Kominki.org   >   Kominki  >   Inspiracje

Inspiracje

Święta i kominek
artykuł
22-12-2017
Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas kiedy mamy okazję na efektywne spędzenie czasu z rodziną i możemy na chwilę zapomnieć o codziennych obowiązkach. Kominek, piec czy piecyk często towarzyszy tym niezwykłym chwilom. Zachęcam do zatopienia się w ten magiczny świąteczny klimat w blasku kominka i towarzystwie rymowanek z kominkiem i Świętami w roli głównej.
Kominki w Waszych domach
inspiracje
14-11-2017
Palenisko to serce kominka, ale dopiero odpowiedni i pasujący do całości aranżacji i naszych preferencji dobór materiałów dekoracyjnych do kominka nadaje całości charakteru. Wybór dostępnych materiałów dekoracyjnych jest ogromny, od surowych materiałów takich jak szkło czy beton przez kamień, spieki kwarcowei, cegłę czy kafle.
Dwustronny kominek
artykuł
13-11-2017
Wśród pożądanych i modnych przeszkleń palenisk znajdują się wkłady vis'a'vis zwane też tunelowymi. Są to paleniska kominkowe z dwiema bliźniaczymi równoległymi do siebie szybami. Faktem jest, że paleniska te są droższe od palenisk przeszklonych z jednej tylko strony, ale też dają inne możliwości aranżacyjne.
W dzisiejszych czasach wielość materiałów i obecna technologia sprawia, że palenisko może mieć różną oprawę. Ograniczeniem jest oczywiście łatwopalność materiału i wyobraźnia inwestora, bądź projektanta zajmującego się kominkiem. Jednym z najbardziej ponadczasowych typów dekoracji kominka jest portal. Portale kominkowe przyjmują kształt odwróconej litery „U”, a wykonanie ich we właściwych proporcjach, z odpowiedniego materiału i w dobrym stylu sprawia, że ...
Regal Fire – kominki z energią
Artykuł reklamowy
10-11-2017
Kominki Regal Fire to optymalne połączenie wydajności, ekonomii i ekologii. To urządzenia w rożnych wielkościach i konfiguracjach, podkreślające nowoczesny design kominka. Szeroka gama produktów pozwala wkomponować nasze urządzenia do większości projektowanych wnętrz. Najwyższe standardy wykorzystywane podczas produkcji oraz projektowania kominków Regal Fire potwierdzone są normą Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2008 akredytowaną przez TUV Hellas, członka Nord group.
Ogień w mieście
Świat Kominków poleca
10-11-2017
Kominek tworzy przytulną atmosferę nie tylko w domowym zaciszu, ale także we wnętrzach użyteczności publicznej, takich jak hotele restauracje czy siedziby firm. W zasadzie jest to wdzięczny temat dla projektantów, jednak tylko nieliczna grupka jest w stanie sprostać specyficznym wymaganiom instytucjonalnych inwestorów.
Kominek w ścianie
inspiracje
09-09-2017
Współczesne kominki przybierają różnorodne formy, by zaspokoić odmienne gusta. Jedną z najprostszych, a zarazem najbardziej efektownych jest forma kominka wbudowanego w ścianę.
Od kilku sezonów na szczycie popularności są paleniska narożne. Za pewne wynika to z mody na otwarte przestrzenie, gdzie częśc wypoczynkowa płynnie przechodzi w częśc jadalną, kuchnię itd.. Sposobów aranżacji i obudowy takiego paleniska jest mnóstwo. Warto przejrzec trochę przykładów by dokonac wyboru najlepszego dla siebie.
Kominek wyspa
artykuł
22-08-2017
Usytuowany centralnie kominek sprawdzi się świetnie w przestronnych wnętrzach. Tego typu posadowienie sprawia, że staje się on najważniejszym elementem salonu, wokół którego skupia się życie domowników. Należy podporządkować mu cały wystrój pomieszczenia, ponieważ cała uwaga skupiona zostaje na kominku, natomiast inne elementy takie jak meble są jedynie uzupełnieniem aranżacji.
Kominek w letnich kolorach
inspiracje
18-08-2017
Ostre, nasycone, żywe. Kolory są w stanie ożywić bryłę kominka nawet latem, gdy stosunkowo rzadko potrzebujemy dodatkowego ciepła i palimy w kominkach. Najprościej jest, gdy mamy prostą zabudowę kominka w ścianie - wówczas zmiana koloru nie stanowi problemu. Co sezon kupując puszkę farby możemy dostosować barwę kominka do naszego aktualnego nastroju i preferencji. W takiej sytuacji dużo prościej jest o aranżacje bazujące na odważnych oranżach, żółciach, czerwieniach czy też oryginalnych...
1    1  2  3  4  5  6  7  8  9    12

Z galerii kominków

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: