Kominki.org   >   Kominki  >   Inspiracje

Inspiracje

Ogień w mieście
Świat Kominków poleca
10-11-2017
Kominek tworzy przytulną atmosferę nie tylko w domowym zaciszu, ale także we wnętrzach użyteczności publicznej, takich jak hotele restauracje czy siedziby firm. W zasadzie jest to wdzięczny temat dla projektantów, jednak tylko nieliczna grupka jest w stanie sprostać specyficznym wymaganiom instytucjonalnych inwestorów.
Kominek w ścianie
inspiracje
09-09-2017
Współczesne kominki przybierają różnorodne formy, by zaspokoić odmienne gusta. Jedną z najprostszych, a zarazem najbardziej efektownych jest forma kominka wbudowanego w ścianę.
Od kilku sezonów na szczycie popularności są paleniska narożne. Za pewne wynika to z mody na otwarte przestrzenie, gdzie częśc wypoczynkowa płynnie przechodzi w częśc jadalną, kuchnię itd.. Sposobów aranżacji i obudowy takiego paleniska jest mnóstwo. Warto przejrzec trochę przykładów by dokonac wyboru najlepszego dla siebie.
Kominek wyspa
artykuł
22-08-2017
Usytuowany centralnie kominek sprawdzi się świetnie w przestronnych wnętrzach. Tego typu posadowienie sprawia, że staje się on najważniejszym elementem salonu, wokół którego skupia się życie domowników. Należy podporządkować mu cały wystrój pomieszczenia, ponieważ cała uwaga skupiona zostaje na kominku, natomiast inne elementy takie jak meble są jedynie uzupełnieniem aranżacji.
Kominek w letnich kolorach
inspiracje
18-08-2017
Ostre, nasycone, żywe. Kolory są w stanie ożywić bryłę kominka nawet latem, gdy stosunkowo rzadko potrzebujemy dodatkowego ciepła i palimy w kominkach. Najprościej jest, gdy mamy prostą zabudowę kominka w ścianie - wówczas zmiana koloru nie stanowi problemu. Co sezon kupując puszkę farby możemy dostosować barwę kominka do naszego aktualnego nastroju i preferencji. W takiej sytuacji dużo prościej jest o aranżacje bazujące na odważnych oranżach, żółciach, czerwieniach czy też oryginalnych...
Kominek - niczym obraz
inspiracje
14-08-2017
Widok ognia za szybą kominka jest sam w sobie fascynujący. Czasem jednak nie wystarcza nam jego blask i gra płomieni. Potrzebujemy oprawy, która zaprosi nas do podziwiania rozpalonego kominka.
Pomysł na kominek - wybór redakcji
inspiracje
11-08-2017
Klasyczna bądź z pomysłem? Nowoczesna lub tradycyjna, z kafli, kamienia a może betonu? Wybór materiałów na dekorację kominka jest ogromny, a to zaledwie kilka z propozycji. Przekonaj się, która przypadnie Ci do gustu.
Materiałów wykończeniowych jest mnóstwo. Często od nich i ich formy, a także pomysłu projektanta zależy charakter kominka. Nie wiesz co wybrać zobacz kilkanaście różnorodnych propozycji kominków i zainspiruj się.
Kominek i antresola
artykuł
31-07-2017
Antresola, to raczej współczesny element wnętrza. Początkowo jej powstanie wiązało się z koniecznością wygospodarowania dodatkowej przestrzeni mieszkalnej, najczęściej służącej do spania. Stąd antresole pojawiały się w skromniejszych domostwach w formie rozmaitych konstrukcji dostępnych schodami lub drabiną, czasem zwane były one stryszkami.
Kominek ścienny wbudowany, zwany czasami angielskim, ramowym lub po prostu kominkiem z portalem ... ten rodzaj kominka umożliwia stworzenie nadzwyczaj szerokiej gamy rozwiązań: od surowej prostoty do najbardziej wyrafinowanych i dostojnych kształtów.
1    1  2  3  4  5  6  7  8  9    11

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: