Kominki.org   >   Kominki  >   Inspiracje  >   Świąteczna dekoracja kominka

Inspiracje

Świąteczna dekoracja kominkainspiracje

11-12-2017
drukuj

Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia szczególną uwagę przykładamy do świątecznej dekoracji domów i wnętrz. Obok choinki często w naszych wnętrzach goszczą też inne dekoracje, stroiki świąteczne, obrusy itp. Szczególnego charakteru można też nadać kominkowi, który dzięki zastosowaniu odpowiednich ozdób, może pomóc w zbudowaniu świątecznej atmosfery. Podpowiadamy kilka sposobów na taką oryginalną dekorację kominka. 

Do dekoracji kominka można wykorzystać wiele elementów. Najbardziej typowym będą bombki, które można poukładać w towarzystwie innych dekoracji przy kominku bądź powiesić na obudowie kominka. W ten sam sposób można wykorzystać gotowe już stroiki świąteczne, girlandy czy łańcuchy. Mile widziane będą kokardy, pierniki, sztuczne jabłka czy dekoracyjne kule. Jeśli nie brakuje nam zmysłu estetycznego możemy pokusić się o samodzielne przygotowanie ozdób, które ozdobią kominek i wnętrze. Do tego można wykorzystać różnego rodzaju materiały zarówno nabyte w sklepie jak i takie, których dostarcza nam matka natura  - jak szyszki,  świerk czy jemioła. 

W kominku z półką, czy w klasycznym portalu na którym jest miejsce na ustawianie bibelotów możemy poustawiać bardziej subtelne dekoracje jak aniołki - również te przygotowane samodzielnie np. z masy solnej czy dopełniające całość aranżacji świece, które dostępne są także w świątecznej odsłonie np.: w formie choinki, czy też w klasycznej wersji nawiązujące kolorem do innych dekoracji.

Pomysłów jest dużo, wystarczy uruchomić wyobraźnię by kominek - zajmujący zazwyczaj eksponowane miejsce we wnętrzu - również był specjalnie udekorowany z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

 

Aldona Mazurkiewicz

 

Dekoracje i aranżacje: Agnieszka Oleś, Angelika Gromaszek

Zdjęcia wykonane w salonie kominkowy Spartherm w Krakowie.

Fotografie wykonała Marta Zionkowska

 

 

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.