Kominki.org   >   Kominki  >   Inspiracje  >   Inspirujące targi KOMINKI w Poznaniu

Inspiracje

Inspirujące targi KOMINKI w Poznaniuinspiracje

05-02-2018
drukuj

W dniach 30 stycznia - 2 lutego 2018 roku w Poznaniu odbyła się największa impreza targowa poświęcona branży kominkowej - Międzynarodowe Targi Kominkowe KOMINKI. Na hali 5A oraz w łączniku przy hali można było podziwiać odpalone urządzenia kominkowe i zapoznać się z nowościami na rynku. Odbywająca się co dwa lata impreza jest okazją do spotkania branży i do prezentacji nie tylko polskich, ale również zagranicznych produktów. Jest okazją do obserwacji aktualnych trendów i propozycji firm. 

Jakie produkty można było zobaczyć? Obok bogatej reprezentacji urządzeń na drewno - zarówno palenisk, gotowych kominków jak i piecyków coraz bardziej widoczne były urządzenia opalane gazem, bioetanolem a także piecyki na pelet.  Prezentowane były też urządzenia elektryczne, które znakomicie imitują naturalny płomień.

Największe wrażenie robiły urządzenia podłączone do systemu kominowego i prezentujące urządzenia w trakcie ich pracy. W pełnej krasie można było zaobserwować otwarte palenisko na drewno, paleniska na gaz i drewno oraz piecyki na pelet. Były nowoczesne kominki i piece budowane w technologii zduńskiej, a nawet targowy projekt Kominek Futura - czyli intrygujący kominek postawiony do góry nogami. W Polsce stale popularne są kafle i piece kaflowe i również w tym sektorze nie zabrakło ciekawych i nowych propozycji. 

 

Tegorocznym targom towarzyszyło też wiele wydarzeń, które uaktrakcyjniły targi jak zorganizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie i magazyn Świat Kominków konkursy:

  • konkurs Polskich Premier Targowych (informacje o laureatach znajdziecie tutaj)
  • konkurs o tytuł Eco-kominek plus 2018 - w którym o zwycięstwie decydowały najniższe parametry emisji pyłów PM przy 13% dostępie tlenu. Warunkiem uczestnictwa było by ten parametr był o co najmniej 25% niższy niż wymaga dyrektywa unijna Ekoprojekt - a zwycięzcy mogą poszczycić się wyjątkowo niskimi parametrami emisji (informacje o laureatach znajdziesz tutaj). 

 

Na targach prezentowani byli też laureaci Złotego Medalu MTP Miedzynarodowych Targów Kominkowych KOMINKI 2018 (więcej informacji znajdziesz tutaj). Do miesiąca po targach trwa plebiscyt Złoty Medal - Wybór Konsumentów, w którym o zwycięzcy zadecydują zwiedzający i internauci (zagłosuj teraz). 

Podczas targów przyznane zostały nagrody za najładniejsze stoisko - nagrodę Acanthus Aureus otrzymało stoisko firmy Brunner, Hajduk oraz stoisko firmy Kratki.pl.

 

Pierwszego dnia targów odbyła się także uroczysta Gala wręczenia nagród Płomień Roku za rok 2017 dla firm, produktów i wydarzeń. Nagroda przyznana została już po raz trzynasty przez magazyn "Świat Kominków". Poznaj laureatów tutaj

 

Liczna obecność reprezentantów branży i organizacji branżowych zaowocowała podpisaniem wspólnej Deklaracji "O wspólnych działaniach na rzecz kominków i palenia drewnem". Treść poznasz wchodząc tutaj

 

Na targach KOMINKI wystawiło się 69 firm, a łącznie targi KOMINKI, BUDMA, INFRATEC i INTERMASZ odwiedziło aż 46 tysięcy targowych gości. 

 

Aldona Mazurkiewicz

 

 

Kominek Futura, wykonanie Kominki Piotr Batura

Defro...

Brunner

Hoxter

Kratki

Świat Kominków /Kominki PRO / kominki.org

Infire

Hajduk

Glen Dimplex

Kaflarnia "Kafel-Kar"

Kal-Fire

Unico

Heritage

Wentor

Brunner

Hajduk

Max Blank

Kaflarnia Grochowski

Planika

Glen Dimplex / Faber

Kominki Piotr Batura

Techno Physic

Unico...

Kaflarnia "Kafel-Kar"

Kratki

Kowart

Kakkelovnsmakeriet

Unico / Thermorossi

Brunner

Prowent

Infire

Hitze

Cebud

Dovre

Kominki Godzic

Hoxter

Ravelli

KMP

Kolekcja muzealna Piotra Batury

Eco-Pal

Cech Zdunów Polskich

Wentor

Świat Kominków / Kominki PRO / kominki.org

Roka

Prodmax

Węgier Glass

Norgpol

Tatarek

Firend System...

TIM Kominki

Dortech

Wolfshoeher Tonwerke

Decorvent

Chematex

Texpack

Mtrizo

Abx

Agkom

Greenfire

Fenixus

Skamol

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: