Kominki.org   >   Kominki  >   Kominy i wentylacja

Kominy i wentylacja

Sprawny, drożny komin odprowadzający spaliny od kominka to bezpieczny dom i zadowolenie z użytkowania kominka. Pamiętajmy by powierzyć bezpieczeństwo i zdrowie swojej rodzimy profesjonalnemu kominiarzowi. Takiego można znaleźć, korzystając z wyszukiwarki na stronie Krajowej Izby Kominiarzy: www.izbakominiarzy.pl.
Czyszczenie komina
artykuł
19-05-2021
Zaniedbany komin to zagrożenie życia całej rodziny. Niestety ludzie oszczędzają na usługach kominiarskich ryzykując swoje życie. Póki się udaje, to się udaje…, niestety nie zawsze.
Akademia DARCO
kanał podcastowy na YouTube oraz Spotify
28-04-2021
Powstała Akademia DARCO – kanał podcastowy na YouTube oraz Spotify, na którym zamieszczane są treści poruszające szeroko pojętą tematykę wentylacji i ogrzewania. Wykorzystując 30 letnie doświadczenie w branży, w przystępnej formie firma Darco będzie dzielić się zdobytą wiedzą, swoimi uwagami oraz doradzać w sprawach związanych z branżą HVAC.
JAK ZROBIĆ TO SAMEMU pokażemy w tym filmiku
Marzysz o kominku w swoim domku letniskowym? Zobacz jak w jeden dzień możesz sprawić, że Twój domek na działce stanie się miejscem w którym będziesz mógł spędzać czas również zimą
Kuchnia jest szczególnym miejscem – to serce każdego domu. Wracając zmęczony zgiełkiem dnia codziennego, pragniesz ciszy. Teraz możesz przygotować posiłki, ugotować obiad bez zbędnego hałasu i przykrych zapachów ze źle pracującej wentylacji. Mamy rozwiązanie Twoich problemów, podaruj sobie i swoim bliskim ciszę. Wentylator dachowy Vero-150 to komfort, na który zasługujesz. Nasi projektanci stworzyli go dla Ciebie! Jesteśmy tam, gdzie inspiracja.
Nowe trendy budownictwa stawiają surowe wymagania w zakresie elementów konstrukcyjnych, z których są wzniesione budynki mieszkalne. Obecnie dom ma zapewnić oszczędność energetyczną, niezależność i prywatność. Coraz powszechniejsze stają się budynki o małej powierzchni zabudowy, gdzie wyposażenie wymaga „kompaktowości”. Stając naprzeciw wymaganiom nowoczesnego budownictwa, Schiedel wprowadził do swojej oferty modułowe systemy kominkowe zintegrowane z kominem.
Aktualności Exodraft
artykuł reklamowy
25-11-2020
Trudności z rozpaleniem kominka, wydostający się dym do salonu podczas dokładania opału czy okopcona szyba to najczęstsze problemy użytkowników kominków. Najbardziej prawdopodobną przyczyną tych problemów może być niewłaściwy ciąg kominowy, zwłaszcza w fazie rozpalania. Mechaniczne nasady kominowe to urządzenia montowane na szczycie komina, które stabilizują ciąg kominowy, uniezależniając użytkownika kominka od warunków pogodowych i geograficznych.
System przyłączy kominowych Parkanex z blachy 2mm pokryty ekologicznym lakierem SENOTHERM® stanowi idealne rozwiązanie do odprowadzenia spalin z urządzeń opalanych paliwami stałymi. Szeroki wybór elementów oraz kształtek zapewni szybki i bezpieczny montaż każdego urządzenia grzewczego. Udoskonalony system łączenia kolan regulowanych oraz bardziej trwała opaska zaciskowa zapewnia doskonałą szczelność przyłącza.
Aby uchronić, od skutków zatruć, pożarów i syndromu „chorego budynku”, osoby użytkujące instalacje grzewcze z kominami, należy przeprowadzać czyszczenie kominów i ich okresowe kontrole.
1  2  3  4  5  6    

Z galerii kominków

 • Kominek

  Kominek

  W realizacji wykorzystano wkład kominkowy marki Kratki.pl - kominki • biokominki • ogrzewacze oraz...
 • Kominek

  Kominek

  W realizacji wykorzystano wkład kominkowy marki DefroHome oraz spiek Oxide Moro marki Laminam....
 • Kominek

  Kominek

 • Kominek

  Kominek

 • kominek

  kominek

  Kominek z użyciem wkładu Hoxter UKA 69/48/69/51 , kafle Ceramika Riwal
 • kominek

  kominek

  minimalistyczny kominek z wkładem Unico
 • kominek kaflowy

  kominek kaflowy

  Kominek z wykorzystaniem wkładu Defro DEFRO HOME INTRA ME G

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: