Kominki.org   >   Kominki  >   Inspiracje

Inspiracje

Nowocześnie i z pomysłem
inspiracje
28-06-2018
Decydując się na kominek, po wyborze paleniska - jego kształtu i tego jakim paliwem będzie opalane, często stajemy przed trudnym wyborem materiału wykończeniowego. Szeroki wachlarz materiałów, daje jeszcze szersze spektrum możliwości - wszystko zależy od zasobności naszego portfela i efektu jaki chcemy osiągnąć. Nowoczesny kominek wcale nie musi być prostą zabudową paleniska w ścianie, możliwości jest dużo więcej...
Kominek i cegła
artykuł
12-06-2018
Jednym z popularniejszych sposobów na wykonanie obudowy kominka jest wykorzystanie cegły. Materiał ten bywa używany do pełnego obudowania wkładu lub stosuje się go do stworzenia pewnych elementów aranżacji, takich jak półka nad kominkiem.
Rüegg Photo Award 2017
Świat Kominków poleca
16-05-2018
Sercem kominka jest palenisko, jednak to jego atrakcyjna zabudowa tworzy klimat i dodaje charakteru. Nawet najlepsze palenisko w mało atrakcyjnej i nieproporcjonalnej zabudowie nie stanie się ozdobą wnętrza. Dlatego w poszukiwaniu kominkowych inspiracji chcę Wam przedstawić prace zgłoszone do konkursu fotograficznego na kominek Rüegg Photo Award’17.
Kominkowe żarty
artykuł
09-04-2018
Zapraszamy do zapoznania się z żartami, które pochodzą z konkursu świątecznego z okazji Prima Aprilis zorganizowanego na fanpage'u magazynu Świat Kominków, w których kominek występuję w roli głównej. Prima Aprilis to dzień żartów obchodzony w wielu krajach pierwszego dnia kwietnia. Tradycja nakazuje by w tym dniu robić sobie żarty, nabierać się nawzajem, prowokować żartobliwe sytuacje czy celowo wprowadzać się w błąd.
W dniach 21-25 lutego obecni byliśmy na największych międzynarodowych targów kominkowych w Europie - Progetto Fuoco. Co dwa lata warto odwiedzić włoską Weronę by poznać aktualne trendy w branży urządzeń kominkowych opalanych drewnem i peletem. Podczas tegorocznej edycji na stoiskach firm z całej Europy można było znaleźć wiele ciekawych aranżacji kominkowych.
Przepis na kominek
Świat Kominków poleca
15-02-2018
Rozpoczynając przygodę kominkową, warto na początek zebrać garść inspiracji. Następnie zrobić przegląd urządzeń kominkowych i zdecydować się na to, które jest najbliższe indywidualnym potrzebom i preferencjom. A na koniec dorzucić szczyptę koloru i wyczucia smaku. Pamiętajcie – kominek lub piec zajmuje najbardziej eksponowane miejsce we wnętrzu, determinuje całość aranżacji i jest główną atrakcją we wnętrzarskim menu. Dlatego też warto od niego zacząć waszą miniprojektową przygodę.
Kominek na Walentynki
artykuł
14-02-2018
Chyba każdy widział kiedyś film, w którym namiętne sceny miłosne miały miejsce przy kominku, a wielu czytelników zna zapewne takie sytuacje nie tyle z ekranu, co z życia… Ogień i sex – do tych skojarzeń przyzwyczaiła nas literatura. Zdaniem znawców feng shui. wzajemne powiązania tych zjawisk są daleko głębsze i bardziej praktyczne niż te potocznie znane.
W dniach 30 stycznia - 2 lutego 2018 roku w Poznaniu odbyła się największa impreza targowa poświęcona branży kominkowej - Międzynarodowe Targi Kominkowe KOMINKI. Na hali 5A oraz w łączniku przy hali można było podziwiać odpalone urządzenia kominkowe i zapoznać się z nowościami na rynku.
Ofemflamme 2017 - nagroda za design
Świat Kominków poleca
16-01-2018
Podczas międzynarodowych targów ISH 2017 we Frankfurcie przyznane zostały po raz trzeci nagrody Ofenflamme (z niem. Płomień pieca). Nagroda została zainicjowana przez niemieckie czasopismo Kamine & Kachelöfen, organizację ZVSHK (Centralne Zrzeszenie Instalatorów Sanitarnych, Grzewczych i Klimatyzacyjnych) oraz VEUKO (Europejskie Zrzeszenie Organizacji Zduńskich).
Nietypowe kształty palenisk
inspiracje
03-01-2018
Wyobrazić sobie można różne krzyżówki różnych rodzajów palenisk i są one u niektórych producentów z pewnością dostępne, co najmniej na indywidualne zamówienie. Oryginalne jaja, palenisko w kształcie piłki (oczywiście na gaz) i inne wariacje z szybą soczewkową. Paleniska otwarte na cztery strony, zarówno w kwadracie jak i na planie koła to idealne rozwiązanie dla kominka umieszczonego centralnie w pomieszczeniu.
1    1  2  3  4  5  6  7  8  9    12

Z galerii kominków

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: