Kominki.org   >   Kominki  >   Inspiracje

Inspiracje

Czy o kominku można i wypada mówić w kontekście narodowym? Był i jest on przecież urządzeniem do grzania, dla wszystkich. A jednak były lata, gdy zastanawiano się nad tym, czy przypadkiem nie zachować w polskiej tradycji kominków opalanych drewnem, wypieranych przez urządzenia opalane węglem z Niemiec, Anglii czy Francji.
Kominki „z paczki”
artykuł
10-11-2015
Kominek zbłądził pod strzechy i stał się na tyle przystępny cenowo, że w zasadzie każda pracująca rodzina może sobie na ogień w domu pozwolić. By tak się stało, musiała pojawić się masowa, powtarzalna produkcja oraz uproszczony, samoobsługowy system sprzedaży. Mamy więc międzynarodowe sieci handlowe, które zamawiają kilka tysięcy czy kilkaset sztuk kominkowych wkładów, promują je na bilbordach oraz w gazetkach i sprzedają z niewielką (podobno) marżą.
Różne oblicza domów na wsi
artykuł
09-11-2015
Mieszkać na wsi można z wyboru lub z konieczności. Dla osób szukających mieszkania, wybudowanie domu na działce położonej poza miastem jest porównywalne z kosztem, jaki trzeba ponieść na kupno kilkakrotnie mniejszego lokalu w mieście. Dom na wsi może być tak różny, jak różne mogą być style życia jego mieszkańców. Inaczej będzie funkcjonował dom, w którym ciągle lub przez większość czasu ktoś przebywa, a inaczej dom ludzi pracujących w mieście, wyjeżdżających rano i powracających wieczorem.
Kominki ze steatytu
artykuł
27-10-2015
Steatyt to skała często wykorzystywana do budowy kominków ze względu na swoje cenne właściwości. Jest dużo bardziej wytrzymała niż większość stosowanych do budowy kominków kamieni. Nie niszczy go woda, kwasy, jest odporna na uderzenia.
Salon z kominkiem
artykuł
08-10-2015
Salon stanowi wizytówkę naszego domu, dlatego powinien być zaprojektowany z największą dbałością oraz gustem. To właśnie w salonie toczy się wszelkie rodzinne życie, to tu bawią się nasze dzieci, gdy my odprężamy się albo pracujemy. To tu przez wspólne przebywanie ze sobą wzmacniamy nasze więzi rodzinne i budujemy trwałe ognisko domowe.
Gorąca sztuka
artykuł
07-10-2015
"Sztuka to wielkie ucho i wielkie oko świata: słyszy i widzi i ma zawstydzić, drażnić, budzić sumienia". Słowa Josepha Conrada ukazują, jak wielką moc oddziaływania posiada sztuka, w tym także malarstwo. Dlaczego zatem z obrazu nie uczynić głównej ozdoby kominka?
Cegła na salonach
artykuł
28-09-2015
Historia cegły jest tak stara, jak świat. Już w starożytnej Mezopotamii dojrzewały skąpane w słońcu pierwsze ceglane formy. Nic więc dziwnego, że trzymając w ręku zgrabnie wyprofilowany kawałek cegły, obcujemy niemalże z zabytkiem klasy zerowej. Z upływem tysięcy lat zarówno receptura jej składu, jak i technologia produkcji zostały znacznie udoskonalone i wciąż buduje ona nie tylko domy, kominki czy wnętrza, ale przede wszystkim niezmiennie tworzy niepowtarzalny klimat.
Ogień w trzech wymiarach
artykuł
24-09-2015
Trzy szyby kominkowe od jakiegoś czasu wspinają się do ścisłej czołówki. Są wyrafinowane technicznie i wymagające w użytkowaniu. Mimo to są coraz bardziej pożądane przez projektantów i inwestorów. Nic nie jest w stanie, w każdym razie w dającym się przewidzieć czasie, zatrzymać ich tryumfalnego pochodu. Wkłady kominkowe z trzema bokami oszklonymi pod kątem prostym są trendy!
Wakacyjny relaks z kominkiem
artykuł
02-07-2015
Urlop to okres relaksu, odpoczynku i czasu spędzonego w gronie rodziny i przyjaciół. Dlatego też warto zadbać o nastrój miejsca, w którym wspólnie spędzimy nasz wolny czas. Nic tak nie buduje nastroju jak ogień.
W dniu 18 czerwca 2015 roku odbyła się Gala rozdania nagród Płomień i Iskra Roku 2014, przyznawanych przez magazyn Świat Kominków.
1    2  3  4  5  6  7  8  9  10    11

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: