Kominki.org   >   Kominki  >   Inspiracje

Inspiracje

Kominek i aneks kuchenny
artykuł
27-05-2015
Dawniej kuchnia stanowiła serce domu, a palenisko było jednym z elementów, wokół których organizowane było życie domowników. Dziś coraz częściej jedno pomieszczenie pełni rolę dwóch: kuchni i jadalni, a nawet trzech: kuchni, jadalni i salonu. Co więcej na pograniczu tych stref widoczne są kominki, które skutecznie ocieplają, nie tylko atmosferę.
Kominek Black & White
artykuł
21-05-2015
Zestawienie bieli i czerni to połączenie ponadczasowe. Bardzo dobrze sprawdza się ono w nowoczesnej aranżacji kominka.
Kominek w wiosennych kolorach
artykuł
27-04-2015
Wiosną wszystko budzi się do życia. Może warto by kolory wokół kominka cały rok przypominały nam o porze roku, kiedy wszystko budzi się do życia. Wśród propozycji producentów znaleźć można wiele inspiracji z żywym, świeżym, wiosennym kolorem jako tłem dla kominka i wyeksponowania ognia.
Najnowsze sposoby aranżacji kominka
inspiracje
12-03-2015
Poszukując pomysłu na aranżację kominka we własnym domu warto przyjrzec się wkładom i sposobom ich zabudowy jakie proponują producenci palenisk na swoich stoiskach. Najnowsze aranżacje kominkowe oglądaliśmy na najważniejszych w 2015 roku dla branży kominkowej targach ISH we Frankfurcie (10-14.03.2015). Zatem jeśli szukasz pomysłów koniecznie spójrz jak kominki widzą producenci.
Kominkowe aranżacje ze stoisk targowych mogą być cenną wskazówką do aranżacji własnego salonu czy też innego pomieszczenia. Wiele takich aranżacji podpatrzyliśmy odwiedzając największe targi budowlane w Belgii : targi Batibouw 2015 w Brukseli i francuskie targi kominkowe Flam'expo w Lyonie.
Początek roku to zawsze okres wzmożonej aktywności targowej firm. Warto podpatrzeć jak sami producenci aranżują paleniska i jakie obudowy prezentują by kominki wyglądały jak najbardziej atrakcyjnie. Na odbywających się niedawno targach Batibouw w Brukseli królowało drewno i to zarówno w propozycjach klasycznych, gdzie drewno jest postarzane jak i bardzo nowoczesnych.
Kominki inspirowane ogniskiem
artykuł
03-03-2015
Powiadają, że wszystko zaczęło się od wskrzeszenia ognia i pierwszego ogniska. Mówi się, że radość z rozpalania ogniska ma atawistyczne pochodzenie, bowiem u większości z nas trwa do dziś. Każdorazowo, trzask spalanych polan i chrustu daje nieopisane uczucia od błogości, przez melancholię po radość. Są tacy, którzy nie potrafią wyobrazić sobie jakiegokolwiek wypadu bez żywego ogniska.
Od 2006 roku Świat Kominków przyznaje niezależne nagrody dla firm, produktów i wydarzeń. Od dwóch lat Płomień Roku w odsłonie: złotej, srebrnej i brązowej przyznawany jest w trzech głównych kategoriach: Produkt, Firma i Bezpieczny Kominek. W pozostałych kategoriach: Mała Firma i Mikrofirma, Promocja/Debiut oraz Wydarzenie przyznawane są Iskry Roku. Tradycyjnie wręczany jest także Superpłomień za osiągnięcia, które wymykają się kategoriom i corocznym podsumowaniom osiągnięć.
Tak jak w przypadku biżuterii, kamień półszlachetny we wnętrzu występuje w formie obrobionej. Etapy produkcji kamiennych płyt, tzw. slabów, polegają na zatopieniu w żywicy specjalnie dobranych kawałków kamieni półszlachetnych. W ten sposób każda z części łączy się ze sobą, tworząc dekoracyjną płytę, która później poddawana jest szlifowaniu przy użyciu nanotechnologii. Proces ten polega na wniknięciu w mikropory kamienia specjalnego impregnatu zawierającego nanocząsteczki....
Dom zbudowany wokół kominka
inspiracje
08-01-2015
Fiński architekt Olavi Koponen zbudował dom, którego centralnym punktem jest kominek. Właściwie dom został owinięty wokół kominka.
1    3  4  5  6  7  8  9  10  11    11

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: