Kominki.org   >   Kominki  >   Inspiracje  >   Kominek romantyczny

Inspiracje

Kominek romantyczny

14-02-2019
drukuj

14 lutego to ten dzień w roku w którym stajemy się bardziej romantyczni. Jesteśmy skupieni na tworzeniu przyjaznej atmosfery do wyznania bliskiej osobie uczuć. W ten dzień możemy zaaranżować wspólny wieczór przy blasku kominka.... Nic jednak nie stoi na przeszkodzie by wprowadzić trochę romantyzmu do wnętrza tak by towarzyszył nam na co dzień. Zaaranżować przestrzeń z kominkiem w stylu romantycznym. Jak to zrobić? Podpowiadamy.  

 

Aranżując wnętrze w stylu romantycznym warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim powinniśmy operować w pastelowej, delikatnej palecie kolorystycznej. Wnętrze w takim stylu charakteryzuje też obecność sporej ilości tkanin: zasłon, poduszek i mebli z materiałowym obiciem (np. fotografie Kaufmann Keramik, Brunner) . Wygodne sofy i kanapy pozwalające na aranżację romantycznych wieczorów to "must have" tego stylu. Mile widziane są też tapety oczywiście w subtelnych kolorach (Austroflamm, Chesney's). Często materiały czy tapety nie są jednobarwne, tylko posiadają delikatny np. kwiatowy deseń. Aranżując wnętrze w tym stylu musimy pamiętać, że użyte tkaniny muszą być najwyższej jakości by całość nie sprawiała wrażenia kiczu. Obok materiałów chętnie wykorzystywane są też elementy z naturalnego drewna. Wszystko ma sprawiać, żeby wnętrze w stylu romantycznym - oczywiście z równie romantycznym elementem jakim jest ogień i kominek - było przytulne i ciepłe.

Styl romantyczny często jest spotykany w Anglii i we Włoszech, w domach, których wystrój często tworzony był latami. Stworzenie takiego wnętrza "od zera" wymaga wyczucia, bo najlepiej jest gdy efekt jest naturalny i ponadczasowy z pewną dozą zamierzonego bałaganu.

 

Tak jak wcześniej wspomniałam niemal niezbędnym elementem wnętrza w stylu romantycznym jest kominek. Bo cóż jest bardziej romantycznego niż ogień i kominek. Jednak jaki kominek będzie odpowiedni i będzie pasował do wnętrza w tym stylu? Na pewno klasyczna, ponadczasowa forma kominka (np. Kratki). Portal kominkowy będzie dobrze się prezentował w towarzystwie subtelnych kolorów czy wzorzystych tapet w delikatny deseń. Zwolennicy bardziej nowoczesnych form mogą postawić na zabudowę paleniska w ścianie pomalowanej na pastelowy kolor lub ozdobionej subtelną tapetą (np.kominek z paleniskiemBrunner). Obok kominków dobrze odnajdą się też klasyczne piece kaflowe, najlepiej ecru, z subtelnymi zdobieniami czy też złoceniami (np. piec Kaufmann Keramik). 

Obok kominka równie ważne są dodatki. W tym stylu trzeba z nich korzystać, ale trzeba uważać, aby nie było tego za dużo i nie stało się zamiast przytulnie trochę jarmarcznie lub zbyt cukierkowo. Dla zasady mile widziane są bibeloty, fotografie, lustra, świece czy lampy.  

 

Aldona Mazurkiewicz

 

piec w stylu romantycznym

Kaufmann Keramik

kominek na walentynki, kominek romantyczny

Brunner

kominek na walentynki, kominek romantyczny

Chesney's / Kodo

kominek na walentynki, kominek romantyczny

Austroflamm

kominek na walentynki, kominek romantyczny

Brunner

kominek na walentynki, kominek romantyczny

Kratki

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii kominków

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: