Kominki.org   >   Kominki  >   Kominy i wentylacja

Kominy i wentylacja

System przyłączy kominowych Parkanex z blachy 2mm pokryty ekologicznym lakierem SENOTHERM® stanowi idealne rozwiązanie do odprowadzenia spalin z urządzeń opalanych paliwami stałymi. Szeroki wybór elementów oraz kształtek zapewni szybki i bezpieczny montaż każdego urządzenia grzewczego. Udoskonalony system łączenia kolan regulowanych oraz bardziej trwała opaska zaciskowa zapewnia doskonałą szczelność przyłącza.
Aby uchronić, od skutków zatruć, pożarów i syndromu „chorego budynku”, osoby użytkujące instalacje grzewcze z kominami, należy przeprowadzać czyszczenie kominów i ich okresowe kontrole.
Dwuścienne systemy kominowe typu KOMIN-MAX DUO ŻARO z wewnętrznym płaszczem z blachy żaroodpornej przeznaczone są do odprowadzania spalin z urządzeń opalanych olejem opałowym, gazem, drewnem i ekologicznymi paliwami stałymi. Stosowane są jako zewnętrzne kominy wolnostojące.
Jak poprawić ciąg kominowy ?
artykuł reklamowy
03-04-2020
Kominek to urządzenie, które dopełnia wygląd naszego salonu, a piękny ogień budzi podziw gości. Często jednak zdarza się, że urządzenie to zamiast cieszyć sprawia właścicielom wiele kłopotów. Problem z rozpaleniem ognia, dym w salonie podczas dokładania opału czy okopcona szyba to najbardziej typowe trudności, które zgłaszają nam użytkownicy kominków. Przyczyn takich problemów może być wiele, a jedną z najbardziej prawdopodobnych jest niewłaściwy ciąg kominowy.
Jawar Smooth
nowość
23-10-2019
Jawar Smooth to podwójnie izolowany system kominowy, dedykowany do większości paliw i zastosowań. Nowość opracowana przez firmę Jawar, dystrybuowana dotąd na rynek skandynawski, z powodzeniem wprowadzana jest też do Polski, w odpowiedzi na aktualne potrzeby nabywców. Brak przetłoczeń na rurach i obejm zaciskowych powoduje że komin wygląda bardzo estetyczne jak jednolita długa rura., a elementy występują w kolorze stali lub są malowane na czarno.
Wyciągi kominowe exodraft (exhausto)
Artykuł reklamowy
25-02-2019
Niewłaściwy ciąg kominowy może być przyczyną wielu problemów związanych z odprowadzeniem spalin. Najczęstsze z nich to: rozpalenie ognia, cofanie się spalin, okopcone szyby kominka czy zbyt duże zużycie opału, będące wynikiem nieprawidłowego przebiegu procesu spalania paliwa. Prawidłowy ciąg kominowy to także bezpieczeństwo użytkowników kominków i kotłów.
Przed rozpoczęciem sezonu warto zwrócić uwagę na przewody kominowe. Aby działały poprawnie, niezbędna jest ich drożność. Bardzo ważny jest też prawidłowy ciąg. Jeśli teraz to skontrolujemy, zaoszczędzimy sobie zbędnych kłopotów w sezonie grzewczym.
W okresie zimowym kominy pracują niemal całą dobę - przekłada się to wówczas na stan przewodu kominowego. Panujący klimat ma również bezpośredni wpływ na sam komin. Z jednej strony intensywny przepływ produktów spalania w przewodzie kominowym, a z drugiej niskie temperatury. Co to oznacza dla komina?
Gdy rozpoczyna się sezon grzewczy, wzrasta motywacja do serwisowania urządzeń grzewczych. Niestety, nie zawsze pamiętamy o kominach. Tymczasem brak kontroli kominiarskiej może być przyczyną bardzo niebezpiecznych zjawisk, w tym także pożaru w kominie. Problemy z kominami są najczęściej powodowane: pożarem sadzy, wpływem stałej wysokiej temperatury na materiał, z jakiego komin jest wykonany, ekspozycją na promienie UV, uszkodzeniami mechanicznymi, a także korozją.
Tradycyjne kominy to konstrukcja murowana z pełnej cegły. Alternatywą są dla nich ceramiczne systemy kominowe. Łatwiejsze w stosowaniu i bezpieczniejsze w użytkowaniu.
1  2  3  4  5    

Z galerii kominków

 • Unico Dragon 8B

  Unico Dragon 8B

  Bryła stworzona z wykorzystaniem płyt izolacyjnych z paleniskiem Uncio Dragon 8B
 • kominek kaflowy biały

  kominek kaflowy biały

  Kominek kaflowy wykonany na wkłądzie kobok, zabudowa kominka białe kafle Kafel kar . Projekt...
 • Spartherm Varia Sh

  Spartherm Varia Sh

  Portal marmurowy Carrara z paleniskiem Spartherm Varia-Sh
 • Spartherm Varia 2L 100h-4S

  Spartherm Varia 2L 100h-4S

  Obudowa wykonana przy użyciu Kafli Kafel-Kar w kolorze Arktyczna Biel z paleniskiem Spartherm...
 • Kominek kaflowy

  Kominek kaflowy

  Obudowa wykonana przy użyciu kafli Kafel-Kar kolor Ecru z paleniskiem Unico Dragon 2

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: