku każdego posiadacza domu, czyli przeprowadzenia przeglądu i oczyszczenia układu wentylacji. Niestety, zdecydowana większość posiadaczy domów jednorodzinnych lekceważy ten przepis i naraża siebie, i swoje rodziny na niebezpieczeństwo.
1  2  3  4  5    

Z galerii kominków

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: