Kominki.org   >   Kominki  >   Inspiracje  >   Kominek w oprawie z kamieni półszlachetnych

Inspiracje

Kominek w oprawie z kamieni półszlachetnych

23-02-2021
drukuj
oryginalna oprawa paleniska na drewno

Piękny zielony malachit to ciekawa oprawa...

oryginalna oprawa paleniska na drewno

Modny przydymiony kwarc jako oprawa na kominek,...

Tak jak w przypadku biżuterii, kamień półszlachetny we wnętrzu występuje w formie obrobionej. Etapy produkcji kamiennych płyt, tzw. slabów, polegają na zatopieniu w żywicy specjalnie dobranych kawałków kamieni półszlachetnych. W ten sposób każda z części łączy się ze sobą, tworząc dekoracyjną płytę, która później poddawana jest szlifowaniu przy użyciu nanotechnologii. Dzięki temu powstają odporne na wodę, tłuszcz i zabrudzenia połyskliwe powierzchnie, które z powodzeniem mogą zdobić wnętrza mieszkalne. Jednak co dla nas najważniejsze, kamienie półszlachetne bardzo dobrze komponują się z żywiołem ognia, czego dowodem są przepiękne kominki w oprawie z tego materiału.

 

Kamienna płyta oprawą paleniska

Kominek w oprawie z kamiennej płyty wykonanej z połączenia Agatu ze srebrem fot.Maer Charme Gemaxum

 

Kominek w oprawie z kamieni półszlachetnych będzie nie tylko ciepłym centrum naszego salonu, ale również stanie się niezwykle cenną dekoracją. Rozwiązań aranżacyjnych w tym wypadku jest wiele, a jednym z nich jest umieszczenie kamiennych płyt na całej ścianie, na której znajduje się kominek; efekt jest wtedy niezwykle bogaty. W takim wypadku warto zastanowić się nad minimalistyczną dekoracją reszty wnętrza, by harmonijnie współgrała ona z motywem głównym, jakim jest okładzina kominka. Jeśli zatem zdecydujemy się, np. na sporych rozmiarów taflę niebieskiego agatu o kontrastowej barwie kamieni, zadbajmy, by dodatki delikatnie podkreślały błękit kamienia i nie powodowały chaosu ani estetycznego rozgardiaszu.

 

Kamienna ramka wokół paleniska

Kominek w ramce z Agatu, fot. Rais, kamień: Maer Charme Gemaxum

 

Jeśli chcemy, aby palenisko było tylko delikatnie ozdobione, możemy zdecydować się na okolenie go kamienną ramką. Także w tym wypadku mamy wybór co do kolorystyki. Możemy wybierać w barwach monochromatycznych, decydując się na biały kwarc czy czarny jaspis, w barwach ziemi, wybierając skamieniałe drewno, lub poszaleć z kolorami, stawiając na malachit czy ametyst.

Dla osób szukających ekstrawagancji w najwyższym wydaniu, które chcą czegoś więcej niż nieregularne użylenie i naturalny blask, istnieje możliwość ażurowego wycięcia kamiennych płyt, które mogą udekorować przestrzeń nad paleniskiem zaskakującą wariacją. Pamiętać jednak należy, że kamień posiada pewne ograniczenia, jeśli chodzi o wycinanie ażurów i należy obchodzić się z nim ostrożnie.

 

Kamienie półszlachetne to produkt luksusowy

 

Kamień półszlachetny w obudowie kominka to z pewnością produkt luksusowy. Nie może sobie pozwolić na niego każdy, choćby bardzo chciał. Ceny wahają się od 8 do 15 tys. za metr kwadratowy, w zależności od producenta i kamienia. Koszt niemały! Co więcej, specjalne zamówienia, połączenie kamieni ze złotem, srebrem czy, ba!, diamentami znacznie zwiększają tę sumę. Doliczyć należy do tego jeszcze koszt samego kominka…

 

 

Katarzyna Cypryś

 

Przeglądaj bezpłatnie "Świat Kominków " w Internecie - kliknij tutaj.

 

 

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii kominków

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: